top_banner

Starsze wiadomości, 2016

str. 5


Pierwszy wygrany mecz Zrywu
15.8.2016

 

 


W sobotę 13 sierpnia Zryw Wójcin rozegrał na własnym boisku pierwszy mecz w rundzie jesiennej z GKS Czastary, zakończony wynikiem 2:1.
Relację i fotogalerię znajdziecie na tugazeta.pl.


Relacja z drugiego etapu rajdu
7.8.2016

  

 

 


W niedzielne popołudnie 7 sierpnia o 15:00 ruszył drugi etap tegorocznego rajdu rowerowego. Wystartowało w nim 47 uczestników. Celem był Wieruszów, do którego jechaliśmy mijając po drodze: Andrzejów, Kol. Chotynin, Bolesławiec, Mieleszyn, Mieleszynek i Klatkę. Po krótkiej przerwie na wieruszowskim rynku wróciliśmy tą samą trasą do Wójcina, by na boisku sportowym w Wójcinie zakończyć naszą wycieczkę wspólnym poczęstunkiem.
Zapraszam do obszernej galerii z przebiegu drugiego etapu.


Niedługo start rozgrywek piłkarskich
4.8.2016

 

 


Za niecałe dwa tygodnie startują rozgrywki piłkarskie w nowym sezonie jesienno-wiosennym 2016/2017.
Terminarz rozgrywek w dziale sportowym.


Pracowita niedziela OSP
1.8.2016

 

 


Niedziela 31 lipca była pracowita dla naszej OSP. Wraz z okolicznymi jednostkami uczestniczyła w dwóch zdarzeniach na terenie wsi.
Pierwsza to gaszenie pożaru samochodu osobowego z instalacją LPG,
więcej >> w "tugazeta.pl".
Druga, to ratowanie życia podczas wypadku w jednym z gospodarstw,
więcej >> także w "tugazeta.pl".


Nowa galeria zdjęciowa
30.7.2016

 

 


Kolekcja fotografii i filmów "z lotu ptaka" się rozrasta, dlatego też powstaje specjalny dział temu poświęcony, a zatytułowany "ptasim okiem"
W tym miejscu chciałbym podziękować panu Wiesławowi Tasarzowi za przekazane ciekawe zdjęcia do tej galerii.
Zmiany dotyczą także niektórych galerii pn. okolice Wójcina, polecam szczególnie galerię Byczyny i Chróścina.


Zaplanowano trasę drugiego etapu
30.7.2016

 

 


Zaplanowano trasę drugiego etapu rajdu rowerowego startującego w następną niedzielę 7 sierpnia o godz. 15:00. Tym razem celem będzie Wieruszów, a trasa poprowadzi przez Bolesławiec, Mieleszyn do Wieruszowa by wrócić przez Opatów do Wójcina. Długość trasy to ok. 39 km, tak więc czeka nas dość długi odcinek, ale damy radę! Jak zawsze zaprasza do udziału Stowarzyszenie Gospodyń i OSP Wójcin.
Tu więcej informacji i mapki trasy rajdu.


Żniwa widziane z góry
24.7.2016

 

 


Kolejny film "z lotu ptaka" zawdzięczamy wójcińskiej firmie - zafilmowani.pl
Tu link do blogu firmowego, a tu do filmu na vimeo.com


Relacja z pierwszego etapu rajdu
21.7.2016

 

 


W niedzielę 17 lipca odbył się pierwszy z tegorocznej edycji rajdów rowerowych. Wystartowało w nim 46 uczestników. Następny start w niedzielę 7 sierpnia (uwaga zmniana terminu) - już dziś zapraszamy do udziału.
Tu znajdziecie zdjęcia z pierwszego etapu
A tu krótką relację z jego przebiegu.


Kulinarna Byczyna 2016
20.7.2016

  

 

 


Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” uczestniczyły w XI Konkursie Kulinarnym na „Najlepszą Potrawę Domową”. Odbył on się w Byczynie w sobotę 16 lipca. Mottem przewodnim tegorocznego Konkursu były warzywa i owoce z naszych ogródków.
Zdjęcia w galerii z gotowania w Byczynie, a szersza relacja w aktualnościach Stowarzyszenia.
Polecam też relację z Radia ZW.


Wyszanów 2016
10.7.2016

 

 


Tegoroczna, piąta już edycja Biegu rzeką Prosną wystartowała dziś punktualnie o 12:00 z zapory w Kowalówce. Imprezie towarzyszą liczne koncerty i wydarzenia. Były też akcenty z terenu naszej gminy, jak choćby występ Orkiestry z Dzietrzkowic w nurcie rzeki i stoisko Stowarzyszenia Gospodyń.
Zapraszam do obszernej galerii z biegu Prosną.


Lato i wakacje 2016
8.7.2016

 

 


Trwa czas wakacyjny, czas urlopów i wypoczynku, niedługo zaczną się też żniwa, zapraszam więc do współtworzenia startującej galerii letnio-wakacyjnej 2016.
W ubiegłym tygodniu zakończyło się także malowanie kościoła parafialnego, kilka fotografii z mszy polowej przy plebanii znajdziecie w galerii kościelnej.


Zaproszenie na V edycję wakacyjnych rajdów rowerowych
28.6.2016

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń wraz z OSP zaprasza na kolejną, piątą już edycję wakacyjnych rajdów rowerowych. W tym roku zaplanowano 3 etapy, pierwszy odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 15:00. Start i meta na boisku sportowym. Tu znajdziesz więcej szczegółów i mapy trasy kolejnych etapów.
Tak wyglądała IV edycja rajdów w roku ubiegłym.


Festyn szkolny - relacja
6.6.2016

 

 


Niestety czas nie pozwolił mi na dłuższy pobyt na festynie szkolnym. Jak widać na zdjęciach należy go zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda, frekwencja, atrakcje i dobra zabawa, a wszystko skumulowane na boisku sportowym przy szkole.
Zapraszam do galerii z festynu z także do nadsyłania własnych fotografii.


Festyn szkolny
4.6.2016

 

 


Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Wójcinie zapraszają na festyn szkolny który odbędzie się już jutro tj. w niedzielę 5 czerwca na boisku sportowym. Rozpoczęcie festynu zaplanowano na godz. 15:00. W programie min. występy dzieci szkonych, pokaz Koła Tanecznego z Byczyny, występ marżonetek z OSP Łubnice, konkursy dla dzieci i rodziców oraz inne atrakcje. Wieczorem odbędzie sie zabawa taneczna z zespołem Alvin.


Na skróty
3.6.2016

 

 


No i mamy czerwiec, tak więc już prawie połowa tego roku za nami. Zaczynam budowę skrótu wydarzeń.
Rok 2016 w skrócie.


Niedziela w wieruszowskiem
30.5.2016

 

 

Na poparcie poprzedniego wpisu dodaję kolejną galerię zdjęć z imprez w Wieruszowie i Sokolnikach, gdzie odbywały się równocześnie duże imprezy i obie trwały przez dwa dni. Z samych zdjęć wynika iż nasza "delegacja" brała aktywny udział w próbie bicia rekordu Polski w tańcu grupowym, tzw. "belgijki".
Zapraszam do galerii z tej ostatniej niedzieli.


Zlot motocyklowy w Byczynie
28.5.2016

 

 

Trochę przypadkiem trafiłem na kolejną edycję zlotu motocyklowego do Byczyny. Jak widać majowe weekendy obfitują w ciekawe i różnorodne wydarzenia wokół nas. Zapraszam do galerii z Byczyny.


Parafiada
28.5.2016

 

 

Z "lekkim poślizgiem" prezentuję relację z wydarzenia jakie odbyło się w Zespole Szkół w Wójcinie 20 maja 2016 r. pn. "I Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej". Parafiada to wydarzenie oparte na triadzie: stadion-teatr-świątynia. W imprezie wzięło udział 11 drużyn z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Radostowa, Pichlic, Czastar, Walichnów, Starego Ochędzyna i dwie drużyny wystawione przez samych organizatorów. Po więcej informacji i zdjęcia odsyłam do strony Szkoły.


Planowana budowa chlewni
27.5.2016

 

 

16 maja na stronie UG ukazało się obwieszczenie o planowanej budowie dwóch dużych chlewni zlokalizowanych na terenie działki nr. 1826/1 w Wójcinie. Działka ta leży w pobliżu lasu pod Chróścinem, 2 km od centrum wsi. "Myślę, że jest to dobry temat na interwencję i większość mieszkańców Wójcina będzie tym faktem zainteresowana" pisze jedna z zaniepokojonych mieszkanek w nadesłanym mailu.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Urzędu Gminy Łubnice.


Boże Ciało
26.5.2016

 

 

Uroczystość Bożego Ciała i procesja w tym roku przeszła ulicą Świerczewskiego.
Zapraszam do galerii obrazów z przebiegu Bożego Ciała


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej