top_banner

Targi "Grune Woche", Berlin 22-26.01.2014

Galeria z wyjazdu do Berlina

Panie ze Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną„ uczestniczyły w dniach 22-26 stycznia 2014 roku po raz pierwszy w Światowych Targach Spożywczych „Grune Woche„. Targi te odbywają się corocznie w Berlinie.

Pomysł uczestnictwa w takiej imprezie zrodził się już rok temu, a teraz został zrealizowany. Zarząd Stowarzyszenia złożył swoją ofertę uczestnictwa do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, która została pozytywnie rozpatrzona. Finansowo wyjazd wsparli Wójt Gminy Łubnice i Powiat Wieruszowski. I tą drogą serdecznie im dziękujemy.

Sam udział w Targach był doskonałą okazją do promocji naszych produktów tradycyjnych: plendzy kartoflanych i ciastek ze skwarek, oraz do nawiązania bezpośrednich kontaktów z różnymi organizacjami i firmami wystawiającymi się na takiej dużej imprezie.

Zainteresowanie naszymi produktami było bardzo duże i wszystko smakowało, a przecież wystawcami były regiony całego świata. Panie promowały nie tylko nasze produkty, ale również naszą wieś, gminę i powiat.
Ulotki i foldery reklamowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, brakowało tylko wydania w języku niemieckim. Poczęstowałyśmy naszymi produktami większość polskich wystawców co widać na zdjęciach. Nie brakowało również miłych słów i gestów ze strony indywidualnych konsumentów odwiedzających targi.

Pobyt w Berlinie i udział w Targach zaowocuje na pewno następnymi wyjazdami po Polsce i za granicę.
Targi "Grune Woche" to największe na świecie targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. W dniu otwarcia polskie stoisko, na którym wystawiają się m.in. firmy spożywcze z województwa łódzkiego, odwiedzili m.in. wicepremier Janusz Piechociński i minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Samorząd województwa łódzkiego reprezentowali m.in. wicemarszałek Artur Bagieński i przewodniczący Sejmiku Marek Mazur. W tym roku funkcję kraju partnerskiego pełniła Estonia, która przygotowała nie tylko atrakcje żywnościowe dla smakoszy, ale także szeroką prezentację swojego rolnictwa. Polska taką role pełniła w 2011 roku.
W 2014 roku z Polski stoiska wystawiało ponad 120 firm z dziesięciu regionów. Prezentowały one szeroki asortyment produktów spożywczych np. wędliny, sery, pieczywo, ryby, miody jak i oferty agroturystyczne i kulturę ludową. Wszystko odbywało się pod hasłem „Polska smakuje”.

Na stoisku „Łódzkie” swoje wyroby i osiągnięcia prezentowali:
Ubojnia Drobiu Piórkowscy, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi, Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", Piwowar Browar "Koreb" Marek Kaczorowski, Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarskie Jacek Podgórniak, Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Sieradzkiej Eski", Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska", Przedsiębiorstwo P.H „Zarębski” Piotr Zarębski, Przedsiębiorstwo "Hektor" Sp. z o.o., Centrum Twórczości "Twórcze EGO", Ryszard Oleszczak "Eco-Natura", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Liczna grupa wystawców z łódzkiego sprawiła, że stoisko regionu przyciągało zapachem smacznego jedzenia i kolorem folkloru.

Tekst i zdjęcia: Maria Gwizdek

 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej