top_banner

Starsze wiadomości, rok 2017-16

str. 5


Zaproszenie na Walentynki
17.1.2017

  

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zaprasza na Bal walentynkowy, który odbędzie się w sobotę, 11 lutego w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Początek godzina 19:00.
Organizatorzy jak zawsze zapewniają wiele smacznych potraw, a najważniejsze dobrą zabawę i liczne atrakcje! Do tańca grał będzie zespół Magic. Cena biletu to 150 zł/parę. Zapisy pod nr tel. kom. 661 335 353 oraz 606 913 338.
Zapraszamy więc na zakończenie tegorocznego karnawału do Wójcina!
Dla przypomnienia, tak bawiliśmy się w ubiegłym roku.


Spotkanie noworoczne
15.1.2017

 

 

W sobotni wieczór, 14 stycznia w małej sali CKW odbyło się spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Gospodyń. Podsumowano na nim wydarzenia roku ubiegłego oraz wstępnie nakreślono zadania na rok obecny. W wolnyych wnioskach omówiono min. plany budowy zaplecza widowiskowego obok budynków CKW oraz planowane wydarzenia.
Zapraszam do galerii ze spotkania noworocznego.


Mrozy
7.1.2017

    

 

 

No i mamy spory mróz, w nocy miejscami temperatura spadła do -23 stopni. To już nie są żarty!
Ciąg dalszy galerii zimowej 2016/17.


Apel o pomoc
3.1.2017

 

 

O wypadku, którego konsekwencją była rozbiórka domu rodzinnego Państwa Olszewskich w sąsiednim Chróścinie, słyszało zapewnie wielu.
Myślę, że teraz nadszedł czas i możliwość aktywnej pomocy poszkodowanej siedmoosobowej rodzinie!
Czytaj więcej.


Podsumowanie roku 2016
2.1.2017

 

 

Tradycyjnie już pod koniec mijającego lub na początku nowego roku, staram się podsumować to, co udało się zrobić w ciągu ostatnich 12 miesięcy na wojcin.pl.
Zainteresowanym szczegółami podaję podsumowanie 2016.


Bal sylwestrowy 2016
1.1.2017

    

 

 

W budynku CKW Wójcin-Andrzejów zabawa sylwestrowa trwała do białego rana. Na pamiątkę tego wydarzenia prezentuję fotogalerię z jej przebiegu. Przy okazji, raz jeszcze -Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Sylwester 2016.


Zima
29.12.2016

 

 

W kalendarzu, a i czasami także za oknem mamy zimę ... wygląda różnie, ale wstrzymam się z jej oceną bo to jej pierwszy tydzień.
Galeria zimowa 2016/17.


Koncert Orkiestry Dzietrzkowice
26.12.2016

 

 

Dziś na świątecznej sumie i bezpośrednio po niej, w naszym kościele parafialnym mogliśmy wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic. Wzorem roku ubiegłego mury kościelne wypełniły dźwięki tradycyjnych kolęd, pastorałek i innych melodii granych i śpiewanych przez muzyków orkiestry pod batutą kapelmistrza Damiana Janasa.
Zapraszam do galerii z tego koncertu.


Galeria wigilijno-świąteczna
25.12.2016

    

 

 

Mimo że pogoda niezbyt zimowa - święta trwają.
Zapraszam więc do galerii świątecznej.


Życzenia świąteczno-noworoczne
23.12.2016

 

 

Najlepsze życzenia, spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku! Oby ten 2017 był lepszy niż mijający. Wszystkiego dobrego.


Świąteczny prezent od drogowców
22.12.2016

 

 

Powiatowy zarząd dróg i drogowcy postanowili zrobić prezent wszystkim kierowcom na nadchodzące święta. Na głównej drodze powiatowej nr 4510E biegnącej przez Wójcin i Andrzejów trwają prace naprawcze. Nie jest to całkowita wymiana nawierzchni, ale cieszy nas i to. Będzie się nam równiej i bezpieczniej jeździło już niebawem.
Po zdjęcia z prac drogowych i nie tylko zapraszam do galerii roku 2016.


Wieczerza wigilijna i Jasełka
16.12.2016

 

 

W środę, 14 grudnia w Centrum Kultury Wsi Wójcin–Andrzejów odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna zorganizowana przez Stowarzyszenie Gospodyń, na której uczniowie naszej szkoły przedstawili przygotowane Jasełka. Wystąpił również chór "Lutnia" z mini koncertem kolęd i pastorałek. Na stołach zagościły potrawy świąteczne i połamano się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczno-noworoczne.
Więcej czytaj w Aktualnościach Stowarzyszenia Gospodyń
Zdjęcia z wieczerzy znajdziesz w tej galerii.


Interwencja w sprawie chodnika
16.12.2016

 

 

Mieszkańcy Wójcina z ul. Zawadzkiego (Folwark), apelują do Starostwa Powiatowego o uwzględnienie w planach, budowy chodnika na ich ulicy.
Informację podaję za portalem > tugazeta.pl.


Uroczystość jubileuszowa pszczelarzy
5.12.2016

    

 

 

W niedzielę 4 grudnia Międzygminne Koło Pszczelarzy "Dolina Górnej Prosny" z Wójcina obchodziło swój XX jubileusz istnienia. Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele gdzie poświęcono nowy sztandar. Po mszy wszystkie delegacje, poczty sztandarowe i zaproszeni goście przy asyście Orkiestry Dętej OSP Łubnice przemaszerowali do budynków Centrum Kultury Wsi gdzie odbyła się część oficjalna. Tam nastąpiło przekazanie nowego sztandaru, wręczono też pamiątkowe odznaczenia, medale i dyplomy, całość zakończyła wspólna biesiada.
Tu zobaczysz obszerną fotorelację z jubileuszu pszczelarzy.
Na szerszą relację zapraszam do działu pszczelarskiego.


Zaproszenie na bal sylwestrowy
22.11.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", serdecznie zaprasza na tegoroczną zabawę sylwestrową do CKW Wójcin-Andrzejów, start o godz. 19:00. Do tańca przygrywał będzie zespół "Magic". Cena 260 zł od pary. Czeka na Was miła obsługa, smaczne menu i dobra zabawa, oraz niezapomniane wspomnienia na zakończenie starego i przywitanie nowego roku!
Zapisy prowadzą i więcej informacji udzielą panie: Aldona tel. 606 913 338, Helena tel. 661 335 353.


Relacje z dwóch spotkań w CKW
22.11.2016

  

 

 

Listopad jest bogaty w spotkania. Z inicjatywy biblioteki 17 listopada odbyło się spotkanie dzieci szkolnych z poetką, pisarką i tancerką panią Elżbietą Bednarczyk. Więcej informacji znajdziesz w informatorze, a zdjęcia obejrzysz w galerii biblioteki.
W następnym dniu, czyli 18 listopada odbyło się zapowiadane już spotkanie z doradcą żywieniowym i psychodietetykiem.
Po relację z tego spotkania zapraszam do Aktualności Stowarzyszenia.


Zaproszenie
13.11.2016

 

 

Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się w CKW Wójcin-Andrzejów 18 listopada (piątek) o godz. 18:00. Tematem będzie zdrowe żywienie i sposoby zmiany złych nawyków żywieniowych. Poprowadzącym jest doradca żywieniowy i psychodietetyk pani Karolina Krawczyk-Borowiec. Wstęp wolny. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Gospodyń Wójcin n. Prosną.


Druga relacja z "Dnia Seniora"
7.11.2016

    

 

 

Zapraszam na obszerną relację z wczorajszego świętowania "Dnia Seniora" połączonego z obchodami jubileuszu 150-lat istnienia KGW w Polsce.
Po szerszy opis wydarzeń odsyłam do > Aktualności Stowarzyszenia.
Tu znajdziesz całą fotorelację z > VI edycji "Dnia Seniora".
Do zobaczenia za rok!


Pierwsza relacja z "Dnia Seniora"
6.11.2016

 

 

Jako pierwszą polecam relację z dzisiejszych obchodów Dnia Seniora w CKW Wójcin-Andrzejów na www.tugazeta.pl
Moja powstanie już niebawem ...
Przejście do relacji z "Dnia Seniora" > na tugazeta.pl.


Zaproszenie na VI spotkanie z okazji "Dnia Seniora"
25.10.2016

 

 

 

W niedzielę 6 listopada odbędzie się kolejne, VI już spotkanie z Seniorami. Organizatorzy: Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", OSP oraz Zespół Szkół w Wójcinie zapraszają serdecznie na spotkanie z tej okazji. Tegoroczne rozpocznie się mszą św. w kościele w intencji wszystkich seniorów o godz. 11:30. Po mszy zapraszamy na obiad do Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. W późniejszym programie przewidziano min. część artystyczną, wspólne śpiewanie i biesiadowanie. Jak co roku osoby, które ukończyły 65 lat otrzymają osobiste, imienne zaproszenia od organizatorów. Już dziś cieszymy się na spotkanie z Wami!
A tak wyglądał "Dzień Seniora" >> w roku ubiegłym.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2018.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej