top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 5
(2013)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc
Uwaga - aby powiekszyć któreś ze zdjęc - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęc Stowarzyszenia


8.09.2013

Kliknij aby powiekszyc  Kliknij aby powiekszyc  Kliknij aby powiekszyc

 

 

Prężnie działające koło strzeleckie LOK "Snajper" z Wójcina powinno być zadowolone ze współpracy z naszym Stowarzyszeniem.
Podczas Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich, Stowarzyszenie zadbało o oprawę kulinarną i odpowiednią promocję naszego regionu.
Cała galeria ze strzelnicy


20-21.07.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

Tegoroczny dwudniowy festyn wakacyjny odbywał sie pod hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie." Rozpoczął się w sobotę zabawą na świeżym powietrzu, na boisku spotrowym.
W tym roku pogoda nie zrobiła nam żadnej niespodzianki, to też i frekwencja dopisała. Stowarzyszenie wraz z OSP i LZS postarało się o liczne atrakcje dla mieszkańców i przybyłych gości.
Drugi dzień, czyli niedzielę, rozpoczęto czwatrym i ostatnim etapem rajdu. Po nim podsumowano wszystkie cztery etapy i rozdano pamiątkowe dyplomy.
Po raz pierwszy gościliśmy na festynie przedstawicieli Bractwa Rycerskiego z grodu byczyńskiego, którzy to zorganizowali dla widzów pokazy i zabawy z czasów średniowiecza. Podczas festynu można było też zakupić cegiełki wartościowe z nagrodami, a nagrodą główną był rower, bo przecież tradycja rajdowa zobowiązuje! Liczne występy artystyczne i stoiska regionalne, wystawa fotograficzna i stoiska gastronomiczne zapewniły dobrą zabawę. Wieczorny występ -"niespodziankę" w wykonianiu członków Stowarzyszenia, przyjęto z wielkim uśmiechem i nagrodzono dużymi brawami. Całość festynu zakończyła sie ponowną zabawą taneczną na powietrzu.
Cała galeria z letniego festynu


14.07.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

Trzeci i najdłuższy etap prowadził do Ożarowa. Jego, prawie 50 kilometrowa trasa zaprowadziła nas do Muzeum Wnętrz Dworskich znajdującego się w dawnym wiejskim dworku szlacheckim. Stowarzyszenie wraz ze strażakami zadbało też o żołądki uczestników wyjazdu. Jak zresztą w każdym rajdzie, nie mogło zabraknąć posiłku i odpoczynku na trasie. Pogoda i frekwencja dopisała, co możecie sami ocenić przeglądając zdjecia z tej dalekiej i udanej wycieczki rowerowej.
Cała galeria z tego rajdu


30.06.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

Rajdy rowerowe powolutku stają się naszą miejscową tradycją. Bardzo dobrze, bo coś się dzieje i jest okazja do wspólnej zabawy połączonej z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Dlatego też, kontynuując tą tradycję Stowarzyszenie wraz z OSP rozpoczęło II Rajd Rowerowy wokół Wójcina.
Pierwszy etap rajdu zaprowadził uczestników do Opatowa, a konkretniej do malowniczego leśnego dworku myśliwskiego w Ustroniu k/ Opatowa.
Cała galeria z tego rajdu


20.6.2013

    

 

 

W ostatnim czasie jak zawsze nasze panie ze Stowarzyszenia były zapracowane. Reprezentowały naszą miejscowość na różnych regionalnych imprezach. Jest to bardzo miłe, bo świadczy o rozpoznawalności naszego Stowarzyszenia.
W dniu 25.05.2013 na zaproszenie Wójta Gminy oraz Starosty Powiatu piekłyśmy plendze kartoflane na Wojewódzkim zjeździe PSL w Galewicach.
W dniu 26.05 2013 na zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach podczas imprezy "Targi Rolno-Ogrodnicze" w Kościerzynie brały udział w konkursie na - "lokalne i tradycyjne smaki regionu", w dniu 15.06.2013 na zaproszenie Starostwa Powiatowego uczestniczyły w Dniach Wieruszowa.
W dniu 16.06.2013 r w ramach współpracy z LGD w wyjeżdzie na "Smaki Ziemi Łódzkiej" gdzie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, gotując zupę marchewkową z zieloną kromką, serwowały plendze i ciasta. Wszystkie imprezy to następne doświadczenia dla Pań, wymiana spostrzeżeń i poglądów, relaks i zgłębianie tajników kulinarnych. To dopiero czerwiec, a przed nami jeszcze mnóstwo propozycji.
Tekst i zdjęcia nadesłała - Krystyna Czernecka.
Po więcej zdjęć odsyłam do galerii Stowarzyszenia


9.06.2013

Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć  Kliknij aby powiekszyć

 

 

Festyn szkolny był okazją do oficjalnego otwarcia placu zabaw dla dzieci ufundowanego przez firmę "Nivea". Nie mogło tam zabraknąć i naszego Stowarzyszenia. Wspólnie z nauczycielami, strażakami i uczniami zorganizowano zabawę na szkolnym boisku.
Cała galeria z festynu szkolnego


19.3.2013

    

 

 

W dniu 19.03.2013 Prezes Stowarzyszenia Gospodyń, Bożena Mączka wraz z członkiniami uczestniczyła w corocznym spotkaniu i szkoleniu z okazji Świąt Wielkanocnych w Kościerzynie.
Dzieje się to od lat, w ramach dobrej współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Oddział Koscierzyn. Można tam było posłuchać wykładu pana Marka Gąsiorowskiego, eksperta Komisji d/s Żywności Związków Województw RP oraz uczestniczyć w prezentacji potraw i rękodzielnictwa.
Było też wiele rzeczy do podpatrzenia i poznania. I nasze Stowarzyszenie zaprezentowało własne stoisko z rękodziełem i degustacją. Atmosfera była miła i wprowadziła wszystkich w nastrój świąteczny, mimo zimowej aury.
Tekst i zdjęcia nadesłała - Krystyna Czernecka.
Po więcej zdjęć odsyłam jak zawsze do galerii Stowarzyszenia


10.3.2013

      

 

 

10 marca, w małej sali CKW, Panowie i Panie ze Stowarzyszenia wraz z zarządem OSP przygotowali uroczysty wieczór.
Spotkanie to odbyło się z trzech okazji: Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzny i Dnia Sołtysa. Uroczystości połączone w jedną całość, miały tym bardziej uroczysty charakter.
Po więcej zdjęć odsyłam do galerii Stowarzyszenia


27.2.2013

      

 

 

Luty 2013
Wiosna tuż tuż, a każdy z nas jest ponury i zmęczony zimową aurą i siedzeniem w domu. Dlatego też panie ze Stowarzyszenia Wójcin nad Prosną oraz mieszkanki wsi Wójcin i Andrzejów z chęcią  skorzystały  z propozycji Wójta Gminy Łubnice. Przez okres wiosenny uczestniczyć będą w realizacji zadania publicznego wyłonionego w wyniku konkursu, jakim jest "Upowszechnaine Kultury Fizycznej i Sportu" w gminie Łubnice. Panie z chęcią przychodzą do CKW we wtorkowe wieczory by rozgimnastykować swoje super modelowe sylwetki, o czym świadczy frekwencja.
Teks i zdjęcia - Krystyna Czernecka.
Po więcej zdjęć odsyłam do galerii Stowarzyszenia


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2021.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej