Pierwsze zachowane informacje o działających organizacjach sportowych na terenie Wójcina pochodzą z lat przedwojennych, kiedy to obok Strzelnicy Sportowej utworzono boisko do piłki siatkowej i koszykowej. Niestety z powodu braku środków finansowych działalność ta była skazana na niepowodzenie. Inaczej rzecz się miała po II wojnie światowej. Wtedy to współzawodnictwo sportowe było bardzo pożądane i „poprawne politycznie”.
W roku 1952 mała wieś Wójcin położona nad rzeką Prosną, założyła swoją własną drużynę sportową. Do jej zawiązania dążyła ogromna część tamtejszej społeczności, która chciała aktywnie spędzać czas wolny. Zgodnie z panującymi wówczas trendami nie wybrano zbyt oryginalnej nazwy. Klub nazywał się jak wiele innych, Ludowy Zespół Sportowy - Wójcin.
W latach 70-ych zawodnicy i działacze doszli do wniosku, że należy zmienić nazwę na bardziej mobilizującą do gry, dodając człon wyróżniający do nazwy zespołu. Pod głosowanie poddano dwie nazwy „LZS Czarni Wójcin” (ze względu na kolor koszulek, w jakich wtedy grano) i „LZS Zryw Wójcin”. Po głosowaniu wygrała druga opcja, która funkcjonowała aż do 2002 r.
W 1983 r. połączono dwie odrębne organizacje, czyli ZMW (Związek Młodzieży Wiejskiej) i LZS, które i wcześniej wspólnie realizowały przedsięwzięcia takie jak, festyny sportowe czy też spartakiady letnie i zimowe. W tym samym roku na boisku powstała również szatnia sportowa dla zawodników Zrywu. (rozebrana w marcu 2013 r.)
Obecna nazwa Klubu to Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Wójcin.
Oficjalnymi barwami klubu są trzy kolory: czerwony biały i niebieski.
W 2003 roku Klub wójciński został wpisany do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.
Na samym początku istnienia swej działalności klub zajmował się głównie piłką siatkową, lecz z upływem lat bardzo wzrastało zainteresowanie piłką nożną, która w późniejszym czasie stała się dominującym sportem. Klub nasz jednak zajmował się nie tylko działalnością na płaszczyznach piłki siatkowej i nożnej, lecz również organizował rajdy motorowerowe, biegi przełajowe czy zawody strzeleckie. Do najważniejszych dawniejszych potyczek wójcińskiej drużyny zaliczyć trzeba na pewno spotkanie z III ligowym zespołem Rozbarku Bytom, który to wygrał z naszą drużyną 5 do 0. Nie można zapomnieć również o meczu z Ruchem Chorzów na przełomie lat 70-ych, przegranym, 11: 1, w którym pierwsza bramkę na 1: 0 strzelił Czesław Tomaszewski. Drużyna rozegrała także, towarzyski mecz z Byczyną przegrany, 5:2, w którym jedną z bramek strzelił zawodnik, AuXerre, I ligi francuskiej.
Drużyna „Zrywu” Wójcin ma na swoim koncie również słynny mecz o beczkę piwa, który rozegrała około 1970 roku pokonując Old Boyów z Wójcina 15:1. W tym okresie mieliśmy również inne osiągnięcia. W 1974 r. drużyna zdobyła I miejsce w rywalizacji o Puchar Powiatu Wieruszowskiego odbywającego się na boisku w Mirkowie.
Boisko
Boisko LKS Zryw Wójcin zlokalizowane jest naprzeciw budynku Szkoły przy drodze powiatowej prowadzącej do Łubnic. W 1984 r. obiekt doczekał się pierwszej modernizacji, dzięki której na boisku powstała szatnia za 100 tys. ówczesnych złotych. Budowę sfinalizowano ze środków przekazanych przez ówczesną Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Kaliszu. Jednym z inicjatorów tej akcji był szef tejże rady Kazimierz Kościelny.
Ostatni remont stadionu miał miejsce w 2005 roku, zmodernizowano wtedy plac gry i ogrodzenie. Zbudowano między innymi nowe bramki i zadaszenia dla zawodników rezerwowych. W tym czasie drużyna LKS rozgrywała swoje mecze na obiekcie LKS-u „Start” Łubnice. Wszystkie prace wykonali społecznie działacze, zawodnicy i kibice klubu. Środki finansowe na przeprowadzenie tego remontu zebrano dzięki staraniom zarządu klubu i wywodzących się z Wójcina radnych gminy. Samorząd gminy przekazał 15 tysięcy złotych, pozostała część pochodziła od licznych miejscowych sponsorów. W 2008 roku zagospodarowano działkę przy ulicy Dolnej za boiskiem sportowym, na której to stworzono mniejszy obiekt sportowy, który służy obecnie, jako boisko treningowe.
W 2009 roku z okazji Dożynek Diecezjalnych, Urząd Gminy sfinansował oświetlenie jednej połowy płyty boiska, które ułatwia treningi w porach wieczornych oraz bardzo uatrakcyjnia nasz obiekt.
Przydaje się też podczas organizowanych często imprez plenerowych na terenie boiska sportowego.
Najtrudniejszy moment w historii Zrywu nadszedł w 1997 roku. Z powodu braku chętnych do gry, jak i pełnienia obowiązków związanych z funkcjonowaniem drużyny, zdecydowano się zawiesić działalność klubu na 3 lata. W 2004 roku w związku ze zmianą przepisów nastąpiła też częściowa zmiana nazwy klubu. Skrót LZS został zastąpiony przez LKS tzn. Ludowy Klub Sportowy.
W 2009 roku Klub awansował do rozgrywek klasy A, w której rywalizował 2 sezony. Był to ostatni większy sukces naszej drużyny. Obecnie Zryw Wójcin rywalizuje na boiskach II grupy B klasy okręgu sieradzkiego oraz uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski, kiedy piszę te słowa (08.2012) drużyna dotarła do 4 rundy.
W ostatnich latach doszło też do znacznego odmłodzenia składu zespołu, średnia wieku nie przekracza 22 lat. Młodzi zawodnicy całym sercem starają się reprezentować swoją miejscowość w tym wiekowym, bo liczącym już 60 lat klubie sportowym.
Na przełomie roku 2012/13 rozebrano starą, mocno wysłużoną już drewnianą szatnię (1983-2013), a w jej miejsce wybudowano nową, dużo większą, z kompletnym zapleczem sanitarnym. Budowę nowej szatni sfinansowano ze środków budżetu Gminy Łubnice.
Wiosną 2020 roku wszystkie spotkania piłkarskie zostały odwołane z powodu pandemii. Jesienią 2020 r. drużyna zrezygnowała z rozgrywek piłkarskich, min. z powodu pandemii oraz kłopotów kadrowych.
W niedzielę, 19 czerwca na biosku sportowym LKS Zryw Wójcin odbył się turniej piłkarski. Brało w nim udział sześć drużyn: LKS Zryw Wójcin, Baszta Bolesławiec, KS Sokolniki, FC Ochędzyn i dwie drużyny Startu Łubnice.
W sezonie jesiennym 2022 drużyna wznowiła rozgrywki, po prawie dwuletniej przerwie w rozgrywkach. Startuje w klasie "B" II grupy sieradzkiej.
Aktualizacja - 13.08.20222
Andrzej Głąb
LKS Wójcin - najnowsze zdjęcia
LZS/LKS Wójcin - zdjęcia archiwalne
Jubileusz 60-lecia LZS-LKS Wójcin, 11/12.08.2012
Cwiercfinał PP z Wartą Sieradz, 26.09.2012