top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

str. 9
(2015)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęć KGW i Stowarzyszenia


6.9.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W dniach 5/6 września od paru lat odbywa się w Łodzi bardzo prężna impreza jaką jest MIXER REGIONALNY. Tu można zapoznać się z warsztatami twórczymi, tradycjami regionalnymi, stoiskami branżowymi jak i produktami tradycyjnymi serwowanymi przez różne rejony naszego województwa. I tym razem Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin n. Prosną” miało taką możliwość. Nasze członkinie serwowały plendze kartoflane oraz ciastka ze skwarek. Są to produkty, które znają już stali bywalcy tej imprezy co nas cieszy, a zarazem motywuje do tego uczestnictwa.
Tekst i zdjęcia : K. Czernecka.
Więcej zdjęć w galerii Stowarzyszenia.


6.9.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W niedziele 6 września przedstawiciele parafii oraz członkinie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyły w Dożynkach Diecezji Kaliskiej które tego roku odbyły się w parafii pw. św. Idziego w Mikorzynie. Uroczystą mszę dożynkową odprawił ks. Bp Edward Janiak.
Więcej zdjęć w galerii z dożynek.


16.8.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Czwarty i ostatni etap tegorocznej edycji rajdów rowerowych odbył się 16 sierpnia 2015 roku.
Trasa tego etapu miała mieć długość ok. 20 km i przebiegać następująco: Boisko sportowe, ul. Wieluńska, Strzelnica KSS „Snajper” w Wójcinie, Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Nowinach”, Łubnice Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Wójcin Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Św. Walentego, Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów (poczestunek, zakończenie i podsumowanie). Niestety niesprzyjająca aura przeszkodziła nam i zakończyliśmy etap wcześniej.
Poczęstunek odbył się w Centrum Kultury wsi Wójcin-Andrzejów, gdzie czekał ciepły posiłek, ciasto i ciasteczka ze skwarek (nasz produkt tradycyjny). Potem nastąpiło podsumowanie wszystkich czterech etapów, trochę statystyki i wręczenie dyplomów, oraz drobnych upominków. Otrzymali je najmłodsi i najbardziej wytrwali uczestnicy rajdów, tzn Ci którzy uczestniczyli we wszystkich 4 etapach. Można było też obejrzeć wystawę fotograficzną z trzech wcześniejszych etapów oraz foto nadesłane na konkurs fotograficzny. Nagrodzono jedyną uczestniczkę za zainteresowanie konkursem i udział w nim. Fotografie są bardzo ciekawe i ukazują piękno naszej wsi i okolicy. Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” i OSP Wójcin.
Podsumowując:
Czwarty Letni Rajd Rowerowy 2015 składał się z 4 etapów. Terminy poszczególnych etapów przebiegały następująco: 21 Czerwiec, 12 lipiec, 26 lipiec i 16 sierpien 2015 roku. W każdą z tych niedziel o godz. 15:00 z boiska sportowego uczestnicy wyjeżdżali na trasę kolejnych etapów. Zakończenie każdego etapu z poczęstunkiem było albo na strzelnicy Klubu Sportowego „Snajper”, albo na placu przylegającym do Szkoły Podstawowej w Wójcinie, a IV etap zakończyliśmy w Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów. Każdy z etapów miał inna trasę, a także różną długość.
Trochę statystyki: Długość całego rajdu w sumie wynosiła ok. 110 km. Każdy z etapów miał długość ponad 20 km. Średnio w każdym etapie uczestniczyło ok. 30 osób. W rajdzie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Wójcina, ale i mieszkańcy: Łubnic, Wieruszowa, Kępna, Siemianic, Lasek, Baranowa, Słupi, Galewic, Kluczborka, Mieleszyna, czy Namysłowa.
Celem rajdu była popularyzacja aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej wśród mieszkańców Gminy Łubnice, oraz poznawanie okolicznej przyrody i ciekawych miejsc. Celem naszym była również promocja naszej wsi i gminy, a także integracja jej mieszkańców.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom rajdu za udział, za wspólnie spędzony czas i miła atmosferę podczas wszystkich etapów.
Zdjęcia z tego etapu i zakończenia znajdziesz w tej galerii.


26.7.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Równocześnie z Konkursem Kulinarnym w Byczynie trwał 3 etap Rajdu rowerowego. Jego trasa przebiegała następująco: start z boiska sportowego, następnie ul. Wieluńską, Ladomierz, Andrzejów, ul. Mickiewicza, Makowszczyzna, ul. Leśna, las wójcki, Ludwinów II, Ludwinów I, Jeziorko, Kol. Dzietrzowice, Dzietrzkowice, Łubnice, Wójcin - ul. Sienkiewicza, ul. Młyńska, Kozacka Droga, las golski, Szkoła w Wójcinie. Zakończenie i poczęstunek koło Szkoły w Wójcine.
Długość całej trasy to ok. 29 km.
Zdjęcia z tego etapu znajdziesz w tej galerii.


26.7.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Panie ze Stowarzyszenia uczestniczyły 26 lipca 2015 roku w X Konkursie Kulinarnym na "Najlepszą Potrawę Domową" w Byczynie. W konkursie wzięło udział 8 drużyn. Każda drużyna przygotowywała posiłek składający się z zupy, dania głównego oraz deseru. Nasze panie zajęły zaszczytne drugie miejsce serwując zupę babuni, duszone nadziewane polędwiczki z kładzionymi kluseczkami oraz sałatkę owocową. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała zupa babuni. Cieszymy się z wyniku, z nagrody rzeczowej i wyróżnienia. Udział w konkursie był też możliwością zaprezentowania się Stowarzyszenia i jego promocji w ościennym województwie opolskim.
Więcej zdjęć w galerii z byczyńskiego konkursu kulinarnego.


12.7.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

O godzinie 15 w niedzielę 12 lipca z boiska sportowego wystartował drugi etap tegorocznej edycji rajdu rowerowego. Etap ten prowadził następująco: ul. Wieluńską, Andrzejów, Bolesławiec, Podbolesławiec, Szalonka, Lipie, Raków, Siemianice, Chróścin, Chróścin Zamek, Gola, Wójcin. W Siemianicach zwiedziliśmy pałac, dawną siedzibę rodową Fredrów i Szembeków, a dziś Nadleśnictwa i Zakładu Doświadczalnego, filii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zakończenie i poczęstunek tradycyjnie na strzelnicy sportowej w Wójcine. Długość całej trasy to ok. 31 km.
Zdjęcia z tego etapu znajdziesz tradycyjnie w galerii.


4.7.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W sobotę, 4 lipca bawiliśmy się na Festynie Wakacyjnym. Była bardzo "gorąca atmosfera", bo i temperatura ocierała się o 40 stopni w cieniu. Tak więc żar lał się z nieba, piwo z beczek, a muzyka z głośników. Były gry i zabawy dla dzieci i różności dla straszych, a wszyscy bawili się na boisku do białego rana. Nie zabrakło też "występu niespodzianki"...
Więcej zdjęć w galerii z Festynu wakacyjnego.


21.6.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W niedzielne popołudnie 21 czerwca odbył się pierwszy etap tegorocznego Rajdu Rowerowego. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale tylko raz zmoczył nas deszcz na trasie. Brało w nim udział 27 uczestników. Kolejny, drugi etap odbędzie się w niedzielę 12 lipca. W sumie zaplanowano cztery etapy, wszystkie w czasie trwania wakacji.
Więcej fotografii w galerii z rajdu.


8.6.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W poniedziałek 8 czerwca odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia. Na zebraniu tym gorąco podziękowano za dotychczasowe kierowanie ustępującemu Zarządowi i dwóm paniom obsługującym od ponad 8 lat wypożyczalnię naczyń. Następnie omówiono i ustalono przebieg i termin kolejnych wydarzeń. Najbliższą inicjatywą będzie organizacja pierwszego z 4 Rajdów Rowerowych zaplanowanych do realizacji w sezonie letnim 2015. Najbliższy, pierwszy etap odbędzie się w niedzielę 21 czerwca (szczegóły i trasę podam wkrótce). Natomiast w sobotę 4 lipca odbędzie się Letni Festyn Stowarzyszenia, który zaplanowano na boisku sportowym, już dziś serdecznie zapraszamy na te letnie wydarzenia. Kolejny, drugi etap Rajdu Rowerowego odbędzie się w niedzielę 12 lipca. O terminach kolejnych 2 etapów poinformujemy za miesiąc.
Więcej fotografii w specjalnej galerii z poniedziałkowego zebrania.


3.6.2015

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W sobotę i niedzielę 30 i 31 maja 2015 roku Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyło w XXI Dniach Wieruszowa i Święcie Powiatu Wieruszowskiego. Członkinie Stowarzyszenia serwowały na tej imprezie produkty tradycyjne plendze kartoflane z Wójcina i ciastka ze skwarek. Oba produkty są zarejestrowane na liście produktów tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak zwykle cieszyły się dużym popytem i bardzo smakowały. Stoisko nasze przez dwa dni było oblegane. Nasz udział był sponsorowany przez Starostwo Powiatu Wieruszowskiego i Gminę Łubnice.
Każdy dzień obfitował w różne atrakcje dla dzieci i dla starszych. Miałyśmy okazję poznać ciekawego człowieka podróżnika Pana Aleksandra Dobę, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem samotnie Atlantyk z Europy do Ameryki Północnej. Była okazja porozmawiać o wyprawie. Podróżnik skosztował naszych plendzy i bardzo mu smakowały. Impreza ciekawa i pogoda też dopisała. Dziękujemy też organizatorom WDK.
Tekst : Maria Gwizdek, zdjęcia : Maria Gwizdek, J. Błaszczyk.
Więcej fotografii w galerii z Dni Wieruszowa.


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej