top_banner

Starsze wiadomości, rok 2021

str. 3


Życzenia świąteczno-noworoczne
24.12.2021

 

 


Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, jeszcze więcej radości i spokoju. Oby ten Nowy 2022 był lepszy od tego mijającego.


Jesień
10.12.2021

  

 

 

Mamy jeszcze jesień, tak więc czas na spóźnioną w tym roku galerię.
Galeria jesień 2021.


Święto Niepodległości w asyście Straży Granicznej
11.11.2021

    

 

 

Święto Niepodległości uczciliśmy w Wójcinie uroczystym nabożeństwem, po którym delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową. Następnie, już na cmentarzu parafialnym zapalono znicze na grobach przy asyście rekonstruktorów w mundurach strażników granicznych. Całość była zainscenizowana przez Stowarzyszenie Historyczne "Gloria Victis", której celem było upamiętnienie przedwojennych strażników granicznych z Komisariatu SG Dzietrzkowice i urzędników Urzędu Celnego w Goli.
Zapraszam do galerii 11 listopada.


Podsumowanie słodkiej akcji dla Nadii
09.11.2021

  

 

 

W piątek i sobotę pod przewodnictwem Stowarzyszenia Gospodyń odbyła się akcja charytatywna sprzedaży ciast. W niedzielę odbyło się podsumowanie całej akcji. Jej końcowy efekt to kwota 3.052 zł, która została przelana na konto Nadii.
Tutaj zdjęcia i podziękowanie od organizatorów.


Przedszkolaki w bibliotece
07.11.2021

 

 


W piątek, 29 października w wójcińskiej bibliotece gościła grupa przedszkolaków w ramach projektu „Mała Książka Wielki Człowiek” przeznaczonego dla dzieci 3-6 lat.
Więcej w informatorze biblioteki.


Kolejna słodka akcja w wykonaniu Stowarzyszenia Gospodyń
03.11.2021

  

 

 

W najbliższy piątek i sobotę, 5 i 6 listopada odbędzie się akcja charytatywna, której celem będzie sprzedaż domowych ciast. Całkowity dochód ze sprzedaży Stowarzyszenie Gospodyń wpłaci na konto Nadii Strzała z Wieruszowa. Bardzo prosimy wszystkich do wsparcia akcji poprzez dostarczenie własnoręcznie upieczonego ciasta w piatek od godz. 16 do Centrum Kultury Wsi. Zachęcamy również do zakupów specjalnych paczek, które będą dostępne przed piekarnią w piątek od 18:00 oraz przed Pawilonem Handlowym w piątek i sobotę. Zapraszamy po słodki zestaw do kawy i wsparcie całej akcji!
Więcej szczegółów o akcji pomocy dla Nadii (plik PDF).


Zestawienie osób z pierwszej tablicy pamiątkowej.
02.11.2021

 

 


Na murach kościoła mamy już dwie tablice pamiątkowe. Niniejszym przedstawiam tekst przybliżający osoby z pierwszej tablicy poległych w latach 1939-1945. Niestety nie wszystkie osoby udało się tam opisać, jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek dane ta ich temat, bardzo proszę o kontakt.
Czytaj więcej.


Wycieczka do Katowic.
27.10.2021

    

 

 

W ostatni piątek i sobotę Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę do Katowic. Pierwszym jej etapem była wizyta w Teatrze Śląskim im St. Wyspiańskiego na sztuce K. Kutza - "Piąta strona świata". Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Śląskie. Dziękujemy wszystkim, zarówno organizatorom jak i uczestnikom za udany wyjazd. Więcej szczegółów, podam wkrótce.
Galeria z wycieczki.


Zajęcia z cyklu "Noc bibliotek".
13.10.2021

  

 

 


W piątek, 8 października w wójcińskiej bibliotece odbyła się kolejna edycja „Nocy bibliotek”. W ramach zajęć plastycznych uczniowe naszej szkoły wykonanali książeczki w technice origami i odejrzeli film pt. „Operacja: człowiek w czerni”.
Więcej w informatorze biblioteki.


Spotkanie z cyklu "Z książką na walizkach" w bibliotece.
02.10.2021

  

 

 


W piątek, 1 października w wójcińskiej bibliotece odbyła się kontynuacja cyklu „Z książką na walizkach”. Spotkanie pod hasłem „Wszyscy jesteśmy kosmitami” poprowadził Krzysztof Kochański. Całość nawiązywała do obchodzonego obecnie Roku Stanisława Lema, w 100-lecie jego urodzin.
Więcej w informatorze biblioteki.


Piknik historyczny Gola - fotorelacja.
15.09.2020

    

 

 

12 września, w tym samym czasie co zawody na strzelnicy w Wójcinie, odbywał się piknik historyczny na Goli.
Zapraszam do galerii z tego wydarzenia.


Zawody na strzelnicy - fotorelacja.
13.09.2020

    

 

 

Zapraszam na fotorelację z niedzielnych zawodów na strzelnicy sportowej.
Galeria z zawodów na strzelnicy.


Zaproszenie na strzelnicę sportową.
09.09.2021

 

 

W najbliższą niedzielę, 12 września na strzelnicy sportowej od godz. 13 odbędą się zawody w rzutach lotkami do tarczy, tzw. dart. Spotkanie to odbędzie się w ramach projektu "Sołectwo na plus" i zdobytego grantu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego.
Do rywalizacji zapraszają organizatorzy: Sołtys Wójcina, Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", KSS "Snajper" i OSP Wójcin.
Czytaj więcej (plik PDF).


Dożynki - fotorelacja.
30.08.2021

  

 

 

Na wczorajszej mszy świętej odbyło się podziękowanie za tegoroczne plony. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP Łubnice wraz z mażoretkami.
Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Zofii Olek.
Zapraszam do galerii dożynkowej.


Zaproszenie na Dożynki
25.08.2021

dozynki_2009

 

 


W imieniu mieszkańców sołectw: Wójcina, Andrzejowa i Goli mam zaszczyt zaprosić na Dożynki parafialne, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Uroczysta suma dożynkowa rozpocznie się o godz. 11. Bezpośrednio przed nią nastąpi przemarsz korowodu spod budynków CKW. Po sumie zapraszamy wszystkich na poczęstunek przy kompleksie "Różanka". Obsługę kulinarną zapewnia Stowarzyszenie Gospodyń Wójcin nad Prosną.


Galeria letnio-wakacyjna
08.08.2021

    

 

 


W tym roku trochę opóźniona galeria, a mamy już drugą połowę wakacji. Jak zawsze zachęcam do nadsyłania własnych fotografii. Dziękuję też bardzo panu Wiesławowi Tasarzowi za zdjęcia z drona.
Galeria letnia 2021.


Zajęcia w bibliotece.
12.07.2021

  

 

 


W dwóch terminach: 22 czerwca i 6 lipca w wójcińskiej bibliotece odbyły się kolejne spotkania dla dzieci. Tym razem było to min. czytanie książek i zajęcia plastyczne.
Więcej w informatorze biblioteki.


Zebranie wiejskie.
16.06.2021

  

 

 

Sołtys Wójcina, p. Michał Piasta informuje o zaplanowanym zebraniu dla mieszkańców Wójcina i Andrzejowa, które to odbędzie się już jutro, tj. w czwartek 17.06.2021 od godz. 19:00 w Sali przy OSP.
Głównymi tematami zebrania będą: omówienie wniosku o budowie chlewni, sprawa dalszej eksploatacji hydroforni, termin budowy kanalizacji przy ul. Makowej, modernizacja oświetlenia ulicznego, Dom Nauczyciela, sala gimnastyczna przy Zespole Szkół - plany i możliwości, inne zadania w sołectwie, sprawy bieżące.
Cały program zebrania do wglądu tutaj.


Boże Ciało
03.06.2021

    

 

 

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała ograniczyła się do mszy i procesji wokół kościoła z czterema ołtarzami.
Zapraszam do galerii z Bożego Ciała.


Pierwsza Komunia Św.
19.05.2021

  

 

 


W trzecią niedzielę maja odbyła się w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Przystąpiło do niej 12 dzieci.
Zapraszam na relację fotograficzną.


Wiosna
26.04.2021

  

 

 


Czas na nową galerię.
Wiosna 2021.


Wielkanoc
05.04.2021

    

 

 

Galeria wielkanocna.


Życzenia wielkanocne
03.04.2021

 

 


Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i dużo szczęścia. Wszystkiego dobrego, wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt!


Gdzie jest granica?
21.03.2021


 

 

W ostatnim tygodniu drogowcy ustawili nowe znaki wyznaczające granicę pomiędzy Ladomierzem i Wójcinem. Wydaje się, że Ladomierz powinien graniczyć z Andrzejowem? Mieszkańcy przy ulicy Ladomierz są zdziwieni takim podziałem. Więcej wyjaśnią fotografie w galerii Andrzejowa.


Kończy się zima
15.03.2021

    

 

 

W najbliższą sobotę 20 marca kończy się zima 2020-2021, tak więc nadchodzi czas na nową galerię wiosenną. Jesli ktoś chciałby dodać swoje zdjęcia do tej zimowej - zapraszam.
Galeria zimowa.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej