top_banner

Starsze wiadomości, rok 2017

str. 2


Ostrzeżenie pogodowe
04.10.2017

 

 

Uwaga, może być groźnie! Wydano liczne ostrzeżenia pogodowe dla terenu Polski. Już jutro (czwartek) nastąpi załamanie pogodowe i pogoda da się we znaki mieszkańcom głównie polskiego wybrzeża. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego, najwyższego stopnia w związku z przewidywanym gwałtownym pogorszeniem warunków pogodowych na obszarze Polski. Spodziewane są porywiste wiatry (w porywach >100 km/godz. na naszym terenie) i intensywne opady deszczu.


Dzień ziemniaka w Kościerzynie
19.9.2017

  

 

 


W niedzielę, 17 września w Kościerzynie k/Sieradza, odbyły się tegoroczne targi pod nazwą „Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Targi zostałały zorganizowanane przez Łódzki Ośrodkek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Udział w nich wzięły również Stowarzyszenia, KGW i zespoły z naszej Gminy. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia.
Polecam też relację na stronie radiozw.com.pl, lub na portalu tugazeta.pl


Wycieczka w wałbrzyskie i końcówka tegorocznego lata
18.9.2017

  

 

 


W sobotę, 9 września członkowie Stowarzyszenia wyjechali na jednodniową wycieczkę po Ziemi Wałbrzyskiej. Zwiedzali tam min.: Zamek Książ, Szczawno-Zdrój, jak i sam Wałbrzych. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia. Fotorelacja w galerii zdjęciowej
Tegoroczne lato dobiega końca. Trwa już ostatni letni tydzień, w naszych lasach pojawiły się większe ilości grzybów, oraz grzybiarzy. Już niedługo czas rozpocząć nową galerię - jesienną.
Przypominam o kończącej się galerii letnio-wakacyjnej 2017.


Zaproszenie na spotkanie z genealogiem
1.9.2017

  

 

 


Zapraszamy na warsztaty genealogiczne, które poprowadzi pan Piotr Glądała, twórca strony gladala.com Warszaty pod tytułem "Genealogia rodzin wieluńskich" odbędą się w piątek, 22 września od godz. 15:00 w dużej sali Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Tutaj czytaj więcej.


Od dnia 31 sierpnia obowiązują nowe nazwy ulic
1.9.2017

 

 

Z dniem 31 sierpnia 2017 roku wchodzi w życie uchwała Rady Gminy Łubnice z dnia 28 lipca o zmianie nazw ulic w Andrzejowie, Wójcinie i Dzietrzkowicach.
Tu czytaj całość (*pdf). Informację podaję za UG Łubnice.


Dożynki - foto relacja
20.8.2017

    

 

 


Tegoroczne dożynki należy zaliczyć do udanych. Przebieg uroczystości możecie sami prześledzić i ocenić na obszernym materiale zdjęciowym. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowania i oprawę należą się wielkie podziękowania.
Tu zobaczysz całą galerię z dożynek gminno-parafialnych 2017.


Zaproszenie na dożynki
8.8.2017

 

 


Zapraszamy na tegoroczne dożynki gminno-parafialne, które odbędą się w dniach 19-20 sierpnia (sobota-niedziela) w Wójcinie.
W programie znajdziecie min. zabawę taneczną przy muzyce zespołu Alvin (w sobotę od godz. 19 i w niedzielę od godz. 21:30).
Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę o 11:30 przemarszem korowodu dożynkowego z boiska sportowego do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza św. o godz. 12:00.
Po mszy ponownie przemarsz na boisko sportowe, gdzie zaplanowano okolicznościowe przemówienia, konkursy, występy licznych wykonawców i inne atrakcje. Około godz. 20:00 występ Mariusza Kalagi, całość zakończy zabawa taneczna. Zapraszamy więc już dziś na święto dożynkowe do Wójcina.


Upalne lato i decyzja w sprawie ulic
1.8.2017

  

 

 


Jako że tegoroczne lato dopisało temperaturami powyżej 30 stopni (i dobrze) dla ochłody polecam galerię zimową.
Wytrwałości i udanych wakacji życząc!
Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Łubnice zapadły ostateczne decyzje odnośnie zmiany nazewnictwa niektórych ulic w Wójcine.
Wyniki czytaj tutaj, lub też w atrykule "Gazety Łącznik" z 29.07.2017 r.


XII konkurs kulinarny w Byczynie
11.7.2017

  

 

 


W niedzielę, 9 lipca członkowie Stowarzyszenia Gospodyń Wójcin nad Prosną uczestniczyli w XII Konkursie kulinarnym na "Najlepszą potrawę domową" który odbywał się w Byczynie, w ramach imprezy "Dni Byczyny 2017". Stowarzyszenie zajęło w nim 4 miejsce.
Czytaj więcej , a tu galeria z konkursu gotowania


Ciąg dalszy chodnika i galeria letnio-wakacyjna
30.6.2017

  

 

 


Trwają dalsze prace przy budowie chodnika na ul. Wieluńskiej. Rozpoczęły się wakacje szkolne więc czas najwyższy na początek galerii letnio-wakacyjnej.
Jak zawsze gorąco zapraszam do nadsyłania własnych fotografii ...
Tu zobaczysz tegoroczną galerię letnio-wakacyjną


Boże Ciało
15.6.2017

  

 

 

Tegoroczna uroczystość i procesja Bożego Ciała przebiegała ulicami: Świerczewskiego, Plac Tysiąclecia, Wojska Polskiego i 22 Lipca.
Zapraszam do obszernej galerii.
Jeszcze więcej zdjęć autorstwa G. Zimoch zobaczysz na facebooku OSP Wójcin


Akcja "Noc bibliotek"
5.6.2017

 

 


Filia biblioteki w Wójcinie dołączyła do III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Akcja ruszyła w sobotę 3 czerwca warsztatami literacko-plastycznymi w której uczestniczyli uczniowie klas IV-IV Szkoły Podstawowej. Po godz. 21 zmienili ich gimnazjaliści.
Więcej w informatorze Biblioteki
Fotorelację znajdziesz w tej Galerii.


III Triatlon w Bolesławcu
3.6.2017

  

 

 

Tower Triathlon to wyścig na trzech dystansach: sprinterskie pływanie 750 m, 20 km rowerem oraz 5 km biegu. Tegoroczna impreza to już kolejna trzecia jego edycja, która zgromadziła ponad 70 uczestników.
Zapraszam na relację z tegorocznego Triathlonu.


Mecz z Galewicami
28.5.2017

 

 


Dzisiejszy zacięty pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami "Zrywu" Wójcin i "Orła" Galewice to goście zaliczają do udanych zdobywając 3 punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
Relacja z meczu w galerii piłkarskiej.


Zmiany nazw ulic - konsultacje
24.5.2017

 

 


Ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu, lub innego ustroju totalitarnego wymusza zmianę nazw niektórych ulic.
W Wójcine jest takich pięć: 22 Lipca (za kościołem), F. Dzierżyńskiego (Makowszczyzna), H. Sawickiej (Ladomierz), K. Świerczewskiego (koło remizy), A. Zawadzkiego (Folwark).
Władze Urzędu Gminy w podjętej niedawno uchwale ogłosiły konsultacje na temat ich nowego nazewnictwa. Będą więc ankiety pisemne dostarczone przez sołtysów dla mieszkańców tych ulic, równocześnie trwa akcja internetowa w której każdy może proponować ich nowe nazwy.
Więcej czytaj tutaj.


Pierwsza komunia św.
21.5.2017

 

 


Tradycyjnie w trzecią niedzielę maja odbyła się uroczystość pierwszokomunijna. W tym roku przystąpiło do niej 15 dzieci.
Zapraszam do galerii.


II Powiatowa "Parafiada"
19.5.2017

 

 


II Powiatowa Parafiada rozpoczęła się w piątek mszą świętą, by później przenieść się na teren Szkoły. Do sportowej rywalizacji stanęło 11 zespołów z 10 szkół. Dwa zespoły reprezentowały Wójcin. Łącznie w wydarzeniu rywalizowało 156 uczestników.
Więcej w gazecie "Łącznik".


Apel o stan drogi Wójcin - Żdżary
17.5.2017

 

 


Kolejna interwencja mieszkańców trafiła dziś do lokalnej gazety wieruszowskiej, a dotyczy fatalnego stanu drogi relacji Wójcin - Żdżarami. Chodzi dokładniej o odcinek pomiędzy Makowszczyzną a Wiewiórką. Niestety, delikatnie mówiąc "nienajlepszy" stan większości dróg powiatowych i gminnych jest naszą codziennością i nieustanną bolączką wszystkich użytkowników.
Więcej na internetowych łamach "Łącznika".


Odpust na Goli.
14.5.2017

 

 


Dziś o godz. 12 rozpoczęła się coroczna uroczysta msza odpustowa w kościele filialnym na Goli.
Zapraszam na relację zdjęciową.


Spotkanie w bibliotece
12.5.2017

 

 


W środę 10 maja na kolejnym spotkaniu pisarzy z młodymi czytelnikami z cyklu pt. "z książką na walizkach", a dokładniej uczniami klas IV-VI naszej Szkoły Podstawowej spotkała się krakowska pisarka pani Krystyna Ryrych.
Więcej w informatorze biblioteki.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej