top_banner
Akcja DKMS

Akcja ratowania życia - wyniki i galeria

str. 1

Młodzi, kreatywni a przede wszystkim wrażliwi – tak można określić uczniów gimnazjum, którzy 25 maja w ramach projektu gimnazjalnego pt. „Bohaterowie są wśród nas”zorganizowali akcję krwiodawstwa i Dzień Dawcy Szpiku w Wójcinie.
            Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Wójcina i okolic. Na pobranie zgłosiło się około 30 osób, krew oddały 24. Honorowi dawcy przybyli także z Wielunia, Mokrska, Bolesławca, Chotynina i Łubnic. Panie ze stacji krwiodawstwa nie miały chwili wytchnienia.
Równocześnie odbywała się rejestracja "Potencjalnych Dawców Szpiku". Zgłosiło się aż 18 osób, które gotowe są do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. „Tego jeszcze u nas nie było” – stwierdził jeden z zarejestrowanych dawców. „Tyle wokół ludzkiego nieszczęścia, jeśli mogę komuś pomóc to jestem na to gotowa” – mówi pani Ula. Młodzi wolontariusze cieszą się z udanej akcji i trafności jej tytułu. To, że „Bohaterowie są wśród nas” – udowodnili wszyscy Ci, którzy  oddali krew lub zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. „Można się dużo nauczyć podczas takiej akcji” – twierdzi Agnieszka Szaniec. „Ciekawe ilu ludziom zdołamy pomóc” – zadaje sobie pytanie Monika Gmerek.
Opiekunka wolontariuszy a zarazem nauczycielka biologii w Publicznym Gimnazjum w Łubnicach Jolanta Kik nie kryje radości z udanego projektu. „Wiedziałam, że można polegać na mieszkańcach Wójcina. Tym razem również nie zawiedli”. Całe to przedsięwzięcie było możliwe dzięki przychylności Strażaków z Wójcina, którzy udostępnili świetlicę na czas akcji.
Ciekawe czy na festynie szkolnym, który odbędzie się w niedzielę w Łubnicach, pobijemy wójciński rekord zarejestrowanych dawców szpiku – z nadzieją w głosie mówią wolontariuszki.

Dziękujemy wszystkim Dawcom,
Paniom ze Stacji Krwiodawstwa w Wieluniu,
Straży Pożarnej z Wójcina,
Realizatorzy projektu
„Bohaterowie są wśród nas”

Więcej o samej akcji i zasadach pomocy przeczytaj tu

kliknij na zdjęcie aby je powiększyc
( na zdjęciu - prawa strona to następne zdjęcie - lewa poprzednie )

kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc
kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc
kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyć
Kliknij aby powiekszyć

 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej