top_banner

Stowarzyszenie Gospodyń - podsumowanie 2013

Galeria ze spotkania

W dniu 18 stycznia o godz. 18.00, w świetlicy Centrum Kultury Wsi Wójcin–Andrzejów, odbyło się noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną". Spotkanie było okazją do podsumowania pracy Stowarzyszenia za rok 2013.
Prezes, Bożena Mączka przywitała wszystkich przybyłych oraz przedstawiła, jakie przedsięwzięcia zorganizowano w minionym roku.
Były to: zabawa karnawałowo – walentynkową w miesiącu lutym, w marcu spotkanie z okazji Dnia Kobiet i wyjazd na imprezę kulturalną do teatru, w czerwcu festyn szkolny połączony z otwarciem placu zabaw, w lipcu dwudniowy festyn pt: "Cudze chwalicie swego nie znacie" oraz 4 etapy rajdów rowerowych:
1. Ustronie - Dworek Myśliwski, 2. Brzózki k/Byczyny, zalew i gród rycerski, 3. Ożarów - Dworek Modrzewiowy, muzeum wnętrz dworskich, 4. Etap wokół Wójcina.

W październiku odbył się kolejny, trzeci już Dzień Seniora organizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową i OSP Wójcin. Co roku też najmłodsze dzieci, wraz ze swoimi babciami pieką pierniki i ciasteczka, którymi częstujemy gości podczas Dnia Seniora lub wyjeżdżamy z poczęstunkiem do Domu Pomocy Społecznej, w listopadzie odbyła się zabawa andrzejkowa, w grudniu kolacja wigilijna, na której dzieci ze Szkoły Podstawowej prezentowały jasełka.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową Jarmark Bożonarodzeniowy, są plany na organizację Jarmarku Wielkanocnego.
W styczniu 2014 zorganizowaliśmy spotkanie z miejscowym pszczelarzem Panem Janem Tomaszewskim pt: "O pszczołach, miodzie i nie tylko..."

Poza tym koleżanki ze Stowarzyszenia wyjeżdżają na różnego rodzaju targi i festiwale kulinarne. Biorą też udział w uroczystościach państwowych i kościelnych w Wójcinie i Goli.
Każda z tych imprez wymagała dużo pracy i przygotowań.

Na zakończenie Pani Prezes podziękowała wszystkim za dotychczasową pracę i zaangażowanie, życząc dużo zdrowia, radości i sił na nowy rok 2014. Byśmy realizowali wspólnie nasze plany i marzenia, i by się one spełniały.
Następnie był poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Dużo okazji do śmiechu i radości wprowadziła wspólna zabawa w kalambury, w której zadaniem było odgadywanie polskich przysłów.

Tekst: Maria Gwizdek
foto w galerii: Marian Mamczak

 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej