top_banner
Interwencja

Próby interwencji

To miejsce przeznaczone na różnego rodzaju przemyślenia, próby dotknięcia problemu lub sytuacji, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę. Nie mam zamiaru wytykać tu błędów, czy szukać winnych ale sygnalizować sytuację i szukać rozwiązania!


Główne skrzyżowanie w centrum Wójcina (kiedyś "rondo") nie należy do najłatwiejszych, a co za tym idzie i najbezpieczniejszych. Dodatkowo moim zdaniem komplikuje sprawę jego niewłaściwe oznakowanie znakami pionowymi. Oznakowanie to jest dość kuriozalne i do poprawienia zanim stanie się jakieś nieszczęście ... Pomimo kilkukrotnych prób zmian w jego oznakowaniu nadal nie wygląda to dobrze. Proszę zwrócić szczególną uwagę na brak poprawnego oznakowania ul. E. Orzeszkowej (brak znaku z przebiegiem drogi z pierwszeństwem pod znakiem "stop") Do tego zupełny brak sygnalizacji jej istnienia na pozostałych znakach. Wobec tego pytanie: jak mają się zachować kierowcy jadący ul. E. Orzeszkowej, szczególnie ci przyjezdni, nieznający przebiegu ulicy głównej? Nie wystarcza tu chyba samo ustawienie znaku stop! Spotkałem się z licznymi przypadkami wymuszania pierwszeństwa. Być może osoby odpowiedzialne za oznakowanie postarają się o zmianę tej sytuacji na co po cichu liczę.

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyc
( na zdjęciu - prawa strona to nastepne zdjęcie - lewa poprzednie )

Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie
Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie

 


Wygląd i stan chodnika koło Szkoły Podstawowej i Przedszkola pozostawiam bez komentarza!

Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie Kliknij żeby powiekszyć zdjęcie

 


Powinienem tu dodać też brak chodnika w dalszym przebiegu ulicy Wieluńskiej, ale w tym i przyszłym roku (2016-17) ma się to zmienić, trzymam kciuki!
Więcej o próbach interwencji w tej sprawie przeczytasz >> Tutaj.
Po komplet szczegółów odsyłam także do wypowiedzi Wójta UG w Łubnicach na rok 2016 >> na portalu Radia ZW. A także ciąg dalszy i rozwinięcie dotyczące tematu wraz z budową chodnika ("ciągu pieszo-rowerowego") na ul. Wieluńskiej >> w Gazecie Łącznik.

kliknij aby powiekszyc

Interwencja mieszkanki Wójcina dotycząca stanu drogi relacji Wójcin - Żdżary
Po komplet szczegółów odsyłam do materiału w Gazecie Łącznik opublikowanym dnia 24.02.2016.
Sam tytuł "Ta droga ma więcej dziur niż ser" dużo wyjaśnia.

kliknij aby powiekszyc

Interwencja mieszkańców ul. Zawadzkiego (Folwark) dotycząca budowy chodnika dla pieszych przy ich ulicy relacji Wójcin - Gola
Po komplet szczegółów odsyłam do materiału w Gazecie Łącznik opublikowana dnia 16.12.2016.

kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Niniejszy artykuł jest tylko początkiem prób interwencji, zachęcam do nadsyłania innych tematów dla szerszego omówienia i zgłoszenia własnego punktu widzenia!
np. na adres kontaktowy

Ale też o przesłanie własnych fotografii z opisem.

Andre 17.12.2016

 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej