top_banner

Starsze wiadomości, rok 2020-19

str. 4


Halowy turniej piłkarski
12.01.2020

    

 

 

W sobotę, 11 stycznia w Dzietrzkowicach odbył się turniej piłki halowej o puchar Wójta Gminy Łubnice, w którym wzięły udział 4 drużyny. Turniej został rozegrany z inicjatywy sołtysów sołectwa Wójcin i Andrzejów. Mecze sędziował pan Paweł Szandała. Sportowa i zacięta rywalizacja przebiegała pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" i być może w przyszłości będzie miała charakter cykliczny. Na zakończenie rozgrywek puchary i podziękowania uczestnikom wręczył wójt Michał Pazek.
Zapraszam do galerii z turnieju piłkarskiego.


Zaproszenie na Bal Walentynkowy.
12.01.2020

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zaprasza na tegoroczny Bal Walentynkowy, który odbędzie się 22 lutego (sobota) od godz. 19:00 w Centrum Kultury wsi Wójcin-Andrzejów. Zabawę muzyczną poprowadzi DJ Majster Party. Organizatorzy zapewniaja: smaczne jedzenie, wspaniałą atmosferę oraz konkursy i niespodzianki. Cena biletu 180 zł od pary.
Zapisy przyjmują panie: Aldona - tel. 606 913 338, Helena - tel. 661 335 353.
Dla przypomnienia galeria walentynkowa z 2019 r.


Spotkanie opłatkowe pszczelarzy.
12.01.2020

  

 

 

W piątek, 10 stycznia w gospodarstwie "Na Nowinach" miało miejsce spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy. Pszczelarstwem zajmuje się dziś 17 osób spośród 3 okolicznych gmin. Na tegorocznym spotkaniu byli obecni także Wójt Gminy Bolesławiec - Dorota Makówka i Wójt Gminy Łubnice - Michał Pazek.
Zapraszam do galerii ze spotkania opłatkowego pszczelarzy.


Zaproszenie na turniej piłki halowej
08.01.2020

 

 

Z inicjatywy sołtysów Wójcina i Andrzejowa w najbliższą sobotę, 11 stycznia odbędzie się turniej piłki halowej pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Organizatorzy zapraszają więc wszystkich chętnych na halę sportową do Dzietrzkowic w sobotę od godz. 16:00. W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa oraz po plan rozgrywek proszę o kontakt telefoniczny lub osobisty bezpośrednio z sołtysami. Numery telefonów znajdziesz w > tym zestawieniu.


Galeria zimowa
30.12.2019

 

 

Rozpoczynamy galerię > zimową. Jak co roku, zapraszam do nadsyłania własnych zdjęć...


Galeria wigilijno-zimowa
25.12.2019

    

 

 

Trwają Święta Bożego Narodzenia, czas rozpocząć > galerię wigilijno-zimową.


Życzenia świąteczno-noworoczne
24.12.2019

 

 


Najlepsze życzenia świąteczne, ogromu prezentów pod choinką, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery, a także wystrzałowego, bąbelkowego Sylwestra i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.


Życzenia od Stowarzyszenia Gospodyń
23.12.2019

 

 


W ten wyjątkowy czas pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia oraz mieszkańcom Wójcina i Andrzejowa: wspaniałych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Zarząd Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną”.


Prace drogowe na Andrzejowie
13.12.2019

    

 

 

Trwają zaawansowane prace drogowe na Andrzejowie. Równocześnie powstaje chodnik wzdłuż drogi na Bolesławiec i modernizacja drogi łączącej Ladomierz z Kolonią Bolesławiec-Chróścin.
Stan prac zobaczycie w galerii jesiennej.


Zakończenie projektu, wizyta Mikołaja
07.12.2019

    

 

 

Zakończenie projektu zagospodarowania terenu wokół kompleksu "Różanki" nastąpiło w sobotnie popołudnie w budynkach CKW. Wydarzenie połączono z wizytą Mikołaja dla najmłodszych.
Zapraszam na relację z wydarzenia.


Bal sylwestrowy
05.12.2019

 

 

 

LKS „Zryw” zaprasza na zabawę sylwestrową do Centrum Kultury Wsi w Wójcinie. Cena biletu wstępu 280 zł od pary. Sylwestrową zabawę poprowadzą dwaj DJ - Officjalmusic i Martin. Zapisy przyjmuje Tomasz Pawlik pod numerem tel. 697 429 573.
Więcej informacji na plakacie (plik PDF).


Zaproszenie
04.12.2019

    

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” zapraszają dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na Różankę przy Centrum Kultury Wsi Wójcin–Andrzejów w sobotę, 7 grudnia na godzinę 14:00 na spotkanie podsumowujące projekt pn. „Spotkajmy się na Różance”. Spotkanie odwiedzi Mikołaj. Zobaczymy, co przyniesie ze sobą? Będzie również poczęstunek i atrakcje mikołajkowe.


Projekt "Spotkajmy się na Różance"
30.11.2019

  

 

 

„Spotkajmy się na Różance” to tytuł projektu, który obecnie realizuje Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Dofinansowanie na ten cel uzyskaliśmy w konkursie grantowym p.n. Mikrogranty „Łódzkie na plus 2019” ogłoszonym przez Marszałka Województwa Łódzkiego i Centrum OPUS. Zakończenie projektu przewidziano na sobotę 7 grudnia, oczywiście przy „Różance”.
Czytaj więcej informacji (plik PDF).
Zdjęcia z przebiegu projektu w galerii Stowarzyszenia.


Odpust parafialny
24.11.2019

  

 

 

 

24 listopada odbył się coroczny odpust patronalny w naszej parafii. Mszę w intencji św. Katarzyny, patronki parafii poprowadził ks. Zbigniew Króczyński, porzedni proboszcz. Oprócz asysty druhów starażków z Goli i Wójcina w uroczystości udział wzięła także Orkiestra z Łubnic.
Zapraszam >> na fotorelację.


IX "Dzień Seniora"
18.11.2019

    

 

 

 

W niedzielne popołudnie, 17 listopada odbyło się kolejne, IX spotkanie z Seniorami. Tradycyjnie już, jak co roku Stowarzyszenie Gospodyń wraz z uczniami i nauczycielami naszej Szkoły miało przyjemność zorganizować spotkanie dla Seniorów w budynkach CKW. Były więc okolicznościowe przemówienia, występy uczniów szkolnych, pań z Towarzystwa Aktywnych Kobiet w Sokolnikach. Był także koncert niespodzianka, niesamowity występ tenora - Wojciecha Poprawy. Trudno będzie tu wymienić wszystko, co się wydarzyło, proszę sobie to samemu obejrzeć w galerii.
Zapraszam >> na fotorelację.


Obchody Dnia Niepodległości
11.11.2019

    

 

 


Powiatowo–gminne obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczął przemarsz do naszego kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza św. Po niej delegacje złożyły kwiaty przed tablicą pamiątkową przy kościele. Dalsza część nastąpiła już w budynkach CKW. Nie sposób tutaj wymienić wszystkich delegacji, jak i osób biorących w niej udział. Wymienię tylko Posłów i Posłankę na Sejm RP, władze gminne i powiatowe, nauczycieli i uczniów Zespółu Szkół z Wójcina i okolicy, dwie orkiestry dęte: z Łubnic i Dzietrzkowic, druhny i druhów z okolicznych Straży Pożarnych, Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", mieszkańców.
Na relację z uroczystości zapraszam do obszernej galerii zdjęciowej.


Relacja z warsztatów w CKW
20-21.10.2019

    

 

 


W niedzielę miała miejsce pierwsza część warsztatów kulinarno–manualnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Gospodyń w CKW. Degustację połączono z wypiekami. W poniedziałek, 21 października była druga część warsztatów, tym razem były to zajęcia manualne z dekupażu.
Powiększona galeria zdjęciowa.
Czytaj więcej.


Zaproszenie do CKW w Wójcinie.
15.10.2019

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Wójcina i okolic do Centrum Kultury Wsi Wójcin–Andrzejów. W najbliższą niedzielę 20 października od godz. 15 na degustację produktów tradycyjnych w ramach warsztatów kulinarnych "Mikrogrant na start – Region".
Czytaj więcej (plik PDF).


Wybory parlamentarne 2019
14.10.2019

 

 


13 października wybieraliśmy posłów do Sejmu i Senatu RP. Do wyboru mieliśmy kandydatów z 6 ugrupowań politycznych, w sumie 142 nazwiska.
Frekwencja dla Wójcina i Andrzejowa wyniosła 56,18%.
Razem oddało swoje głosy 532 głosujących na 947 uprawnionych do głosowania. Jest to duży wzrost frekwencji, w roku 2015 było to 40,96%. Wśród wczorajszych głosujących wygrał zdecydowanie Komitet PiS zdobywając 265 głosów (51,06%), drugie miejsce zajęło PSL z 91 głosami (17,53%), trzecie SLD z 56 głosami (10,79%), czwarte Koalicja PO z 53 głosami (10,21%), a piąte Konfederacja WiN z 49 głosami (9,44%).
Tu zobaczysz szczegółowe wyniki głosowania >> dla Wójcina i Andrzejowa


Galeria jesienna.
13.10.2019

  

 

 


Jesień przyszła, czas na nową galerię.
Galeria jesienna.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej