top_banner
Informacje - Biblioteka Wójcin

Informator Biblioteki Publicznej w Wójcinie

str. 3


Spotkanie z Pawłem Wakułą.
4.5.2016

W środę 4 maja 2016 roku w wójcińskiej Bibliotece młodzi czytelnicy, uczniowie klas IV –V szkoły podstawowej, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Wakułą, pisarzem, rysownikiem – humorystą, ilustratorem. Spotkanie odbyło się w ramach IV Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach”. Głównym tematem spotkania była historia Polski, a szczególnie nasi władcy, o których z humorem opowiada Paweł Wakuła w swojej najnowszej książce „Jagiełło pod prysznicem”. Książka stanowi zachętę do uczenia się historii, dla tych, którzy uważają ją za nudną. Autor niezwykle interesująco przedstawił informacje o swoich innych książkach, adresowanych do młodych czytelników.
Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki zorganizowany z okazji IV Łódzkich Spotkań „Na Walizkach”, którego temat brzmiał „Odkrywcy”.
Wszyscy autorzy prac konkursowych otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Literatura i GBP Łubnice.
Praca Mileny Błach, została wybrana przez Pana Pawła i pojechała na Finał akcji do Sieradza.
Na zakończenie każdemu, kto zakupił bądź otrzymał w nagrodę książkę, Paweł Wakuła opatrzył ją dedykacją i rysunkiem.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
( na zdjęciu - prawa strona to następne zdjęcie - lewa poprzednie )

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Spotkanie z Michałem Zawadką.
7.12.2015

W poniedziałek gościliśmy w naszej bibliotece pana Michała Zawadkę, autora książek dla dzieci, aktora, założyciela wydawnictwa Mind&Dream a przede wszystkim mówcę, Michał Zawadka to również twórca warsztatów dla dzieci i młodzieży. Takie warsztaty literackie odbyły się w bibliotekach publicznych naszej gminy.
Jedno ze spotkań miało miejsce w bibliotece w Wójcinie, wzięli w nim udział uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej. Warsztaty zatytułowane były: „Społeczny Savoir Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk”. Dzieci podczas wspólnej zabawy uczyły się, co znaczy ”gra w życie”, czyli co dzieje się z nami każdego dnia. Spotkanie przebiegało w dość głośnej, pełnej humoru atmosferze, ale tak być powinno, jeśli zabawa i nauka idą razem. Poprzez to dzieci zaznajomiły się z takimi pojęciami jak: umiar, rozsądek, przyjaźń, tolerancja. Wszystkie te sentencje przedstawione zostały w książce Michała Zawadki pt.”Mądrość z natury”, której fragmenty uczestnicy spotkania wysłuchali, oczywiście w wykonaniu autora.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Spotkanie z Kaliną Jerzykowską, cykl "Z ksiażką na walizkach"
8.5.2015

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, Filia w Wójcinie kolejny raz uczestniczyła w Łódzkich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Tegoroczna akcja czytelnicza „Z książką na walizkach”, której organizatorem jest Wydawnictwo Literatura, odbyła się pod hasłem „Na tropie tajemnic”.
Biblioteka w Wójcinie zaprosiła do udziału w spotkaniu autorskim uczniów klas I–III Szkoły Podstawowej i oddział dzieci 5-6 letnich, bohaterem spotkania była łódzka pisarka pani Kalina Jerzykowska.
Autorka zaraz od wejścia przywitała radośnie dzieci i zainicjowała rozmowę. Na początku o wyszukanych, oryginalnych imionach, ich pochodzeniu i znaczeniu. Następnie opowiadała o swoich utworach, czytała ich fragmenty i recytowała wiersze. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą pisarską, a przy okazji dowiedzieć się ile trudu, cierpliwości i czasu potrzeba na napisanie jednej książki. Na zakończenie wybrane zostały najlepsze trzy prace konkursowe spośród piętnastu, które wpłynęły na zorganizowany z okazji III Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami konkurs plastyczno-literacki pt. „Na tropie tajemnic mojego regionu”.
Nagrodzeni uczniowie to: Błażej Depner, Norbert Markiewicz i Anna Tomaszewska. Praca Błażeja Depnera pojechała na finał akcji „Z książką na walizkach” który odbędzie się w Uniejowie.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Warsztaty plastyczne z Natalią Talarek
24.4.2015

W piątek 24 kwietnia 2015 roku w bibliotece w Wójcinie odbyły się warsztaty plastyczne dla gimnazjalistów, które prowadziła, znana już w naszej bibliotecznej społeczności, pani Natalia Talarek. Młodzież wykonała prace plastyczne w oparciu o utwory pisarki literackiej - Małgorzaty Musierowicz, która w styczniu obchodziła 70 rocznicę urodzin. Kolorowe dzieła – portrety rodziny Borejków, powstały za pomocą sypania kolorowym piaskiem, można je oglądać w czytelni biblioteki w Wójcinie do końca maja.
Gimnazjaliści obok zdobytej wiedzy i uzyskanych umiejętności mieli świetną zabawę i relaks, zwłaszcza trzecioklasiści po egzaminach. Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy nauczycielek: Pani Jolanty Pazek i Pani Karoliny Piekielnej.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Marcin Pałasz
27.1.2015

We wtorek 27 stycznia 2015 roku w bibliotece gościł Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci i młodzieży.
Twórczość jego jest pełna humoru i radości oraz miłości do zwierząt. Podczas spotkania opowiadał niezwykle barwnie o tym jak powstają jego utwory, skąd czerpie pomysły, przede wszystkim o najważniejszym bohaterze – Elfie, czworonożnym przyjacielu. Swojemu pieskowi poświęcił cykl powieści o Elfie, na razie powstało ich pięć. Twórczość Pana Marcina Pałasza bawi nie tylko młodych czytelników. Porusza w niej wiele ważnych tematów, m. in.: tolerancję, ekologię, współczesne sprawy nastolatków.
Autor jest zdobywcą Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 roku za książkę „Sposób na Elfa” oraz wyróżnienia za tekst literacki w Konkursie Książka Roku 2012. Spotkanie w Wójcinie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Zarówno uczestniczący w nim uczniowie jak i sam autor byli niesamowicie zadowoleni i szczęśliwi. Książki, które zakupili uczestnicy otrzymały dedykację z autografem. Dla biblioteki Pan Marcin Pałasz przekazał, w darze książkę „Dasz radę Marcelko” z dedykacją dla czytelników.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Urodziny Kubusia Puchatka
24.10.2014

Kubuś Puchatek, ulubieniec wszystkich dzieci, jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych obchodził 88 urodziny w dniu 14 października 2014 roku. Z tej okazji w piątek 24 października w bibliotece zorganizowaliśmy przyjęcie urodzinowe, na które przybyli, pod opieką swoich wychowawców, wspaniali goście, uczniowie klasy I, II,  III i oddział dzieci 5-6 letnich ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie.
Spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem krótkiej historii powstania, w Wielkiej Brytanii, książki Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek”. Następnie przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w trzech konkursach: dorysowanie z zamkniętymi oczami Kłapouchemu ogonka, dmuchanie balonów i lizanie miodku z talerzyków. Zwycięzcy każdej konkurencji z poszczególnych klas otrzymali nagrody – urodzinowe czapeczki. Oczywiście były też laurki z życzeniami i tradycyjne sto lat odśpiewane dostojnemu Jubilatowi.
 Kubuś Puchatek poczęstował gości smakowitym tortem, a na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej