top_banner

Ochotnicza Straż Pożarna w Wójcinie

str. 3


Kliknij aby powiekszyc

 

 

 


Zarząd OSP Wójcin, 29.01.2011 (Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

W dniu 29.01.2011 roku odbyło się walne zebranie członków OSP. Na zebraniu podsumowano mionioną 5-letnią kadencję. Głównym celem było jednak wybranie nowych władz dla naszej jednostki.
Na zebranie przybyli zaproszeni goście z terenu gminy i powiatu, na czele z Panem starostą Andrzejem Szymankiem i Panem wójtem Henrykiem Cioskiem, oraz druhem Eugeniuszem Książkiem. Całośc zebrania uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta OSP z Łubnic. Do najważniejszych tematów poruszanych na zebraniu należały : sprawozdania finansowe, bilans dokonań na przestrzeni ostatniej dekady, plany i zamierzenia na przyszłość. Nadmieniono także iż planowany jest zakup nowego wozu bojowego i czyni się starania w celu pozyskania środków na ten ambitny cel.
W dalszej czesci zebrania w poczet członków honorowych OSP w Wójcinie zaliczono druha Franciszka Noworytę. Dotychczasowy prezes druh Stanisław Kulak decyzją zebrania został mianowany honorowym prezesem OSP ze względu na piastowaną obecnie funkcję radnego gminnego.

W skład nowych władz OSP w Wójcinie wchodzą:
Prezes - Kopis Zenon
Naczelnik - Rogowski Paweł
Wiceprezes - Kmiecik Grzegorz
Z-ca Naczelnika - Śmiałek Adam
Sekretarz i jednocześnie Skarbnik - Dziekan Andrzej
Gospodarz - Cirkosz Andrzej
Członkowie zarządu - Maczka Jan, Sikora Jan, Gołębiowski Grzegorz

Komisja rewizyjna w składzie:
Tomaszewski Czesław, Pawlik Tomasz, Pacyna Krzysztof.

Jako delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego OSP i jednocześnie przedstawicieli OSP do zarządu wybrano następujących druhów:
Kopis Zenon, Rogowski Paweł, Dziekan Andrzej, ks. Króczyński Zbigniew, Cirkosz Andrzej.

W 2011 roku OSP w Wójcine, jak i pozostałe jednostki z naszej gminy obchodziła swój jubileusz 100-lecia istnienia. W Wójcinie obchody te odbyły się w dniach 16-17.07.2011.

Na jubileuszu 100-lecia (program) nadano Jednostce OSP w Wójcinie decyzją ZOSP RP  Złoty Znak Związkowy, za wieloletnią działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polskiej, akt nadania podpisał jej Prezes - Waldemar Pawlak.
Relację z tego jubileuszu przeczytasz tutaj
A galeria zdjęciowa jest tutaj

Kliknij aby powiekszyc

 

 

 


100 lecie OSP, 16-17.07.2011 (Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

4 lutego 2012 roku odbyło się kolejne coroczne walne zebranie sprawozdawcze. (galeria)
5 maja 2012 świętowaliśmy wspólnie z OSP Gola św. Floriana (galeria)
8 lipca 2012 na boisku sportowym przeprowadzono gminne zawody strażackie (galeria)
Także w 2012 roku, a dokładniej 20 grudnia do Wójcina dojechał nowy samochód bojowy marki Mercedes "Atego" 1429.
W dniu 11 maja 2013 roku, przy okazji obchodów gminnych "Dnia strażaka" (relacja) uroczyście go poświęcono i przekazano do użytkowania dla jednostki OSP w Wójcinie.
Po obrazy z tej uroczystości kliknij tutaj.

Kliknij aby powiekszyc

 

 

 


Nowy samochód OSP, 11.05.2013 (Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Najnowszym i obecnym, już piątym wózem bojowym naszej OSP jest "Mercedes" - Atego 1429, w użytkowaniu od 2012 (Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

W dniach 20-21 lipca 2013 roku na Festynie letnim OSP wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodyń przeprowadziło zbiórkę publiczną w formie - sprzedaży cegiełek wartościowych. Zebrano 2.000 zł. Dokładne dane są tu.
W dniu 25 stycznia 2014 roku odbyło się kolejne walne zebranie sprawozdawcze, podsumowujące 2013 rok. Po zdjęcia z tego zebrania zapraszam tutaj.

W dniu 26.05.2018 r. poświęcono i przekazano nowy sztandar OSP Wójcin który zakupiono dzięki ofiarności mieszkańców Wójcina, Andrzejowa i Makowszczyzny.

Kliknij aby powiekszyc

 

 

 


Nadanie nowego sztandaru, 26.05.2018 (Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Stary sztandar służył jednostce od 1987 roku.
Relecja z nadania nowego sztandaru.

Trudno tutaj wymienić wszystkie akcje i wydarzenia w OSP, dlatego po więcej fotografii z tych historycznych i aktualnych wydarzeń zapraszam do galerii OSP


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej