top_banner

Aktualności: Koła Gospodyń i
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

str. 1
(lata 2010-2009, najstarsze)

Historia KGW w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc Stowarzyszenia
10 lat Koła Gospodyń w Wójcinie maj 2010
Uwaga - aby powiekszyć któreś ze zdjęc - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęc KGW


31.12.2010

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

31.12.2010 to tradycyjny Bal Sylwestrowy organizowany przez nasze KGW. Do tańca przygrywał zespół "Dream" z Wielunia. Doskonała zabawa do białego rana, smaczne potrawy i sprawna obsługa to jak zawsze dobra wizytówka naszych Pań. Wielkie podziękowania należą się wszystkim Paniom, które poświęciły swój czas i siły na to by ten bal wyglądał tak okazale!
Po więcej zdjęć z tego balu odsyłam do galerii zdjęciowej specjalnie temu poświęconej.


13.11.2010

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

13.11.2010 odbył się pierwszy bal w nowych murach centrum kultury wsi pt. "Uśmiech jesieni" organizacją i obsługą zajmowały się nasze panie z KGW. Do tańca przygrywała zaprzyjaźniona kapela "Podpora rodziny" z Dzietrzkowic. Więcej zdjęć z balu w galerii roku 2010.


26.09.2010

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

26 września na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania "Wrota Wielkopolski" z Kępna nasze panie promowały produkty regionalne w Ustroniu, niedaleko Opatowa. Odbywał się tam II Festiwal Produktów Regionalnych. Stoisko naszego KGW cieszyło się dużym zainteresowaniem i było wysoko ocenione przez jury, w skład którego wchodziła min. znana i ceniona autorka książek kulinarnych i publikacji pani Hanna Szymanderska.
KGW otrzymało dyplom wyróżnienia za udział i wystawiane produkty. Było miło, sympatycznie i wesoło.
W najbliższych planach KGW jest wyjazd, na odbywający się Tygiel Smaków 16.10.2010 do Łodzi, oraz niedługo potem promocja w Łódzkim Instytucie Europejskim na konferencji pt. "Transfer technologii w rozwoju gospodarczym na przykładzie sektora rolno-spożywczego", którego patronatem medialnym jest Newsweek Polska. Cała konferencja odbywać się bedzie 25.10.2010.
Miesiąc październik zapowiada się więc bardzo pracowicie.


4-5.09.2010

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Wrzesień rozpoczął się dla KGW bardzo pracowicie 4-5.09.2010, jego członkinie brały udział w dożynkach parafialnych, pomagały przy organizacji imprezy na strzelnicy sportowej LOK, oraz uczestniczyły po raz kolejny w VII już edycji JARMARKU ŁÓDZKIEGO. Wspólnie promowały Powiat wieruszowski i naszą wieś na ulicy piotrkowskiej.
Panie promowały na stoisku nasz produkt tradycyjny i regionalny "PLENDZE KARTOFLANE Z WÓJCINA". Nie ukrywamy zadowolenia, kolejki stojące za naszymi wyrobami, świadczyły o ogromnym zainteresowaniu i popycie. W oczach zwiedzających uznane były jako hit ulicy piotrkowskiej.


28.08.2010

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

W dniu 28.08.2010 z okazji targów ROL-SZANSA organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, reprezentowała nas koleżanka Jolanta Piasta. Brała udział w X ogólnopolskim konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo - SMAKI REGIONÓW". W kategorii potrawy i wypieki piekarnicze nasze "Ciastka ze skwarek" otrzymały wysokie III miejsce. Należy podrkeślić, że na 50 produktów i potraw nasze ciastka znalazły się w 15-ce zakwalifikowanych do nominacji w różnych kategoriach.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 


22.08.2010

W dniu 22.08.2010 na zaproszenie organizatorów Gminnych Dożynek w Łubnicach KGW z Wójcina uczestniczy w tej uroczystości. Nasza delegacja brała udział w ofiarowniu darów, oraz promowała ciasteczka ze skwarek.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Dożynki minęły - wszyscy jesteśmy zadowoleni. Jednak czas biegnie a panie działają dalej.


19.07.2010

W dniu 19.07.2010 odbyło się uroczyste oddanie nowego zaplecza OSP w Wójcine. Nasze koleżanki brały w tym czynny udział. Nie zabrakło także miłych niespodzianek w trakcie prac ... i podczas otwarcia.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 


03.01.2010

Podobnie jak od 10 lat w miesiącu grudniu została zorganizowana Wieczerza Wigilijna, wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Gminnym Ośrodkiem Pomocy oraz Szkołą Podstawową. Piękne jasełka wykonane przez dzieci szkolne wprowadziły w nastrój świąteczny, tym bardziej, że uczestniczyły w uroczystości także osoby samotne z naszej gminy, członkinie, proboszcz, oraz zaproszeni goście. Są to jak zawsze niezapomniane chwile.
16 XII.2009 roku przedstawicielki KGW zaproszone zostały na 15 lecie Wieczerzy Wigilijnej w Dzietrzkowicach, w której uczestniczyło 5 pań.
Minął rok 2009, a my stawiamy nowe wyzwania.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

 

I tak, 03.01.2010 roku odbył się super kulig zorganizowany dla chętnych z KGW. Uczestniczyły w nim 22 osoby: członkinie, ich mężowie oraz dzieci. Frajda jak za dawnych lat, tym bardziej, że dopisała pogoda no i oczywiście Pan Stasiu, który był naszym ciągnikowym woźnicą. Punktem kulminacyjnym była oczywiście kiełbaska i gorąca herbata.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 


Nasz produkt regionalny jest coraz bardziej rozpowszechniany, coraz większe grono ludzi go rozpoznaje. Dlatego też, między innymi Radio Łódź nagrało audycję, która wyemitowana została 07.01.2010 r. na ich antenie radiowej.

Tekst i zdjecia: Krystyna Czernecka


Wydarzenia Roku 2009

Nie da się wszystkiego opisać, ale w skrócie wyglądało to tak ...


24-25.10.2009

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

 Po raz drugi Koło Gospodyń uczestniczyło w targach w Łodzi pod hasłem „Tygiel Smaków” Przez 3 dni promowałysmy nasz produkt tradycyjny i regionalny. (Czernecka Krystyna jako organizator, przewodnicząca: Cierkasz Stanisława, członkinie: Błaszczyk Teresa, Mączka Ewa, Hadrian Maria, Ciach Lidia).
O  tym, że „plendze kartoflane” są bardzo smaczne, świadczył niemały popyt.

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

 


08.10.2009

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

8 października odbyło się UG podsumowanie konkursu na najładniejszy ogród przydomowy.
W roku bieżącym laureatkami zostały panie Bożena Mączka i Dorota Chmielewska, obie z KGW Wójcin.


04.10.2009

W miesiącu październiku pani sołtys, przewodnicząca KGW oraz opiekunka KGW były zakupić krzewy ozdobne w Białej k/Wielunia. Krzewy zostały przyznane wiosce jako nagroda za zajęcie III miejsca w konkursie na najładniejszą wieś w Powiecie wieruszowskim. Przy sadzeniu na skwerkach uczestniczyła część członkiń oraz niezawodni panowie, na których zawsze możemy liczyć.


06.09.2009

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

W miesiącu wrześniu 2009 zorganizowane zostało zakończenie lata na strzelnicy. Pośród pięknej przyrody – lasu, zapachu – sosen, pieczone kiełbaski smakowały jak nigdy. Może to i zasługa mężów, którzy również brali udział w tej imprezie.


23.08.2009

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Oczywiście największym i najważniejszym wydarzeniem tegoż roku były dla KGW, jak i dla całego Wójcina, Dożynki Diecezji Kaliskiej w naszej wsi, a dokładnie 23 sierpnia 2009 r., ale temu wydarzeniu poświęcone jest osobne miejsce w galerii zdjęc i w naszej pamięci.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej