top_banner

Zarządzanie zdjęciami z Internetu

 

 

 

 


Na stronie wojcin.pl zgromadziłem wiele zdjęć, zarówno tych starszych jak i nowszych. Chciałbym więc przybliżyć odwiedzającym kilka (moim zdaniem przydatnych) sposobów na zapisywanie zdjęć na ich własnym komputerze.
Poniższe przykłady działają dla dowolnie wybranych obrazów czy fotografii przekazywanych i wyświetlanych na stronach internetowych. Po zapisaniu fotografii czy obrazu pobranych z Internetu na własnym komputerze, mogą być one później dowolnie powiększane, zmniejszane, lub obrabiane według własnego upodobania.


Chciałbym tu nadmienić, iż wszystkie fotografie stanowią w myśl prawa czyjąś własność i nie zamierzam tu nikogo namawiać do łamania lub omijania praw własności. Prawo własności do fotografii przysługuje jej twórcy i działa najczęściej ok. 50-70 lat. W dużym skrócie, bardzo stare fotografie mogą być dowolnie wykorzystywane. W większości przypadków dotyczących zdjęć wystarczy zwyczajne podanie źródła danej fotografii czy obrazu, aby nie być posądzonym o naruszenie praw autorskich.
Najczęstsze zastrzeżenia w używaniu cudzych zdjęć dotyczą wykorzystania komercyjnego, czyli zarobkowego, a nie prywatnego. Zainteresowanych tym tematem odsyłam do odpowiednich regulacji prawnych lub rozwinięcia tego zagadnienia >> np. tutaj


Wracając do tematu, każdy obraz wyświetlający się na naszym monitorze można kopiować i zapisać na własnym komputerze.
Najprostszą metodą jest zwykły "zrzut ekranu" i odtworzenie go w dowolnym programie graficznym np. programem "Paint" w systemie Windows.


Zainteresowanym zapisywaniem zdjęć polecam obejrzeć filmik >> na Youtube


Miłej pracy ze zdjęciami.
Andrzej Głąb


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej