top_banner
Informacje - Biblioteka Wójcin

Informator Biblioteki Publicznej w Wójcinie

str. 1


Urodziny książkowego misia – Kubusia Puchatka
19.10.2012

W październiku przypada rocznica pierwszego wydania książki „Kubuś Puchatek” Alana Aleksandra Milne’go, w której główną postacią jest pluszowy miś i jego przyjaciel Krzyś. Za datę urodzin Kubusia Puchatka uważa się 14 października 1926 roku. Wtedy to w Wielkiej Brytanii ukazała się książeczka opowiadająca o stworzeniach zamieszkujących pokój Krzysia (syna pisarza), czyli o: Puchatku, Prosiaczku, Tygrysku, Kłapouchym, Kangurzycy i Maleństwie oraz Sowie - "Stumilowy Las".
W Bibliotece w Wójcinie, dnia 19 października 2012 roku, obchodziliśmy uroczyście 86 urodziny książkowego Misia z udziałem klas: pierwszej, drugiej i trzeciej miejscowej Szkoły Podstawowej. Dzieci przygotowały dla Jubilata kolorowe laurki z życzeniami. Dyrektor biblioteki przedstawiła krótką historię powstania książki i przeczytała bajkę „Puchatku, cierpliwości!”, opowiadającą o przygotowaniach przyjęcia urodzinowego w Stumilowym Lesie. Były też zagadki o Kubusiu Puchatku, na które wszyscy chętnie odpowiadali oraz poszukiwanie ukrytych w bibliotece obrazków przedstawiających Puchatka i jego przyjaciół.
Na zakończenie imprezy bibliotecznej Kubuś Puchatek podziękował wszystkim dzieciom za piękne świętowanie jego urodzin i zaprosił na poczęstunek, tj. pysznego torta, który okazał się największą atrakcją tego spotkania.

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
( na zdjęciu - prawa strona to następne zdjęcie - lewa poprzednie )

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
25.05.2012

Kolejne już spotkanie autorskie odbyło się w piątek 25 maja 2012 r. z panem Wiesławem Drabikiem, pisarzem bajeczek w Filii GBP w Wójcinie. Wiesław Drabik spotyka się z czytelnikami swoich książeczek od 1998 roku, tym razem zagościł w Wójcinie. Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III i oddziału „zerowego” z SP Wójcin.
Autor podczas spotkania opowiadał dzieciom o tym jak powstaje książeczka, odpowiadał też na przeróżne pytania, czytał, a właściwie mówił z pamięci, fragmenty swoich bajeczek. Pierwszą książeczkę napisał o smoku pt.: „Bardzo śmieszna historia”, o której powstaniu dokładnie dzieciom opowiedział. Obecnie na swoim koncie ma 160 tytułów bajeczek. W trakcie całej imprezy uczniowie mieli okazję otrzymać nagrody za każdą prawidłową odpowiedź udzieloną na zadaną przez pisarza zagadkę, a zagadek było mnóstwo. Osoba, która udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymała od autora książeczkę z autografem. Szczęśliwcem okazał się Mateusz Drobina z klasy trzeciej. Pozostałe dzieci autograf z dedykacją dostały na zakładkach bądź zakupionych przez siebie bajeczkach.
Całe spotkanie przebiegło w miłej, radosnej, ciepłej, rymowanej i niejednokrotnie śmiesznej atmosferze. Dzieci i wychowawcy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy. Sam autor podsumował imprezę jako niezwykle udaną i sympatyczną.
Przepraszam za błędną informację dotyczącą roku widniejącą na zdjęciach.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


"Zajęcia bibułkarskie w bibliotece"
9.02.2012

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach zorganizowała w ramach ferii szkolnych zajęcia bibułkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Spotkanie odbyło się w czytelni biblioteki w Wójcinie, dnia 9 lutego 2012 roku.
Sztukę wykonywania pięknych kwiatów z bibuły przekazała dziewczętom Pani Lidia Sarnicka-Wosiak z Kluczborka. Uczestniczki samodzielnie zrobiły kompozycje kwiatowe oraz pojedyncze kwiaty tj.: krokusy i tulipany. Zajęcia trwały około trzech godzin, a na zakończenie była wspólna pizza i herbatka.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


"Cała Polska - Czyta Dzieciom"
3.06.2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w akcję czytania dzieciom organizowaną przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, promującą głośne czytanie, które jest pokarmem i witaminą dla umysłu i duszy dziecka.
X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w gminie Łubnice obchodziliśmy w Filii GBP Wójcin z udziałem uczniów klas I – II miejscowej Szkoły Podstawowej. Lektorem na spotkaniu, które odbyło się w dniu 3 czerwca 2011 roku, był mistrz kominiarski Pan Zbigniew Mazurkiewicz. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt. Mikołajek, autorstwa Rene Goscinnego i Jean-Jacques’a Sempego.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem
20.05.2011

W piątek 20 maja 2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach zorganizowała w Filii GBP w Wójcinie spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Petkiem, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem  wypraw  i  szkół  przetrwania oraz pisarzem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej w Wójcinie.
Krzysztof Petek jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, które ukazały się w następujących seriach wydawniczych: Porachunki z Przygodą, Operacja Hydra, Gra, Czarny Kufer.
 W swoich utworach pokazuje świat realny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą znaleźć dla siebie miejsce, nawet za cenę ryzyka i odepchnięcia od siebie wygodnych i bezpiecznych postaw. Przedstawia bohaterów, którzy potrafią dostrzec człowieka potrzebującego pomocy i podpowiada jak postępować aby zawsze być pomocnym.
                Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała opowieści o wyprawach i obozach, szkoleniach ratunkowych i survivalowych. Miała także możliwość obejrzenia zdjęć i filmów z wypraw do Rumunii, dorzecza Amazonki, a także obozów przetrwania organizowanych na terenie Polski.
                Na zakończenie niezwykłego spotkania jego bohater przekazał uczestnikom informację, że mają być buntownikami, ale inteligentnymi, którzy potrafią powiedzieć „nie” złu szerzącemu się we współczesnym świecie. Mają zdobywać wiedzę, poznawać świat i realizować swoje marzenia.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Podsumowanie eliminacji gminnych Powiatowego Konkursu pn.
„Wielkanocna księga zwyczajów i tradycji”

19.04.2011

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie ogłosiła Konkurs pn. „Wielkanocna księga zwyczajów i tradycji”, którego współorganizatorami były Gminne Biblioteki Publiczne powiatu wieruszowskiego.
                Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnicach wpłynęło 10 prac, w tym : 8 ze SP w Dzietrzkowicach, 2 ze SP w Wójcinie. Prace oceniała Komisja konkursowa, w składzie:

  1. Marzena Smolnik – polonista,
  2. Karolina Hadryś - Piekielna – bibliotekarz/polonista,
  3. Teresa Gaj – nauczyciel.

Komisja ta przyznała następujące miejsc i wyróżnienia:
I miejsce – Roksana Wejner, SP Wójcin,
II miejsce – Patrycja Strzeleca, SP Dzietrzkowice,
III miejsce – Robert Krzyżoś, SP Dzietrzkowice,
Wyróżnienia: Łukasz Fronia i Natalia Winkowska, SP Dzietrzkowice.

Wręczenie nagród wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych odbyło się w Fili Bibliotecznej w Wójcinie dnia 19 kwietnia 2011 roku, o godz. 9.00.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Przeprowadzka do nowego lokum
styczen 2011

Filia GBP w Wójcinie od końca stycznia 2011 roku działa w nowym lokalu, w budynku Centrum Kultury Wsi Wójcin – Andrzejów. Przenoszenie księgozbioru i sprzętu trwało od 20 do 28 stycznia 2011 roku. Dzięki wielkiej pomocy dzieci i młodzieży z Wójcina, która poświęciła znaczną część swoich ferii szkolnych, udało się sprawnie zrealizować najważniejsze prace związane z przeprowadzką.
Przy przenoszeniu biblioteki pracowały uczennice: Ola Adamska, Katarzyna Mączka i Gabriela Zimoch z Gimnazjum w  Łubnicach oraz Roksana Wejner ze SP w Wójcinie i Kinga Olszewska (zerówka). Lokal biblioteki składa się z dwóch dużych pomieszczeń (wypożyczalni i czytelni internetowej) oraz magazynu i pomieszczenia socjalnego.
Biblioteka wyposażona jest w nowy sprzęt meblowy i komputerowy, w większości zakupiony już w roku ubiegłym. W miesiącu marcu br. zakupiono i zamontowano regał na księgozbiór podręczny oraz szafę zamykaną na dokumenty.

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej