top_banner

Szlachetna Paczka

2018

 

 

 W roku 2018 Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” zgłosiło swój udział do akcji „Szlachetna Paczka”
W Wójcinie przystępuje do niej kolejny raz Szkoła Podstawowa wspólnie z OSP Wójcin.
W dniu 1-go i 2-go grudnia 2018 r. po mszach świętych, przed kościołem grupa składająca się z przedstawicieli Szkoły Podstawowej, OSP i Stowarzyszenia będzie zbierać do puszek datki na ten szlachetny cel.
Puszki takie znajdują się także w Pawilonie oraz Piekarni, wszyscy chętni mogą więc także tam wrzucać datki i wspomagać w ten sposób potrzebujących.


Poniżej krótki opis projektu, a po szczegóły odsyłam na stronę www.szlachetnapaczka.pl

"Szlachetna Paczka" jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. My tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

"Szlachetna Paczka" to również najlepiej zorganizowanym projektem społecznym w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. "Szlachetna Paczka" łączy to wszystko.


"Szlachetna Paczka" w pigułce :
• Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
• Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
• Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy, aby wszyscy sobie radzili w życiu.
• Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
• Wszystkie projekty "Szlachetnej Paczki" oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
• Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
• Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.


Galeria z finału w Sokolnikach 08.12.2018
Podziękowanie z udział w tegorocznej akcji (plik pdf.)


 

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2022.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej