top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 6
(2014-13)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc
Uwaga - aby powiekszyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęć Stowarzyszenia


15.02.2014

    

 

 

Z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Chróścin – Zamek znajdującego się w sąsiedniej wsi Chróścin. Panie upiekły dwa rodzaje kruchych ciasteczek i udały się na spotkanie. Gdy przybyłyśmy na miejsce pensjonariusze i personel DPS przyjęli nas bardzo miło. Mieszkańcy już czekali na odwiedziny i poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Panie miały okazję zwiedzić obiekt, zobaczyć jak mieszkają pensjonariusze i porozmawiać o codziennym życiu w DPS-ie.
Zwiedziłyśmy także park otaczający zamek oraz miałyśmy okazję podziwiać po remoncie cerkiew prawosławną znajdującą się niedaleko zamku. Wizyta w takim miejscu daje dużo do myślenia i skłania do refleksji. Na pewno nie będą to nasze ostatnie odwiedziny i spotkanie z mieszkańcami DPS Chróścin - Zamek.
Tekst i zdjecia : M. Gwizdek
A po więcej obrazów odsyłam do galerii Stowarzyszenia.


9.02.2014

Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie  Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie  Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie

 

 

W sobotni wieczór 9 lutego, 37 par bawiło się w CKW na balu karnawałowo-walentynkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie.
Nowością na tym balu był konkurs na najładniej przebraną parę i nagrody z tym związane. Nie zabrakło też i innych niespodzianek i zabaw.
Do tańca przygrywał zespół : Activ.
A tu bogata fotorelacja z balu walentynkowego.


22-26.1.2014

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

 

 

W dniach 22-26 stycznia panie ze Stowarzyszenia uczestniczyły po raz pierwszy w Światowych Targach Spożywczych „Grune Woche„ w Berlinie.
Tu przeczytasz relację uczestników targów.
A tu zobaczysz fotogalerię z tego wyjazdu.


18.1.2014

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

18 stycznia wieczorem w świetlicy Centrum Kultury Wsi odbyło się noworoczne spotkanie członków. Spotkanie to było też okazją do podsumowania pracy Stowarzyszenia za rok 2013.
Po podsumowaniu przy zastawionych stołach prowadzono zabawę w kalambury, gdzie zadaniem było odgadywanie przysłów.
Podsumowanie roku 2013
Fotogaleria ze spotkania noworocznego


14-15.12.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

W dniach 14-15 grudnia 2013 trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W programie min. sprzedaż ozdób choinkowych, pierników, wystawa fotograficzna "dekoracje świąteczne w kościele", gorąca kawa, herbata, ciasta świąteczne, kolędy i pastorałki oraz niespodzianki dla dzieci.
Ta pierwsza edycja jarmarku zorganizowana została wspólnie ze Szkołą Podstawową.
Fotogaleria z jarmarku


10.12.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

Pieczenie pierników pod okiem swoich babć. Wnuki wycinały z przygotowanego ciasta pierniczki różnych kształtów: aniołki, choinki, serduszka, domki, grzybki, a pieczone ciastka były od razu kosztowane. Wesoło i smacznie, tak można podsumować te zajęcia "ciastkarskie". To było już kolejnie takie spotkanie i na pewno będą następne.
Zapraszam do całej fotogalerii z wypieków


16.11.2013

    

 

 

W sobotni wieczór 16 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa połączona z licznymi zabawami i wróżbami. Zamiast tradycyjnego zespołu, wystąpił modny ostatnio DJ. W zabawie brały udział 33 pary. Jak wyglądała zabawa możecie sami ocenić po relacji zdjęciowej.
Zapraszam do fotogalerii z zabawy andrzejkowej


27.10.2013

      

 

 

W niedzielne popołudnie, o godz. 15, rozpoczęło się kolejne, trzecie już jesienne spotkanie seniorów. Przybyło na nie 116 seniorów, dla których to Stowarzyszenie Gospodyń, OSP i dzieci ze Szkoły Podstawowej przygotowały wesoły program atrystyczno-rozrywkowy. W miłej atmosferze, przy bogato zastawionych stołach, seniorzy mogli podziwiać występy dzieci szkolnych, wspólnie pośpiewać, porozmawiać i powspominać minione lata.
Zapraszam też do całej fotogalerii z III Dnia Seniora


23.10.2013

  

 

 

Nasze dzieci pod opieką swoich babć, mam i cioć prawie samodzielnie piekły kruche ciastka w kształcie serduszek którymi poczęstują Seniorów na wspólnym spotkaniu w najbliższą niedzielę. Cieszyły się, że będą piekły serduszka. Wykrawały te serduszka większe i mniejsze, grubsze i cieńsze, ale wszystkie były robione z wielkim zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że w niedzielę będą wszystkim smakowały?
Wszystkie zdjęcia w galerii Stowarzyszenia.
To spotkanie i wspólnie spędzony czas były bardzo miłe, ale niecierpliwie czekamy na następną taką okazję.


14.09.2013

  

 

 

Kolejnym owocem współpracy sąsiedzkiej Stowarzyszenia z Bractwem Rycerskim, był udział pań w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim. Odbywał się on pod murami średniowiecznej Byczyny w dniach 14-15 września.
Mamy nadzieję, że nasze portawy regionalne zostaną w pamięci organizatorów i uczestników tego turnieju.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2021.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej