top_banner

Starsze wiadomości, 2016

str. 4


Relacje z dwóch spotkań w CKW
22.11.2016

  

 

 

Listopad jest bogaty w spotkania. Z inicjatywy biblioteki 17 listopada odbyło się spotkanie dzieci szkolnych z poetką, pisarką i tancerką panią Elżbietą Bednarczyk. Więcej informacji znajdziesz w informatorze, a zdjęcia obejrzysz w galerii biblioteki.
W następnym dniu, czyli 18 listopada odbyło się zapowiadane już spotkanie z doradcą żywieniowym i psychodietetykiem.
Po relację z tego spotkania zapraszam do Aktualności Stowarzyszenia.


Zaproszenie
13.11.2016

 

 

Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się w CKW Wójcin-Andrzejów 18 listopada (piątek) o godz. 18:00. Tematem będzie zdrowe żywienie i sposoby zmiany złych nawyków żywieniowych. Poprowadzącym jest doradca żywieniowy i psychodietetyk pani Karolina Krawczyk-Borowiec. Wstęp wolny. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Gospodyń Wójcin n. Prosną.


Druga relacja z "Dnia Seniora"
7.11.2016

    

 

 

Zapraszam na obszerną relację z wczorajszego świętowania "Dnia Seniora" połączonego z obchodami jubileuszu 150-lat istnienia KGW w Polsce.
Po szerszy opis wydarzeń odsyłam do > Aktualności Stowarzyszenia.
Tu znajdziesz całą fotorelację z > VI edycji "Dnia Seniora".
Do zobaczenia za rok!


Pierwsza relacja z "Dnia Seniora"
6.11.2016

 

 

Jako pierwszą polecam relację z dzisiejszych obchodów Dnia Seniora w CKW Wójcin-Andrzejów na www.tugazeta.pl
Moja powstanie już niebawem ...
Przejście do relacji z "Dnia Seniora" > na tugazeta.pl.


Zaproszenie na VI spotkanie z okazji "Dnia Seniora"
25.10.2016

 

 

 

W niedzielę 6 listopada odbędzie się kolejne, VI już spotkanie z Seniorami. Organizatorzy: Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", OSP oraz Zespół Szkół w Wójcinie zapraszają serdecznie na spotkanie z tej okazji. Tegoroczne rozpocznie się mszą św. w kościele w intencji wszystkich seniorów o godz. 11:30. Po mszy zapraszamy na obiad do Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. W późniejszym programie przewidziano min. część artystyczną, wspólne śpiewanie i biesiadowanie. Jak co roku osoby, które ukończyły 65 lat otrzymają osobiste, imienne zaproszenia od organizatorów. Już dziś cieszymy się na spotkanie z Wami!
A tak wyglądał "Dzień Seniora" >> w roku ubiegłym.


Widoki jesieni
22.10.2016

 

 


Mamy jesień więc zacząć czas galerię tej pory roku.
Galeria > jesienna 2016.


Przodkowie
14.10.2016

 

 


Kilka razy pisałem już o ciekawej stronie dla poszukiwaczy korzeni rodzinnych, ale należy sie jej autorowi kolejna wzmianka i podziękowania.
W ostatnich dniach ukazało się zestawienie dotyczące Wójcina na stronie pana Piotra Glądały > Serwis Genealogiczny Rodziny Glądałów. Szczególnie polecam lekturę materiałów dotyczących naszej parafii, tu przykładowy link do zestawienia małżeństw z lat 1809-1819.
A mówi się, że czasu nie można cofnąć ...


Wycieczka Łowicz - Nieborów
10.10.2016

 

 


W dniu 1-go października członkowie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" udali się na wycieczkę do Łowicza i Nieborowa.
Zwiedzili tam min. łowicki rynek oraz miejscowe muzeum wraz ze skansenem wsi łowickiej. Następnie przejechali do niedalekiego Nieborowa by zobaczyć jego atrakcje.
Tu szersza relacja z przebiegu wycieczki, a tutaj galeria zdjęciowa.


Wójcin, Andrzejów i gmina w liczbach
5.10.2016

 

 


Dla zainteresowanych liczbami podaję linki do danych statystycznych, zestawień i danych demograficznych dla Wójcina, Andrzejowa jak i całej Gminy Łubnice.
Tu znajdziesz dane dla Wójcina , tu dla Andrzejowa a tu dla całej Gminy Łubnice.
Całość zestawienia za www.polskawliczbach.pl


Zakończenie 1 etapu budowy chodnika
24.9.2016

 


 

W sobotę trwały ostatnie prace przy budowie chodnika na ul. Wieluńskiej. Tym samym dobiegł końca pierwszy etap budowy w 2016 roku. Dalszy ciąg budowy chodnika zaplanowano w następnym roku kalendarzowym.
Galeria z przebiegu prac budowlanych.


Rajd Rodzinny, mecz w Żdżarach
18.9.2016

  

 

 


Pomimo niesprzyjającej pogody odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy. Punktualnie o godz. 15:00 spod Szkoły Podstawowej wystartowała grupa dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Wycieczka zakończyła się biesiadą na placu zabaw w Makowszczyźnie.
Prawie równocześnie trwał mecz pomiędzy Zrywem Wójcin a Hetmanem Żdżary, zakończony remisem 1:1.
Tu zobaczysz galerię z I Rajdu Rodzinnego,
A tu galerię z meczu w Żdżarach.


Powstaje chodnik na Wieluńskiej
13.9.2016

 

 


Od początku września ruszyły prace przy budowie chodnika na ul. Wieluńskiej. Nareszcie! Stan prac i nie tylko w przeglądzie wydarzeń roku 2016.


Jubileusz 25 lecia Helvetii
11.9.2016

  

 

 

W sobotę, 10 września HM Helvetia świętowała 25 lat istnienia. Zapytacie co to ma wspólnego z Wójciniem? Trochę ma, tam pracuje sporo ludzi z naszej wsi... ale ja chciałbym poświęcić tą galerię głównie koncertowi Marcina Wyrostka, który głośno wypowiada się o swoich związkach rodzinnych z naszym Wójcinem i Andrzejowem. Dziękując za wspaniały koncert powstała niniejsza fotogaleria.
Galeria z 25 lecia Helvetii.


Mixer w Łodzi i dożynki powiatowe w Czastarach - relacje
9.9.2016

  

 

 


Równocześnie z parafialnymi, w niedzielę 28 sierpnia, odbyły się dożynki gminno-powiatowe w Czastarach, na których nie zabrakło także naszej delegacji. Natomiast w dniu 4 września członkinie Stowarzyszenia Gospodyń uczestniczyły w największej imprezie promującej województwo łódzkie tj. Mikser Łódzki 2016.
Więcej o wydarzeniach w aktualnościach Stowarzyszenia
A na fotorelację zapraszam do galerii zdjęciowej.


Rajd rowerowy dla dzieci
8.9.2016

  

 

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń i OSP zapraszają najmłodszych na pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 18 września. Start zaplanowano na godz. 15:00 przy Szkole Podstawowej w Wójcinie. Zakończenie wraz z atrakcjami dla dzieci i poczęstunkiem przy placu zabaw na Makowszczyźnie.
Tu więcej informacji i regulamin I Rodzinnego Rajdu Rowerowego.


Dożynki parafialne
28.8.2016

 

 


W niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęły się tegoroczne dożynki parafialne. Uroczystą sumę przy plebanii odprawił ks. Józef Kaczmarek. Po mszy dziękczynnej z udziałem orkiestry OSP Dzietrzkowice odbyła się biesiada dożynkowa na ogrodach proboszczowskich.
Zapraszam do galerii z tegorocznych dożynek


Ciąg dalszy galerii lotniczej
23.8.2016

 

 


Kolejna ciekawa porcja widoków "z lotu ptaka" dzięki uprzejmości niestrudzonego lotnika, pana Wiesława Tasarza.
Więcej w galerii pn. ptasim okiem, polecam!


Wójcin w gminie Paradyż
22.8.2016

 

 


Rozszerza się galeria poświęcona innym miejscowościom w Polsce noszącą taką samą nazwę jak nasz Wójcin. Jeśli ktoś miał okazję odwiedzać jeszcze inne miejscowości, albo posiada ich fotografie gorąco zachęcam do ich nadesłania i wzbogacenia galerii.
Więcej w ciekawostkach.


Pierwszy wygrany mecz Zrywu
15.8.2016

 

 


W sobotę 13 sierpnia Zryw Wójcin rozegrał na własnym boisku pierwszy mecz w rundzie jesiennej z GKS Czastary, zakończony wynikiem 2:1.
Relację i fotogalerię znajdziecie na tugazeta.pl.


Relacja z drugiego etapu rajdu
7.8.2016

  

 

 


W niedzielne popołudnie 7 sierpnia o 15:00 ruszył drugi etap tegorocznego rajdu rowerowego. Wystartowało w nim 47 uczestników. Celem był Wieruszów, do którego jechaliśmy mijając po drodze: Andrzejów, Kol. Chotynin, Bolesławiec, Mieleszyn, Mieleszynek i Klatkę. Po krótkiej przerwie na wieruszowskim rynku wróciliśmy tą samą trasą do Wójcina, by na boisku sportowym w Wójcinie zakończyć naszą wycieczkę wspólnym poczęstunkiem.
Zapraszam do obszernej galerii z przebiegu drugiego etapu.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej