top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 14
(2020-18)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galeria 1930-2020


03-04.10.2020

    

 

 

W tym roku Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę której celem były Góry Sowie. Realizując program przez dwa dni odwiedziliśmy: Świdnicę, sztolnie kompleksu Riese w Rzeczce, zaporę na Jeziorze Bystrzyckim, zamek Grodno oraz bazylikę mniejszą w Krzeszowie. Nocleg spędziliśmy w miejscowości Rzeczka niedaleko Walimia.
Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.


20.09.2020

    

 

 

W niedzielę 20 września odbył się jubileusz 100 lecia zakończenia budowy naszego kościoła parafialnego. Stowarzyszenie miało także w tym swój udział.
Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.


08.08.2020

    

 

 

W dniu 8-go sierpnia odbyło się szkolenie z techniki nordic walking. Szkolenie to odbyło się w ramach grantu z Fundacji Orlen. Projekt nosił nazwę "Młody czy stary o zdrowie dbamy." Ważną sprawą dla zdrowia jest aktywność fizyczna. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy z klubu sportowego nordic walking z Bełchatowa. Na początku była część teoretyczna, potem udaliśmy się na boisko sportowe, gdzie pod okiem instruktorów mogliśmy praktycznie uczyć się jak prawidłowo chodzić z kijami, aby efekty zdrowotne były jak najlepsze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu szkolenia, atmosfera była bardzo sympatyczna. Było widać chęć nauki u wszystkich, a przedstawiciele klubu bardzo profesjonalnie i z pasją przekazywali nam wiedzę. Jeśli będzie zainteresowanie to może w przyszłości zorganizujemy ponownie takie szkolenie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym starszym i młodszym za aktywny udział. Mamy też nadzieję, że zobaczymy więcej osób uprawiających nordic walking w Wójcinie.
Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.


24.07.2020

    

 

 

24 lipca w ramach grantu z Fundacji Orlen "Dar Serca" pt. „Młody czy stary o zdrowie dbamy” odbyło się spotkanie, na którym tematem były witaminy i ich rola w naszym życiu. Była więc część teoretyczna i sporządzanie sałatek z owoców i warzyw a następnie ich degustacja. Przy tej okazji dla dzieci i ich opiekunów gry, zabawy oraz śpiewanie piosenek.
Tu więcej zdjęć.


27.06.2020

  

 

 

Przy okazji akcji rzeźbiarzy w Wieruszowie, Stowarzyszenie wystawiło także swoje stoisko wspierajac charytatywną zbiórkę dla dzieci z terenu powiatu. Tm razem celem była pomoc dla chorych: Marysi Soboty i Jasia Cieślinskiego.
Więcej informacji na tugazeta.pl
Tu więcej zdjęć.


01.06.2020

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Stowarzyszenie wzięło udział w "challengu" z dedykacją dla małego Wojtusia Howisa z Galewic chorego na SMA. Nominację otrzymaliśmy od druhów z OSP. Przy tej okazji panie mogły zaprezentować się w nowych strojach.
Tu zobaczysz więcej zdjęć z tego dnia.


22.02.2020

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału, tj. 22 lutego odbył się bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie. Na tegorocznym balu w sali CKW bawiło się 36 par.
Tu zobaczysz całą galerię z balu walentynkowego 2020.


08.03.2020

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W Stowarzyszeniu Gospodyń główne role zajmują kobiety. Z okazji ich święta zorganizowano więc tradycyjny, choć skromny w tym roku Dzień Kobiet.
Tekst i zdjęcia: A. Głąb.
Galeria z 8 marca.


Projekt "Spotkajmy się na Różance"
30.11.2019

    

 

 

"Spotkajmy się na Różance" to tytuł projektu, który obecnie realizuje Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Dofinansowanie na ten cel uzyskaliśmy w konkursie grantowym p.n. Mikrogranty "Łódzkie na plus 2019" ogłoszonym przez Marszałka Województwa Łódzkiego i Centrum OPUS. Zadania w ramach projektu są realizowane zgodnie z harmonogramem od 1 XI - 8 XII 2019 r.
W ramach projektu będą wykonywane następujące prace:
1. Wyrównanie terenu wokół altany i terenu Różanki dodatkową ziemią.
2. Przygotowanie rabaty, nasadzenie róż i wyznaczenie miejsca na sadzenie krzewów cyprysów.
3. Posadzenie krzewów róż rabatowych i posadzenie cyprysów, wysypanie kamieniem.
4. Pomalowanie wiaty, ławek i koszy impregnatem do drewna.
5. Zamontowanie pergoli przy różach pnących wokół altany.
6. Spotkanie integracyjne na Różance, wizyta św. Mikołaja i podsumowanie projektu.
Cały tekst informacji o projekcie (plik PDF).
Zdjęcia z przebiegu projektu jak zawsze w galerii Stowarzyszenia.


IX "Dzień Seniora"
17.11.2019

    

 

 

 

W niedzielne popołudnie, 17 listopada odbyło się kolejne, IX spotkanie z Seniorami. Tradycyjnie już, jak co roku Stowarzyszenie Gospodyń wraz z uczniami i nauczycielami naszej Szkoły miało przyjemność zorganizować spotkanie dla Seniorów w budynkach CKW. Były więc okolicznościowe przemówienia, występy uczniów szkolnych, pań z Towarzystwa Aktywnych Kobiet w Sokolnikach. Był także koncert niespodzianka, niesamowity występ tenora - Wojciecha Poprawy. Trudno będzie tu wymienić wszystko, co się wydarzyło, proszę sobie to samemu obejrzeć w galerii.
Zapraszam >> na fotorelację.


20-21.10.2019 - Warsztaty kulinarno - manualne.

    

 

 

W niedzielę 20-go października rozpoczęła się częsć pierwsza warsztatów połączona z degustacją naszych produktów tradycyjnych: plendzy kartoflanych i ciastek ze skwarek. Było można usmażyć plendze dla siebie i rodziny a także upiec ciastka tak jak robiły to nasze babcie.
W poniedziałek, 21 października miała miejsce druga część warsztatów w świetlicy Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów. Były to warsztaty dekupażu. W warsztatach wzięły udział osoby dorosłe oraz dzieci, wśród których ta metoda zdobienia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dekupaż to metoda ozdabiania polegająca na naklejaniu wzoru z papieru lub serwetki na szkle lub drewnie. Każdy uczestnik ozdobił dwa przedmioty: pudełko z drewna i szklany słoik. Wszyscy uczestnicy wykonali piękne swoje prace, zapoznając się z tą metoda ozdabiania. Dziękujemy wszystkim za udział oraz za zaangażowanie. Zapraszany też do następnych przedsięwzięć podejmowanych przez Stowarzyszenie.
Warsztaty kulinarno-manualne zorganizowane zostały z pozyskanego grantu w ramach konkursu pn. „Mikrogrant na start – Region” z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS-z Łodzi pt. „Wspólne działania nasza siłą”.
Zdjęcia znajdziesz w obszernej galerii.


07-08.09.2019 - Wycieczka Zamość - Sandomierz

    

 

 

W sobotni, bardzo wczesny poranek, 7 września Stowarzyszenie rozpoczęło tegoroczną wycieczkę autokarową. Miejscami docelowymi był Zamość i Sandomierz. Po drodze zatrzymaliśmy się w niewielkiej Radecznicy, by odwiedzić Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Resztę popołudnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytki Zamościa. Następnego dnia, udaliśmy się do Sandomierza. Dziękujemy uczestnikom oraz obsłudze za tą dwudniową wyprawę i aktywnie spędzony czas. Trudno jest opisać wszystkie miejsca i atrakcje rozplanowane na dwa pogodne dni wycieczki. Większość odwiedzonych miejsc można zobaczyć w obszernej galerii.


25.08.2019 - Dożynki parafialne

    

 

 

Podobnie jak w Galewicach, w niedzielę, 25 września odbyły się dożynki parafialne w Wójcinie. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym uczestnicy przemaszerowali w okolice Centrum Kultury Wsi na biesiadę dożynkową. W przygotowanie całej uroczystości zaangażowani byli mieszkańcy ulic: Wieluńskiej, Orzeszkowej, Kochanowskiego, Chopina i Goli. Członkowie Stowarzyszenia wraz z sołtysem oraz druhami z OSP pomagali w przygotowaniu poczęstunku dla mieszkańców obok kompleksu "Różanka".
Galeria dożynkowa.


25.08.2019 - Dożynki powiatowe w Galewicach

    

 

 

W niedzielę, 25 września, pomimo równocześnie trwających dożynek parafialnych delegacja Stowarzyszenia uczestniczyła w dożynkach powiatowych w Galewicach, gdzie wystawiła swoje stoisko z produktami regionalnymi.
Więcej fotografii.
Relacja Radio Ziemi Wieluńskiej


20.07.2019 - XIV Konkurs kulinarny w Byczynie

    

 

 

W sobotę, 20 lipca na zaproszenie organizatorów z Byczyny panie ze Stowarzyszenia uczestniczyły w XIV edycji konkursu na "Najlepsza Potrawę Domową". Pięcioosobowa drużyna Stowarzyszenia przygotowała następujące dania konkursowe:
kategoria I - zupa krem z bobu,
kategoria II - pieczeń z dzika z suszoną śliwką i kluskami tartymi łyżką kładzionymi, czerwoną duszoną kapustą oraz pieczone faszerowane jabłka,
kategoria III - deser domowy, budyń z owocami sezonowymi.
Cała byczyńska impreza konkursowa była bardzo udana. Potrawy konkursowe bardzo smaczne i pięknie podane. Wszyscy startujący w niej uczestnicy reprezentowali wysoki poziom, co podkreślili członkowie komisji konkursowej. Ekipa Stowarzyszenia zdobyła V miejsce w konkursie, otrzymując pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową.
Galeria fotograficzna.
Relacja Nowa Trybuna Opolska


 cdn ...

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej