top_banner

Starsze wiadomości, rok 2020-19

str. 5


Słodka sobota relacja i podsumowanie
07.06.2020

    

 

 


W piątek i sobotę pod przewodnictwem Stowarzyszenia Gospodyń odbyła się akcja charytatywna sprzedaży ciast. Natomiast w niedzielę odbyło się podsumowanie całej akcji. Jej końcowy efekt to kwota 8.519,33 zł, która zostanie przelana na konto Wojtusia.
Czytaj podziękowanie od organizatorów.
Fotorelacja z przebiegu i podsumowania całej akcji.


Słodka sobota w wykonaniu Stowarzyszenia Gospodyń
03.06.2020

  

 

 

W najbliższą sobotę, 6 czerwca odbędzie się akcja charytatywna, której celem będzie sprzedaż domowych ciast. Całkowity dochód ze sprzedaży Stowarzyszenie Gospodyń wpłaci na konto Wojtusia Howisa. Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji poprzez dostarczenie własnoręcznie upieczonego ciasta oraz do zakupów specjalnych paczek, które będą dostępne przed Pawilonem Handlowym i w Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów od godz. 8:00 w sobotę. Zapraszamy po słodki zestaw do kawy i wsparcie całej akcji! Więcej szczegółów o akcji pomocy dla Wojtusia (plik PDF).


Efekty akcji OSP
02.06.2020

  

 

 


Podczas akcji na rzecz pomocy dla Wojtusia Howisa z Galewic w dniu 23 maja w Wójcinie udało się zebrać złom, aluminium i darowizny pieniężne od mieszkańców na łączną kwotę 21.364,35 zł.
Warto pomagać! Dziękujemy zarówno mieszkańcom jak i strażakom. Relacja i końcowe efekty w galerii majowa zbiórka OSP.


Pamięci pszczelarza Jana Tomaszewskiego
31.05.2020

 

 


13 maja zmarł mistrz pszczelarski, Jan Tomaszewski. Dla upamietnienia Jego osoby powstał specjalny tekst zamieszczony na stronie pszczelarzy.


OSP dla Wojtka Howisa
22.05.2020

    

 

 


OSP Wójcin przyłącza się do akcji pomocy dla Wojtka Howisa z Galewic. W dniu jutrzejszym, tj. sobota 23 maja od godz. 10:00 odbędzie się zbiórka złomu i aluminium. U strażaków będzie można także dokonać wpłaty gotówkowej przeznaczonej na ten cel. Złom należy wystawić przed posesję.
Końcowe wyniki całej akcji podamy niedługo...
Zapraszam na fotorelację z przebiegu zbiórki.


Asfalt na Ladomierzu
28.04.2020

    

 

 


Dziś został położony pierwszy odcinek nawierzchni asfaltowej. Jutro część dalsza prac i będzie można przejechać cały odcinek po nowej nawierzchni.
Ciąg dalszy galerii Ladomierza.


Ladomierz
25.04.2020

 

 


Dużymi krokami zbliża się historyczna chwila dla Ladomierza i jego mieszkańców. Być może już w przyszłym tygodniu zostanie położony asfalt na właśnie modernizowanej drodze, która łączy Andrzejów z Kolonią Bolesławiec-Chróścin.
Galeria budowa drogi na Ladomierzu.


Pomoc dla Wojtka Howisa
19.04.2020

 

 


Na temat akcji pomocy dla małego Wojtka Howisa z Galewic można przeczytać na wielu lokalnych stronach internetowych. Takie zbiórki prowadzone są przecież od kilku tygodni, potrzeba astronomicznej sumy, ponad 9 milionów złotych. Najważniejsze, że licznik ciągle rośnie i o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Ciekawą akcję zaproponowali lokali artyści, którzy rozpoczęli nagrania zachęcające do zbiórki na ten cel. Wśród wykonawców znajduje się także mieszkanka Wójcina.
Więcej o akcji pomocy dla Wojtka.


Galeria wiosenna
12.04.2020

 

 


Czas na skromną w tym roku galerię wiosenną.
Galeria wiosna 2020.


Wielkanoc
11.04.2020

    

 

 

Tradycyjnie nadszedł czas na galerię wielkanocną. Jeśli ktoś chciałby dołączyć swoje fotografie, zapraszam.
Galeria wielkanocna.


Życzenia wielkanocne
10.04.2020

 

 

Pomimo trwającej pandemii wirusa proszę przyjąć najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych: zdrowych i jeszcze raz zdrowych oraz udanych świąt spędzonych w gronie rodzinnym. Oby szybko nadeszły lepsze, zdrowe czasy dla Nas wszystkich.


Charmonogram nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
30.03.2020

 

 

W związku z trwajacą epidemią koronawirusa w Polsce i obostrzeniami z tym zwiazanymi ulega zmianie przebieg Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.
Więcej można przeczytać w ogłoszeniach parafialnych.
Bezpośredni link do charmonogramu (plik PDF).


Dzień Kobiet w Stowarzyszeniu
08.03.2020

  

 

 

W niedzielne popołudnie, 8 marca Stowarzyszenie Gospodyń świętowało Dzień Kobiet. W tym roku spotkanie miało miejsce w salce Centrum Kultury Wsi.
Zapraszam na fotorelację z Dnia Kobiet.


Spotkanie z książką.
26.02.2020

 

 


We wtorek 25 lutego w bibliotece w Wójcinie odbyło się spotkanie z dziećmi promujące czytelnictwo. Był też konkurs „Zaopiekuj się mną” i podsumowanie czytelnictwa za rok 2019.
Więcej w informatorze biblioteki.


Bal walentynkowy.
22.02.2020

    

 

 

Za nami kolejny Bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną". Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało "M jak Miłośc". W sali Centrum Kultury Wsi wspólnie bawiło się 36 par.
Zapraszam do galerii walentynkowej.


Modernizacja ulicy Ladomierz
26.01.2020

 

 

Od jesieni trwa modernizacja drogi łączącej Andrzejów z Kolonią Bolesławiec-Chróścin. To długo wyczekiwana przez mieszkańców Ladomierza inwestycja drogowa, która zapewne zmieni na plus ich życie codzienne. Takie wydarzenia należy uwiecznić.
Zapraszam do galerii z postępu prac drogowych.


Zaproszenie Chóru "Lutnia".
20.01.2020

 

 

W związku ze zbiżającą się w tym roku rocznicą 100 lecia istnienia kościoła, Chór "Lutnia" zaprasza wszystkich chętnych w swoje szeregi. Spotkanie zapoznawcze odbędzie się w najbiższy wtorek 21 stycznia od godz. 19 na świetlicy obok biblioteki.
Czytaj więcej (plik PDF).


Halowy turniej piłkarski
12.01.2020

    

 

 

W sobotę, 11 stycznia w Dzietrzkowicach odbył się turniej piłki halowej o puchar Wójta Gminy Łubnice, w którym wzięły udział 4 drużyny. Turniej został rozegrany z inicjatywy sołtysów sołectwa Wójcin i Andrzejów. Mecze sędziował pan Paweł Szandała. Sportowa i zacięta rywalizacja przebiegała pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" i być może w przyszłości będzie miała charakter cykliczny. Na zakończenie rozgrywek puchary i podziękowania uczestnikom wręczył wójt Michał Pazek.
Zapraszam do galerii z turnieju piłkarskiego.


Zaproszenie na Bal Walentynkowy.
12.01.2020

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zaprasza na tegoroczny Bal Walentynkowy, który odbędzie się 22 lutego (sobota) od godz. 19:00 w Centrum Kultury wsi Wójcin-Andrzejów. Zabawę muzyczną poprowadzi DJ Majster Party. Organizatorzy zapewniaja: smaczne jedzenie, wspaniałą atmosferę oraz konkursy i niespodzianki. Cena biletu 180 zł od pary.
Zapisy przyjmują panie: Aldona - tel. 606 913 338, Helena - tel. 661 335 353.
Dla przypomnienia galeria walentynkowa z 2019 r.


Spotkanie opłatkowe pszczelarzy.
12.01.2020

  

 

 

W piątek, 10 stycznia w gospodarstwie "Na Nowinach" miało miejsce spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy. Pszczelarstwem zajmuje się dziś 17 osób spośród 3 okolicznych gmin. Na tegorocznym spotkaniu byli obecni także Wójt Gminy Bolesławiec - Dorota Makówka i Wójt Gminy Łubnice - Michał Pazek.
Zapraszam do galerii ze spotkania opłatkowego pszczelarzy.


Zaproszenie na turniej piłki halowej
08.01.2020

 

 

Z inicjatywy sołtysów Wójcina i Andrzejowa w najbliższą sobotę, 11 stycznia odbędzie się turniej piłki halowej pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Organizatorzy zapraszają więc wszystkich chętnych na halę sportową do Dzietrzkowic w sobotę od godz. 16:00. W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa oraz po plan rozgrywek proszę o kontakt telefoniczny lub osobisty bezpośrednio z sołtysami. Numery telefonów znajdziesz w > tym zestawieniu.


Galeria zimowa
30.12.2019

 

 

Rozpoczynamy galerię > zimową. Jak co roku, zapraszam do nadsyłania własnych zdjęć...


Galeria wigilijno-zimowa
25.12.2019

    

 

 

Trwają Święta Bożego Narodzenia, czas rozpocząć > galerię wigilijno-zimową.


Życzenia świąteczno-noworoczne
24.12.2019

 

 


Najlepsze życzenia świąteczne, ogromu prezentów pod choinką, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery, a także wystrzałowego, bąbelkowego Sylwestra i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.


Życzenia od Stowarzyszenia Gospodyń
23.12.2019

 

 


W ten wyjątkowy czas pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia oraz mieszkańcom Wójcina i Andrzejowa: wspaniałych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Zarząd Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną”.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej