top_banner

Starsze wiadomości, rok 2018

str. 3


VIII "Dzień Seniora"
19.11.2018

    

 

 

 

W niedzielę, 18 października odbyło się kolejne, VIII już spotkanie z Seniorami. Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzi się 14 listopada, ten nasz odbył się w cztery dni później, ale nie o daty tu chodzi. Stowarzyszenie Gospodyń wraz z uczniami i nauczycielami naszej Szkoły oraz Strażakami miało przyjemność zorganizować kolejne spotkanie dla Seniorów.
Zapraszam >> na fotorelację.


100 lecie Niepodległości
11.11.2018

  

 

 


Święto 100 lecia odzyskania Niepodległości uczcziliśmy w Wójcinie uroczystym nabożeństwem, po którym złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową przy kościele. Na zakończenie odbył się skromny poczęstunek w murach Centrum Kultury Wsi. W piątek, 9 listopada odbyły się okolicznościowe akademie we wszystkich placówkach szkolnych naszej Gminy.
Zapraszam do galerii 11 listopada.


Podziękowanie dla wyborców
07.11.2018

 

 

W dniu 21-go października 2018 roku w wyborach samorządowych zostaliśmy wybrani na radnych Gminy Łubnice, jako przedstawiciele sołectw Wójcin i Andrzejów w kadencji 2019-2023.
Tą drogą pragniemy serdecznie podziękować wszystkim wyborcom, którzy oddali na nas swoje głosy i w ten sposób uzyskaliśmy mandaty Radnych.
Bardzo dziękujemy za zaufanie, jednocześnie zapraszamy do współpracy i wspólnego działania.
Z wyrazami szacunku radni:
Gwizdek Maria, Kuna Aniela, Pawlik Tomasz, Zimoch Wojciech.


Asfalt na Nowinach
05.11.2018

  

 

 


Najstarsi nie pamiętają takiego natłoku wydarzeń drogowo - budowlanych! Tegoroczny rok, jak żaden poprzedni zapisał się inwestycjami, nie tylko w Wójcinie. Zapewnie pomogła atmosfera przedwyborcza, szkoda że następna za 5 lat ... Przybyło nam 762 metry nowego asfaltu na Nowinach!
Wszystkie prace, nie tylko te drogowe w galerii budowlanej 2018.


Podziękowanie
26.10.2018

 

 


Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy oddali na mnie swój głos w ostatnich wyborach samorządowych.
Z wyrazami szacunku - Józef Błaszczyk.


Wyniki wyborów samorządowych
22.10.2018

 

 


Dość długo czekaliśmy na podanie oficjalnych wyników wyborów samorządowych dla Wójcina i Andrzejowa, ale już je znamy.
Wyniki wyborów 2018


Jesień
03.10.2018

    

 

 


Jesień przyszła, czas na nową galerię ...
Powstająca galeria jesienna.


Trwają prace przy kompleksie "Różanka"
7.09.2018

    

 


Dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu PROW na lata 2014-2020, podpisaniu stosownej umowy przez Zarząd Stowarzyszenia z Urzędem Marszałkowskim realizowane są prace przy budowie kompleksu plenerowego "Różanka". Docelowo będzie to ogólnodostępne miejsce w postaci zadaszonej wiaty wraz z zagospodarowanym terenem przyległym przeznaczone na różnego rodzaju występy, koncerty, spotkania oraz odpoczynek i rekreację dla wszystkich mieszkańców.
Czytaj więcej informacji.


Dożynki parafialne.
26.08.2018

  

 

 


Na dzisiejszej, niedzielnej sumie odbyły się Dożynki Parafialne. Tegorocznymi gospodarzami byli mieszkańcy ul. Strażackiej. Tradycyjnie dwa wieńce przygotowali mieszkańcy Wójcina i Goli. Po mszy odbyła się biesiada na ogrodach proboszczowskich przygotowana przez mieszkanców ul. Strażackiej, Stowarzyszenia Gospodyń i OSP Wójcin.
Galeria dożynkowa.


Gorące budowlane lato.
4.08.2018

  

 

 


Pomimo rekordowo wysokich temteratur nie zwalniają prace budowlane w Wójcinie. Oprócz trwającej przebudowy ulicy Mickiewicza, powstają nowe mury Domu Katolickiego, a także budowa Kompleksu Plenerowego "Różanka" obok CKW.
Dlatego powstaje galeria budowlana 2018.


Prace na Mickiewicza i galeria wakacyjna.
10.07.2018

  

 

 


Od wiosny trwają prace przy przebudowie ulicy Mickiewicza. Rozpoczęło się lato i wakacje szkolne, czas najwyższy na początek galerii letnio-wakacyjnej.
Jak zawsze zapraszam do nadsyłania własnych fotografii ...
Tu zobaczysz galerię wakacyjną 2018.


Koncert Kamila Bednarka
22.06.2018

 

 


W piątkowy wieczór z okazji trwających właśnie "Dni Kluczborka" można było posłuchać koncertu Kamila Bednarka z zespołem.
Zapraszam na fotorelację.


Rodzinny Piknik
15.06.2018

  

 

 


W ostatnią niedzielę odbywał się Piknik Rodzninny na terenie Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Impreza została przygotowana przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Wójcinie.
Zapraszam na relację fotograficzną z tego wydarzenia.


Mecz z Galewicami
10.06.2018

 

 


W dzisiejsze popołudnie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami "Zrywu" Wójcin i "Orła" Galewice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3.
Relacja z meczu w galerii piłkarskiej.


Boże Ciało
31.05.2018

    

 

 

Dzisiejsza uroczystość i procesja Bożego Ciała przebiegała ulicami: Strażacką (dawna Świerczewskiego) i Elizy Orzeszkowej.
Zapraszam do galerii.


Mecz ze Skomlinem
27.05.2018

 

 


W dzisiejsze popołudnie odbył się kolejny mecz rundy wiosennej 2017/2018, pomiędzy drużynami "Zrywu" Wójcin i Viktorii Skomlin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.
Relacja z meczu w galerii piłkarskiej.


Nowy sztandar OSP, gminny Dzień Strażaka.
26.05.2018

    

 

 


W sobotę, 26 maja odbyły się obchody poświęcenia i nadania nowego sztandaru dla OSP. Uroczystośc rozpoczął przemarsz z boiska do kościoła na mszę świętą. Później przed budynkiem CKW uroczyście pożegnano stary sztandar i powitano nowy. Fundatorami sztandaru były miejscowe firmy i mieszkańcy. Uroczystość połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka, więc odbyły się też dekoracje odznaczonych, podziękowania dla sponsorów, defilada, okolicznościowe przemówienia, a na zakończenie tradycyjnie wspólny poczęstunek. Całość wydarzenia uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Łubnic wraz z mażoretkami.
Tu znajdziesz relację fotograficzną.


Pierwsza Komunia Św.
19.05.2018

 

 


Jak co roku, w trzecią niedzielę maja odbyła się w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. W tym roku przystąpiło do niej 23 dzieci.
Zapraszam na relację fotograficzną.


Odpust na Goli
13.05.2018

    

 

 

Dziś jest punktualnie o 12 rozpoczęły się uroczystości odpustowe w kościele pw. MB Fatimskiej na Goli.
Zapraszam na relację fotograficzną z odpustu.


Archiwum Straży Granicznej
05.05.2018

 

 


Dzięki materiałom udostępnionym przez Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, możemy prześledzić relacje strażników granicznych pracujących w okolicach Wójcina do roku 1939. Dział ten poświęcam zachowanym zapisom służb granicznych >> z naszego terenu.
Artykuł powstał dzięki współpracy z Mirosławem Szyłkowskim, który niniejsze dokumenty w archiwum odszukał i do Wójcina przesłał.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2019.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej