top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 8
(2015-14)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc
Aby powiekszyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęć Stowarzyszenia


30.3.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W poniedziałek 30 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia. Przebiegało wg następującego porządku:
otwarcie i powitanie członków, wybór Przewodniczącego zebrania, wybór Protokolanta, przedstawienie porządku, wybór komisji mandatowej i skrutacyjnej, wybór komisji uchwał i wniosków, sprawozdanie Prezesa z działalności Zarządu i Stowarzyszenia, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, dyskusja nad sprawozdaniami, udzielenie absolutorium Zarządowi kończącemu kadencję, wybory nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej, ogłoszenie wyników głosowania, sprawozdanie komisji uchwał i wniosków, propozycje działań na rok 2015, wolne wnioski i zakończenie zebrania.

Na dzień 30.3.2015 roku nasze Stowarzyszenie liczyło 35 członków, w zebraniu i głosowaniach brało udział 27 członków. Nakreślono wstępny plan działania na rok bieżący, jak również dyskutowano nad proponowaną zmianą w Statucie Stowarzyszenia i go przegłosowano. Zmiana ta miałaby dotyczyć możliwości wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia osób niezamieszkujących tereniu naszej gminy. Zmiany te jednak wymagają wpisu do Statutu przez Sąd Okręgowy.

Podczas zebrania wybrano nowe władze Stowarzyszenia:
Zarząd :
Aldona Juszczak - prezes
Józef Błaszczyk - z-ca prezesa
Helena Stasiak - skarbnik
Maria Gwizdek - sekretarz
Stanisława Cierkosz, Wiesława Cichosz, Beata Cirkosz - członek zarządu

Komisja Rewizyjna :
Hanna Wydmuch - przewodnicząca
Zofia Tomaszewska, Jolanta Wilczyńska - członek komisji.

Tekst i zdjęcia : Andrzej Głąb.
Więcej fotografii w galerii z zebrania.


7.3.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń w tym roku Święto Kobiet obchodziło nietypowo. Tym razem panie wybrały się do kina na muzyczną polską komedię, a że za 3 dni był Dzień Mężczyzny świętowanie było wspólne. Po filmie spotkaliśmy się na kawie i ciastku.
Były życzenia dla Pań i Panów, czytanie aforyzmów i złotych myśli o kobietach i mężczyznach. Były drobne podarunki słodkie babeczki dla Pań i czerwone jabłuszka dla Panów. Miłą niespodziankę sprawili też druhowie strażacy, którzy przybyli na spotkanie z życzeniami i kolorową prymulką dla każdej Pani. Bardzo im dziękujemy. Wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej fotografii w galerii.


19.12.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów odbyła się wieczerza wigilijna już po raz 15. Jej organizatorem było nasze Stowarzyszenie. Piękne jasełka przygotowali uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie wraz z wychowawczynią. Na wieczerzę zostali zaproszeni: Starosta Powiatu Wieruszowskiego, Wójt Gminy Łubnice i przedstawiciele Gminy, radni obecnej i poprzedniej kadencji, przedstawiciele organizacji działających na terenie naszej wsi. Powitała wszystkich przewodnicząca Stowarzyszenia oraz Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Była to również okazja do wspólnego śpiewania kolęd i złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Uroczystą kolację wigilijną uświetnili krótkim występem nasi chórzyści. Było miło i smacznie, można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Korzystając z tej okazji członkowie Stowarzyszenia składają wszystkim życzenia słowami :
„Tak niewiele nam potrzeba, by przytulić się do nieba.
Zdrowia, szczęścia, bliskich blisko
I miłości ponad wszystko.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”
Tekst: Maria Gwizdek, zdjęcia Damian Cierkosz
Więcej fotografii znajdziesz w galerii wigilijnej


11-14.12.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

II Jarmark Bożonarodzeniowy mamy już za sobą. Przygotowania rozpoczęły się już w czwartek 11 grudnia. Grupa dzieci ze swoimi babciami i mamami piekły ciastka ze skwarek i pierniczki na poczęstunek na jarmarku. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy. Było widać że sprawia im to przyjemność. Na zakończenie była degustacja wypieków i słodki upominek. A już w niedzielę 14 grudnia o godz. 14:00 przybyli pierwsi goście do Centrum Kultury gdzie mogli podziwiać szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie. ponadto była wystawa kartek świątecznych z różnych krajów, a także tych polskich z lat osiemdziesiątych i dzisiejszych a także tych malowanych ustami czy nogami.
W tzw. części handlowej można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne np. bombki, aniołki, choinki, gwiazdki, stroiki a także różne wyroby pszczelarskie. Każdy z odwiedzających został poczęstowany gorącą herbatą lub kawą i domowymi wypiekami. Można było posłuchać kolęd i pastorałek. Atrakcją dla dzieci i nie tylko był Mikołaj i Mikołajowa, którzy swoją obecnością wprowadzili miłą świąteczną atmosferę. Każdy mógł także sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy zechcieli być na jarmarku. Była to okazja nie tylko do zakupów, ale przede wszystkim do spotkania i rozmów przy herbatce.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej fotografii znajdziesz w galerii z przygotowań
lub też z samego Jarmarku 2014


4.12.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

4 grudnia w świetlicy Centrum Kultury Wsi odbyły się kolejne warsztaty - kursu decupage. Tym razem uczestniczki ozdabiały przedmioty ze szkła papierem ryżowym tworząc piękne wazony, lampiony. Z racji zbliżających się świąt wykorzystywano dużo motywów świąteczno - bożonarodzeniowych. Niespodzianką była wizyta Mikołaja. Wszyscy uczestnicy otrzymali od niego drobny słodki upominek. Wspólnie spędzony czas to nie tylko twórcza praca, ale też integracja, wymiana umiejętności, oderwanie się od codziennych obowiązków. Prace wykonane własnoręcznie mają swoją wartość i dają zadowolenie. Są jeszcze inne techniki rękodzielnicze i na pewno będzie jeszcze możliwość poznać je na następnych kursach.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej fotografii znajdziesz w galerii z zajęć zdobniczych


21.11.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

21 listopada na świetlicy w Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów odbył się kurs "dekupażu" (decoupage) zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wójcin nad Prosną oraz Edytę Piekielną zaprzyjaźnioną mieszkankę Wójcina. Technika decoupage polega na ozdabianiu przedmiotów wyciętymi kawałkami papieru lub serwetek. Jak nasze panie wykonały swoje rękodzieła możecie zobaczyć na zdjeciach. Każda uczestniczka zabrała osobiście ozdobioną szkatułkę i bombkę do domu na pamiątkę. Spotkanie upłynęło w miłej i twórczej atmosferze. Kurs decoupage bardzo się spodobał, panie odkryły swoje talenty i niebawem powtórzymy spotkanie poznając jeszcze inne metody zdobienia przedmiotów ze szkła, porcelany czy metalu.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej fotografii znajdziesz w galerii z zajęć zdobniczych


11.11.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

11 listopada w Wójcinie odbyły się powiatowe obchody Święta Niepodległości. Stowarzyszenie wspólnie z OSP Wójcin, Szkołą Podstawową, UG Łubnice przygotowało tą uroczystość. Obchody rozpoczął przemarsz przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Łubnic do kościoła, gdzie odbyła się msza. Po niej liczne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową. Część oficjalna miała miejsce w budynku Centrum Kultury Wsi. Na scenie wystąpiły dzieci szkolne z przygotowanym okolicznościowym przedstawieniem, po nim wręczono odznaczenia "zasłużonym dla gminy". Całe obchody zakończyła wspólna biesiada.
Więcej zdjęć w galerii z Dnia Niepodległości


28.09.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W ramach wieloletniej współpracy Stowarzyszenia Gospodyń z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w dniu 28.09.2014 nasze panie uczestniczyły w imprezie regionalnej jakim był Dzień Ziemniaka w Kościerzynie. Jest on typową imprezą przeznaczoną dla rolników, a więc także i dla nas bo prawie wszystkie posiadamy gospodarstwa. Można było tam zapoznać się nowoczesną produkcja ziemniaków, festiwalem potraw z ziemniaków oraz uczestniczyć w zajęciach rękodzielnictwa. Tak też i nasze Panie mogły popisać się plendzami kartoflanymi, które miały duże powodzenie wśród zwiedzających oraz mistrza kuchni, jakim był Pan Jan Kuroń syn Pana Macieja. Wyjazd okazał się ciekawy i korzystny dla członkiń naszego Stowarzyszenia.
Tekst i zdjęcia : Krystyna Czernecka.
Więcej zdjeć w galerii Stowarzyszenia


27.09.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

27 września 2014 roku Panie ze Stowarzyszenia wyjechały do Zakrzowa koło Kędzierzyna Koźla. Dzięki uprzejmości Izby Rolniczej z Opola mogłyśmy zaprezentować tam  nasz produkt tradycyjny - plendze kartoflane. Główną imprezą była Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Można tam było obejrzeć różne rasy zwierząt domowych: owce, kozy, kury, gęsi, gołębie, króliki, bydło, trzodę, konie, oraz sprzęt rolniczy i wyposażenie rolnicze i ogrodnicze. Była też degustacja produktów regionalnych z opolszczyzny. Odbył się również piknik drobiowy promujący spożycie mięsa drobiowego oraz wołowego. W części artystycznej wystąpiły zespoły z woj. opolskiego, a atrakcją był występ pt. "Traktor w operze". Wyjazd był bardzo interesujący, miałyśmy okazję poznać śląskie obyczaje, stroje ludowe, oraz muzykę. Poznałyśmy członkinie stowarzyszenia "Związek Śląskich Kobiet Wiejskich", które prężnie działają na tamtym terenie.  Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń. Całe przedsięwzięcie było bardzo ciekawe, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wróciłyśmy bardzo zadowolone.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej zdjęć jak zawsze >> w galerii


21.09.2014

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W niedzielę 21 września Panie ze Stowarzyszenia wzięły udział w VI Festiwalu Produktu Lokalnego, który odbył się w Dworku Myśliwskim w Ustroniu koło Opatowa. Do konkursu Panie zgłosiły w kategorii danie główne: naleśniki nadziewane serem i ziemniakami, oraz w kategorii napoje: napój miętowo-cytrynowo-miodowy.
Napój ten przyniósł Paniom II miejsce, z czego bardzo jesteśmy zadowolone.
Jak co roku dużym popytem cieszyły się plendze kartoflane z Wójcina serwowane podczas Festiwalu. Impreza była bardzo udana, pogoda dopisała, uczestnicy i odwiedzający również.
Tekst i zdjęcia : Maria Gwizdek.
Więcej zdjeć w galerii głównej Stowarzyszenia


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej