top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 2
(2011)

Historia KGW w Wójcinie
Galeria aktualnych zdjęc Koła Gospodyń w Wójcinie (Stowarzyszenia)
10 lat Koła Gospodyń w Wójcinie - maj 2010
Uwaga - aby powiekszyć któreś ze zdjęc - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galerii zdjęc Stowarzyszenia


1-16.10.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Miesiąc październik obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w Stowarzyszeniu Gospodyń. Już 01.10.2011 uczestniczyłyśmy w Światowych Dniach Turystyki w Wieluniu wraz z LGD i Starostwem Powiatowym. Stoisko nasze maiało wiele do zaprezentowania. Główną atrakcją był produkt turystyczny powiatu - bieg na orientację, oraz nasz produkt regionalny Plendze kartoflane z Wójcina.
Nasze stoisko wzbogaciło imprezę regionalną, czego dowodem były odwiedziny wszystkich zaproszonych gości.


14-16.10.2011

Z kolei w dniach 14/15/16 października Stowarzyszenie brało udział w Międzynarodowych Targach "Natura Food" w Łodzi.
Przez 3 dni nasze stoisko promowało produkt, który jest w rejestracji - ciastka ze skwarek oraz tradycyjnie nasze plendze.
Stoisko cieszyło się jak zawsze dużym zainteresowaniem.
Gościnnie udział wzieły razem z nami Stowarzyszenie z Łubnic i Ludwinowa.
Wspólnie zaś z Teatrem Pinokio odbyło się "pieczenie szarlotki", co oprócz świetnej zabawy było także nawiązaniem bliższej współpracy, podobnie rzecz sie miała z jedną ze szkół podstawowych.


18.09.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

W Ustroniu k/Opatowa w dniu 18 września odbył się III Festiwal Produktu Lokalnego. Panie ze Stowarzyszenia "Wójcin nad Prosną" na zaproszenie LGD "Wrota Wielkopolski" wzięły udział w tej imprezie. Festiwal obejmował konkursy: kulinarny i rękodzieła, pokazy kulinarne na żywo, gry zabawy i występy artystyczne. Do konkursu kulinarnego zgłoszono 118 potraw w tym i nasze "plendze kartoflane z Wójcina". W kategorii dane główne plendze zajęły wysokie III miejsce!.
Cieszymy się z tego wyniku. Plendze miały duży popyt. Produkt nasz jest coraz bardziej znany. Mamy też coraz więcej zaproszeń na różne imprezy. Promujemy w ten sposóbnie tylko naszą wieś, gminę i powiat a nawet województwo.
Tu znajdziesz relację o imprezie za Radiem SUD z Kępna.


3-4.09.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

A, że nasze Stowarzyszenie jest już znane, znowu zaproszone zostałyśmy na dożynki Powiatowe do Lututowa 28.08.2011. Tutaj czekała nas bardzo miła niespodzianka. Otoż nasze plendze otrzymały certyfikat jako "Produkt Markowy Powiatu Wieruszowskuiego" - nagroda prestiżowa z naszego terenu.
A że to nie koniec naszej przygody w dniu 03.09.2011 odbyła się impreza plenerowa "Pożegnanie Lata na Strzelnicy". W dniu 4.09.2011 odbyły sie też dożynki parafialne w Wójcinie.
17.09.2011 bedziemy uczestniczymy w Festiwalu w Ustroniu. 1-2.10.2011 zaplanowanowałyśmy nasz udział w Światowych Dniach Turystyki w Wieluniu, a 14-16.10.2011 w tradycyjnym już "Tyglu Smaku" w Łodzi.


21.08.2011

W niedzielę 21.08.2011 wyjeżdzałyśmy na zaproszenie Starostwa Powiatowego na Dożynki Wojewódzkie do Wielunia, gdzie jak zawsze nasze plendze miały bardzo duże wzięcie.
Pochlebne opinie o naszym produkcie jeszcze raz utwierdzają nas w tym, że produkt ten jest bardzo dobry.


20.08.2011

Jak co roku zorganizowano w dniu 20.08.2011 - wyjazd dla członkiń ze wszystkich KGW, a obecnie już Stowarzyszeń, wspólny wyjazd szkoleniowo-turystyczny. Nasze Panie zdają sobie sprawę ,że podnosząc swoją wiedzę czują sie coraz pewniej.Tak też było i tym razem. Po 10 gospodyń z każdego stowarzyszenia, a jest ich 5, uczestniczyło w wyjeżdzie do pięknej Palmiarni w Lubiechowie, na Zamek Książ i do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu oraz uczestniczyły w koncercie przy fontannie przy Haliu Ludowej.
Pozostałe członkinie skorzystają w następnch latach.


2.07.10.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Na sobotę 2 lipca zoplanowałyśmy Festyn Rodzinny na boisku sportowym, niestety pogoda pokrzyżowała nam trochę plany i byłyśmy zmuszone całość przenieść w okolice naszego "Centrum Kultury" do rynku. Pomimo niesprzyjającej aury impreza się udała, co możecie zobaczyć sami na zdjęciach w galerii.
Zaplanowano liczne atrakcje min:
- Konkursy z nagrodami dla dzieci i dla rodziców
- Pokazy motocyklowe
- Występ artystyczny zespołu "Ale Babki"
- Stoisko promocyjne produktu regionalnego "plendzy kartoflanych"
- Gril, bufet, stoiska gastronomiczne
- Zabawa taneczna z zespołem "Chanel"

Jak zwykle nasze Panie zapewniły sprawną obsługę, smaczne przekąski i dobrą zabawę w ten sobotni, acz nieco zimny i deszczowy lipcowy wieczór.


26.06.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Dziewczyny rozjeździły się. Po raz pierwszy jako Stowarzyszenie udałyśmy się na wycieczkę. Był to "wypad na luzie" do Wrocławia. Uznać go należy za udany, tym bardziej że wszyscy wrócili zadowoleni. Obecność na seansie w kinie 3D pozostanie na długo w pamięci. Efekty specjalne seansu dostarczyły nam mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Za to kompleks handlowy "MAGNOLIA", to miejsce gdzie Panie mogły nacieszyć oczy, ale i również zrobić zakupy bluzeczek czy super butów. Tak naładowane wrażeniami i zakupami udały się na Rynek Wrocławski, który zastały pięknie odrestaurowany, z mnóstwem zabytków. Niestety przyjął nas też lekkim deszczykiem. Na rynku powitała nas nowo wybudowana fonntanna oraz Jarmark Świętojański. Czas wolny pozwolił, by można było się posilić. Ostatnim punktem pobytu był Park Japoński, gdzie roślinność i kaskady wody dały ukojenie zmęczeniu całego dnia i trudów podróży.
Zadowolone ze wspomnieniami wróciłyśmy do domów.


21.06.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Miniony tydzień obiftował w ciekawe życie Stowarzyszenia. 21 czerwca gościłyśmy grupę specjalistek d/s gospodarstwa domowego i agroturysrtyki na terenie naszej gminy i Wójcina. Przyjazd specjalistek powiązany był z promocją naszego powiatu, a w szczególności zapoznanie się z produktem turystycznym i regionalnym oraz gospodarstwem agroturystycznym. Zwiedzanie rozpoczęto od produktu turystycznego jakim jest: "Powiat wieruszowski z mapą i kompasem". Całośc odbyła się w lasach gminy Sokolniki i Galewice. Jest to świetny relaks i zabawa dla wszystkich zarówno młodszych jak i starszych.
Następnym etapem było zapoznanie się z naszym produktem tradycyjnym i regionalnym jakim są "plendze kartolane". Stowarzyszenie reprezentowały 4 członkinie, które przygotowały spotkanie, napiekły naszych plendzy i ciasta. Zadbały też by atmosfera była serdeczna i miła. Zebrały za to pochlebne opinie i podziękowania od Dyrekcji ŁODR o/Kościerzyn. Ostatnim punktem spotkania byla wizyta w początkującym gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Maślanków na Nowinach. To miejsce ma "duszę, która przyciąga ludzi".


18.06.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

Na zaproszenie "Lokalnej Grupy Działania - Między Prosną a Wartą" Stowarzyszenie Gospodyn "Wójcin Nad Prosną" uczestniczyło w warsztatach kulinarnych w dniu 18 czerwca 2011 r w Łodzi na Rynku Manufaktury. Wystawiało się tam bardzo dużo KGW i Stowarzyszeń. Działo się to wszystko na oczach przechodniów, którzy zarazem byli pierwszymi degustatorami. Dla Stowarzyszenia było to bardzo ciekawe doświadczenie, wymiana doświadczeń, poznanie tradycji kulinarnych województwa łódzkiego. Bardzo duże zmęczenie Pań uczestniczących w tym wydarzeniu, świadczyło o dużym popycie na nasz produkt jakim były nasze "plendze kartoflane". Cała impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Nad całością sztuki kulinarnej pieczę trzymał pan Andrzej Polan.


12.06.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie  Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

W dniu 12 czerwca 2011 roku członkinie Stowarzyszenia Gospodyn "Wójcin Nad Prosną" wzięły udział w konkursie ciast, organizowanego przez Fudację na Rzecz Dzieci i Młodzieży; "WIKTORIA" w Mieleszynku.
Pomimo,że każda z pań piekła indywidualnie, reprezentowane było Stowarzyszenie.
Jak się można domyśleć znów byłyśmy górą, ponieważ I miejsce zajęła Pani Krysia Cichosz swoją "truskawką." Podbiła ną podniebienia i wzrok jurorów.
Radości nie było końca, tym bardziej, że było wiele dodatkowych atrakcji no i nie zawiedli kibice z Wójcina, którzy całą ekipą dojechali na Mieleszynek.


15.03.2011

Kliknij żeby powiększyć zdjęcie Kliknij żeby powiększyć zdjęcie

 

 

 

W dniu 15.03.2011 w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów odbyło się pierwsze zebranie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną". Zostało zarejestrowane w sądzie rejonowym i posiada osobowość prawną.
Podstawą działania jest statut, w którym określone są główne cele i sposoby ich realizacji. Mamy nadzieję, że powstanie Stowarzyszenia otworzy dodatkowe możliwości finansowania i pozyskiwania środków na działalność. Zachęcamy do zapisywania się do Stowarzyszenia.
Napewno w Wójcinie jest wiele osób, które mają pomysły i chcą działać dla lokalnej społeczności i dla siebie.
od tego dnia zarząd działał w składzie:
Mączka Bożena - prezes
Piasta Jolanta z-ca prezesa
Gwizdek Maria - sekretarz
Stasiak Helena - skarbnik
Biedal Wioletta - czł. zarządu

Komisja Rewizyjna:
Juszczak Aldona
Chmielewska Dorota
Wydmuch Hanna

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania.
Będzie nas więcej - zrobimy więcej.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2021.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej