top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 7
(2014)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc

Uwaga - aby powiekszyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim


13-14.09.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W dniach 13 i 14 września członkowie Stowarzyszenia wybrali się na wycieczkę autokarową do Krynicy Zdrój. Wzięło w niej udział ponad 50 osób. Po drodze do Krynicy zwiedziliśmy ciekawą firmę pszczelarsko-agroturystyczno-muzealną "Sądecki Bartnik". Drugiego dnia zwiedzaliśmy już samą Krynicę, oraz góry wokoło, czyli Górę Parkową i Jaworzynę Krynicką.
Więcej zdjeć w galerii z wycieczki


23.08 - 06.09.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W ramach promocji województwa łódzkiego, w dniach od 2 sierpnia do 6 września, odbywała się coroczna już impreza rozrywkowo-wystawiennicza pod nazwą Mixer Regionalny. Impreza ta, w oryginalny sposób przybliża mieszkańcom województwa różnorodność regionu łódzkiego. W tym roku odbywała się w 3 etapach: w Łęczycy (2.08), Sieradzu (23.08) i Łodzi (6.09). Nasze Stowarzyszenie Gospodyń wspólnie z przedstawicielami Powiatu Wieruszowskiego miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu w Sieradzu oraz Łodzi. Przy tej okazji odbyły się owocne spotkania z różnymi ludzmi uczestniczącymi w tym ciekawym przedsięwzięciu. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zwiedzających jak i władz, ponieważ plendze kartoflane jak i ciastka są już rozpoznawalne wszędzie.
Tekst i zdjęcia: Krystyna Czernecka
Więcej zdjeć w galerii Stowarzyszenia


23.08.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W ostatnim, czwartym etapie tegorocznego rajdu rowerowego mimo że odbył się w sobotę uczestniczyło 47 osób. Etap ten miał długość 48 km. Celem był Maciejów koło Kluczborka. W samym Maciejowie powitała nas Pani z LGD "Dolina Stobrawy". Po poczęstunku uczestnicy zwiedzali pasiekę, można było też zobaczyć w jaki sposób odbywa się kręcenie miodu, zakupić miód i inne produkty pszczele. Ponadto podziwialiśmy zabytkowe ule figuralne jak rónież odwiedziliśmy pomnik Jana Dzierżona, patrona pszczelarzy. Po krótkim odpoczynku ruszylismy w drogę powrotną do Wójcina. Po trasie mieliśmy urozmaicenia, trochę kropił deszcz i były dwie awarie rowerów. Mimo wszystko wróciliśmy w dobrych nastrojach.
W Byczynie na zakończenie rajdu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za uczestnictwo. Wszystkie rajdy odbywały się w miłej atmosferze i mamy nadzieję że zachęciły do dalszego uprawiania turystyki rowerowej. Łącznie w 4 etapach przejechaliśmy ok. 130 km w których wzięło udział 150 uczestników. Najmłodsza uczestniczka miała 3 latka.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Fotorelacja w galerii z IV etapu


10.08.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W niedzielę 10 sierpnia odbył się trzeci już etap także III Wakacyjnego Rajdu Rowerowego. Jechaliśmy ulicą Kochanowskiego do Chróścina, potem przez Kol. Bolesławiec-Chróścin i Ladomierz do skrzyżowania w Andrzejowie. Dalej ul. Mickiewicza (Aniołki), Ludwinów Pierwszy, Ludwinów, Jeziorko, Kol. Dzietrzkowice, Dzietrzkowice i Łubnice wracając do Wójcina. 
Długość całej trasy to ok. 27 km.
Wszystkie fotografie znajdziecie w galerii z rajdu


27.07.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W niedzielę 27 lipca Stowarzyszenie Gospodyń wraz z OSP Wójcin zorganizowało drugi etap III Wakacyjnego Rajdu Rowerowego. Trasa do pokonania to 28 km, a udział w nim wzięło 27 uczestników. Równocześnie odbywał się Konkurs kulinarny organizowany przez UMiG w Byczynie, w którym to także braliśmy udział. Nasi przedstawiciele w składnie: Renia Błaszczyk, Aldona Juszczak, Ewa Mączka i Józef Błaszczyk wystawili nasze stoisko. Zespół brał też udział w Konkursie kulinarnym na potrawę domową, który obejmował: sposób podawania, prezentację oraz smak potraw. W ocenie jury drużyna naszego Stowarzyszenia zwyciężyła w całej rywalizacji, a za I miejsce otrzymała dyplom i bon na zakup sprzętu AGD.
Relacja za Radiem ZW.
Fotograficzna relacja w galerii z rajdu i konkursu w Byczynie


12-13.07.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W sobotę i niedzielę 12 - 13 lipca Stowarzyszenie Gospodyń organizowało Festyn wakacyjny pt. "Lato w Wójcinie", całość miała miejsce przy Centrum Kultury Wsi.
W programie znalazły się min. wieczorne zabawy prowadzone przez DJ-a, pierwszy etap Rajdu Rowerowego, w którym udział wzięło 46 uczestników, gry i zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne oraz inne atrakcje.
Obszerna galeria z festynu.


28.06.2014

  

 

 

W sobotę 28 czerwca, panie ze Stowarzyszenia uczestniczyły w festynie rodzinnym, odbywającym się jak co roku w Domu Pomocy Społecznej - Chróścin Zamek. Rozpoczął się on mszą świętą odpustową ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po niej była część artystyczna i gastronomiczna. Panie smażyły plendze kartoflane, a cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Domu Pomocy. Był to nasz skromny wkład dla mieszkańców DPS-u. Panie zostały bardzo miło przyjęte przez Dyrekcję i pracowników oraz samych podopiecznych. Dziękujemy za zaproszenie.
Tekst i zdjęcia: M. Gwizdek.
Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.


14-15.06.2014

    

 

 

W dniach 14 i 15 czerwca 2014 roku Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyło w XX Dniach Wieruszowa i Święcie Powiatu Wieruszowskiego.
Przez dwa dni częstowaliśmy naszymi plendzami kartoflanymi. Jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem i popytem. Wszystkim bardzo smakowały. Braliśmy też udział w Konkursie na Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego. Impreza była udana. Była okazją do promocji naszego Stowarzyszenia, wsi Wójcin i Gminy Łubnice.
Tekst: M. Gwizdek, foto: M. Gwizdek i D. Chmielewski
Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.


5-6.04.2014

    

 

 

W dniach 5 i 6 kwietnia 2014 roku, w CKW odbył się pierwszy Jarmark Wielkanocny. Organizatorami byli członkowie Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” wraz z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkoł w Wójcinie. Znaleźć na nim można było przeróżne ozdoby i dekoracje na stół wielkanocny, ale i wystawę dawniejszych czy obecnych pocztówek z różnych regionów. Każdy odwiedzający zosłał ugoszczony kawą, herbatą oraz smaczynymi domowymi wypiekami. Niepowtarzalną atmosferę wporwadziły symboliczne postacie wielkanocnego stołu - kurczak i zając. Słowa uznania za pomysł i realizację należą się panom: Marianowi i Józefowi.
Więcej zdjęć znajdziesz w galerii z Jarmarku.


9.03.2014

    

 

 

W dniu 9 marca 2014 roku w Centrum Kultury Wsi Wójcin – Andrzejów odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” dla swoich Pań.
Zostali też zaproszeni przedstawiciele OSP i LZS Wójcin. Były życzenia, słodkości, ciepła kolacja i wiele niespodzianek. Panie nie zapomniały również o mężczyznach, 10 marca jest ich święto. Były życzenia i drobne upominki. W marcu jest również obchodzony Dzień Sołtysa. Pani Sołtys Wójcina jest członkinią Stowarzyszenia. Była to również okazja to przybliżenia funkcji sołtysa i docenienia jego roli na wsi.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Tekst : M. Gwizdek, zdjęcia D. Chmielewski.
Więcej obrazów w galerii Stowarzyszenia.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej