top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 13
(2019-17)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galeria 1930-2018


09.06.2019 - Piknik rodzinny w szkole

    

 

 


W niedzielę, 9 czerwca odbył się kolejny Piknik Rodzinny na terenie Zespołu Szkół w Wójcinie. Impreza, jak i w latach ubiegłych została przygotowana przez Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów szkoły i przedszkola. Nie zabrakło na nim także stoiska naszego Stowarzyszenia.
Galeria fotograficzna.


18-19.05.2019 - Otwarcie "Różanki"

    

 

 


W dniach 18-19 maja odbyło się otwarcie plenerowego kompleksu "Różanka". W dwudniowym programie przewidziano min. koncert wirtuoza akordeonu - Marcina Wyrostka, który odbył się w sobotę 18 maja w sali Centrum Kultury Wsi. Po koncercie była plenerowa zabawa taneczna, na której grał DJ Damian. Następnego dnia, w niedzielę 19 maja od godz. 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu "Różanka" i wydarzenia towarzyszące, takie jak prezentacja produktów regionalnych, występy dzieci szkolnych i przedszkolnych. Całość zakończyła, jak i dzień wcześniej, zabawa taneczna.
Obszerna galeria fotograficzna.
Tekst podziękowania za pomoc w realizacji projektu (plik PDF).


16.02.2019

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału, tj. 16 lutego w CKW odbył się bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie. Tegoroczne hasło przewodnie "Miłośc jest wszystkim". W sali Centrum Kultury Wsi wspólnie bawiło się ponad 40 par.
Tekst i zdjęcia: A. Głąb.
Tu zobaczysz całą galerię z balu walentynkowego 2019.


01-08.12.2018 - "Szlachetna Paczka"

    

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń zgłosiło swój udziału w tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. W Wójcinie przystępuje do niej kolejny raz Szkoła Podstawowa i OSP Wójcin. W dniach 1-go i 2-go grudnia 2018 r. po mszach świętych, przed kościołem grupa składająca się z przedstawicieli Szkoły, OSP i Stowarzyszenia zbierała do puszek datki na ten szlachetny cel. Finał i podsumowanie odbyło się w sobotę 8-go grudnia w Sokolnikach.

Obszerny tekst podziękowania za akcję.
Więcej fotografii z finału w Sokolnikach.


18.11.2018 - VIII Dzień Seniora

    

 

 


W niedzielę 18 listopada Stowarzyszenie Gospodyń wraz z uczniami i nauczycielami naszej Szkoły oraz Strażakami miało przyjemność zorganizować kolejne spotkanie dla Seniorów. Przy zastawionych stołach była okazja porozmawiać, pośpiewać i wspólnie spędzić czas niedzielnego popołudnia.

Tekst i foto: A. Głąb
Więcej fotografii znajdziesz w galerii.


Mixer Regionalny w Łodzi.
21.09.2018

    

 

 

Z lekkim poślizgiem prezentuję informację na temat tegorocznych Targów Regionalnych w Łodzi w dniach 8-9.09.2018.
Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się kolejna edycja "Mixera". Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Łódzkie na weekend”, czyli prezentacja najważniejszych i najciekawszych przedsięwzięć z regionu łódzkiego. Swoje wyroby prezentowali min.: lokalni wytwórcy, artyści, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń ... Jak co roku i my braliśmy także udział w tej okazałej imprezie, promując wieś, gminę i powiat.
Po więcej fotografii odsyłam do galerii Stowarzyszenia.


Ciąg dalszy prac budowlanych, ogłoszenie ofertowe na wykonanie konstrukcji wiaty.
16.08.2018

    

 

 

Dokładny opis planowanej inwestycji projektu kompleksu "Różanka" w > w pliku pdf

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", w związku z podpisaną umową z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego na realizację projektu pn. Budowa Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego "Różanka" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020 zwraca się z prośbą o przygotowanie ofert zgodnie z załączoną specyfikacją :

Widok > zadaszenia wiaty nr. 1
Widok > zadaszenia wiaty nr. 2
Szczegółowy opis zamówienia na > budowę wiaty
Tutaj formularz zgłoszenia oferty > budowy wiaty (plik programu Excel)


Trwają prace budowlane przy CKW
04.08.2018

    

 

 


Więcej fotografii znajdziesz w galerii Budowlany 2018


Oferta na wykonanie prac budowlanych
15.06.2018

 

 


W związku z podpisaną umową z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego na realizację projektu pn. Budowa Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego "Różanka", finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020, Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zwraca się z prośbą o przygotowanie ofert zgodnie z niżej załączoną specyfikacją:
Zobacz > formularz nr. 1
Zobacz > formularz nr. 2
Zobacz > formularz nr. 3
Zobacz > formularz nr. 4
Tutaj > szkic nr. 1
Tutaj > szkic nr. 2
Tutaj > szkic nr. 3
Tutaj > szkic nr. 4

W razie pytań czy wątpliwości, kontakt: Maria Gwizdek > tel. kom. 668 393 849 najlepiej w godz. wieczornych.


Podpisanie umowy z Marszałkiem w Wieruszowie
18.04.2018

    

 

 


Władze Stowarzyszenia podpisały w Wieruszowie umowę na wybudowanie plenerowego centrum „Różanka” przy CKW w Wójcinie.
Więcej >> czytaj na www.tugazeta


10.02.2018

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału, tj. 10 lutego w CKW odbył się bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie.
Tekst i zdjęcia: A. Głąb.
Tu zobaczysz całą galerię z balu walentynkowego 2018.


Spotkanie noworoczne
4.02.2018

    

 

 


Spotkania noworoczne stały się już naszą tradycją. Po przywitaniu wszystkich obecnych, Pani Prezes przedstawiła sprawozdanie z działalności za 2017 rok. Co działo się w każdym miesiącu. Rok 2017 był już siódmym rokiem istnienia i działania Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Działania w 2017 roku obejmowały zadania, które były zaplanowane w kalendarzu imprez, ale były też takie, które wynikały w trakcie roku a nie są cykliczne. Przez cały rok prawie w każdym miesiącu coś się działo. Albo imprezy na miejscu w Wójcinie, albo wyjazdowe. Wszystkie te przedsięwzięcia mają za zadanie promować naszą wieś. Wyjazdy przynoszą nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale także możliwość promowania naszego Stowarzyszenia, wsi, gminy i powiatu. Dają nam możliwość wymiany doświadczeń i zapoznania się z innymi organizacjami, poznania ciekawych ludzi.
Pani Prezes podkreśliła dobrą współpracę Stowarzyszenia ze Szkołą Podstawową na czele z Panią Dyrektor Dorotą Ciećką, jak również z OSP Wójcin na czele z Prezesem Zenonem Kopisem, z którymi to wspólnie przygotowujemy różne uroczystości i przedsięwzięcia.
Na zakończenie serdeczne podziękowała w imieniu Zarządu wszystkim członkiniom i członkom za owocną pracę i zaangażowanie. Za to że każdy daje coś od siebie, że wspólnie działamy dla siebie i dla innych i to jest najważniejsze.
Pani Skarbnik przedstawiła sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia. Następnie odbyła się dyskusja nad sprawozdaniem, a także podano klika propozycji działań na nowy rok. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Tekst i foto: Maria Gwizdek
Tu przejście do galerii ze spotkania noworocznego.


Spotkanie wigilijne i jasełka
15.12.2017

    

 

 


Kolejne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń odbyło się w piątek, 15 grudnia w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli zobaczyć Jasełka przygotowane przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Wysłuchano także koncertu Chóru "Lutnia". Spotkanie stało się też okazją do wspólniego śpiewania kolęd i pastorałek. Podczas spotkania na stołach zagościły tradycyjne wigilijne potrawy. Wszyscy połamali się opłakiem i złożyli sobie serdeczne życzenia "Radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia".

Tekst i foto: A. Głąb
Tu przejście do galerii ze spotkania wigilijnego i jasełek.


22.10.2017 - VII Dzień Seniora

    

 

 


Członkowie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" byli głównymi organizatorami siódmej już edycji Dnia seniora. Początek spotkania w CKW zaplanowano na godzinę 14. Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Wójcinie. Chcemy w ten sposób docenić to pokolenie, któremu należy się szacunek i miłość. Spotkanie uświetni występ uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie oraz zespołu "Dworzanki" z Mokrska. Będzie okazja porozmawiać i spędzić mile czas. Współorganizatorem jest OSP Wójcin oraz Szkoła Podstawowa w Wójcinie. Poczęstunek przygotuje Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną".

Tekst: M. Gwizdek, foto: A. Głąb
Więcej fotografii znajdziesz w galerii.


12.10.2017 - Dwie wizyty w Mokrsku

    

 

 


Członkowie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyli w projekcie "Grant na Lepszy Start" na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrsku. Braliśmy udział w dwóch działaniach :
- 23 czerwca "Wieczór Świętojański", w czasie którego zaprezentowano tradycyjne zwyczaje świętojańskie np. puszczanie wianków czy poszukiwanie kwiatu paproci. Spotkanie ubogacił występ zespołu ludowego "Dworzanki" z Mokrska . Były wspólne śpiewy i tańce oraz smaczne potrawy.
- 22 września warsztaty kulinarne w roli głównej jabłka i ziemniaki.
Spotkanie rozpoczęto wykładem instr. z ŁODR p. Agnieszki Furman na temat jabłek i ziemniaków. Zaprezentowała ona krótką historię pochodzenia obu produktów oraz przepisy na dania z ich udziałem. Uczestnicy spotkania kosztowali racuchów z jabłkami przygotowanych przez KGW Mokrsko oraz naszych plendzy kartoflanych. Obejrzeliśmy również Izbę Tradycji i Pamięci Gminy Mokrsko. Jest to bardzo ciekawe miejsce pełne pamiątek z tego regionu. Na zakończenie było wspólne śpiewanie i tańce.

Tekst: M. Gwizdek, foto: M. Gwizdek, www.mokrsko.pl, facebook-gbp.wmokrsku
Więcej fotografii znajdziesz w galerii Stowarzyszenia.


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej