top_banner

Starsze wiadomości, rok 2017

str. 5


Akcja "Noc bibliotek"
5.6.2017

 

 


Filia biblioteki w Wójcinie dołączyła do III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Akcja ruszyła w sobotę 3 czerwca warsztatami literacko-plastycznymi w której uczestniczyli uczniowie klas IV-IV Szkoły Podstawowej. Po godz. 21 zmienili ich gimnazjaliści.
Więcej w informatorze Biblioteki
Fotorelację znajdziesz w tej Galerii.


III Triatlon w Bolesławcu
3.6.2017

  

 

 

Tower Triathlon to wyścig na trzech dystansach: sprinterskie pływanie 750 m, 20 km rowerem oraz 5 km biegu. Tegoroczna impreza to już kolejna trzecia jego edycja, która zgromadziła ponad 70 uczestników.
Zapraszam na relację z tegorocznego Triathlonu.


Mecz z Galewicami
28.5.2017

 

 


Dzisiejszy zacięty pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami "Zrywu" Wójcin i "Orła" Galewice to goście zaliczają do udanych zdobywając 3 punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
Relacja z meczu w galerii piłkarskiej.


Zmiany nazw ulic - konsultacje
24.5.2017

 

 


Ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu, lub innego ustroju totalitarnego wymusza zmianę nazw niektórych ulic.
W Wójcine jest takich pięć: 22 Lipca (za kościołem), F. Dzierżyńskiego (Makowszczyzna), H. Sawickiej (Ladomierz), K. Świerczewskiego (koło remizy), A. Zawadzkiego (Folwark).
Władze Urzędu Gminy w podjętej niedawno uchwale ogłosiły konsultacje na temat ich nowego nazewnictwa. Będą więc ankiety pisemne dostarczone przez sołtysów dla mieszkańców tych ulic, równocześnie trwa akcja internetowa w której każdy może proponować ich nowe nazwy.
Więcej czytaj tutaj.


Pierwsza komunia św.
21.5.2017

 

 


Tradycyjnie w trzecią niedzielę maja odbyła się uroczystość pierwszokomunijna. W tym roku przystąpiło do niej 15 dzieci.
Zapraszam do galerii.


II Powiatowa "Parafiada"
19.5.2017

 

 


II Powiatowa Parafiada rozpoczęła się w piątek mszą świętą, by później przenieść się na teren Szkoły. Do sportowej rywalizacji stanęło 11 zespołów z 10 szkół. Dwa zespoły reprezentowały Wójcin. Łącznie w wydarzeniu rywalizowało 156 uczestników.
Więcej w gazecie "Łącznik".


Apel o stan drogi Wójcin - Żdżary
17.5.2017

 

 


Kolejna interwencja mieszkańców trafiła dziś do lokalnej gazety wieruszowskiej, a dotyczy fatalnego stanu drogi relacji Wójcin - Żdżarami. Chodzi dokładniej o odcinek pomiędzy Makowszczyzną a Wiewiórką. Niestety, delikatnie mówiąc "nienajlepszy" stan większości dróg powiatowych i gminnych jest naszą codziennością i nieustanną bolączką wszystkich użytkowników.
Więcej na internetowych łamach "Łącznika".


Odpust na Goli.
14.5.2017

 

 


Dziś o godz. 12 rozpoczęła się coroczna uroczysta msza odpustowa w kościele filialnym na Goli.
Zapraszam na relację zdjęciową.


Spotkanie w bibliotece
12.5.2017

 

 


W środę 10 maja na kolejnym spotkaniu pisarzy z młodymi czytelnikami z cyklu pt. "z książką na walizkach", a dokładniej uczniami klas IV-VI naszej Szkoły Podstawowej spotkała się krakowska pisarka pani Krystyna Ryrych.
Więcej w informatorze biblioteki.


Jubileusz p. Stanisława
7.5.2017

 

 


Na dzisiejszej, uroczystej niedzielnej mszy miał miejsce jubileusz 60-lecia pracy naszego organisty, pana Stanisława Seweryna. Pan Stanisław rozpoczął swoją pracę w kościele jako 18 latek, w 1957 roku. W oprawie jubileuszowej mszy św. wzięły udział liczne delegacje, oraz dwa chóry parafialne, miejscowy Chór "Lutnia" i Chór męski z sąsiednich Dzietrzkowic.
Na pamiątkę tego jubileuszu powstała niniejsza relacja fotograficzna.


Strażacki "Florian" i poświęcenie kapliczki
4.5.2017

 

 


W ostatnią niedzielę, 30 kwietnia miała miejsce coroczna uroczystość z okazji patrona strażaków. W tym roku połączono ją z poświęceniem kapliczki św. Floriana wybudowanej przy kościele. Po uroczystej mszy św. i nadaniu odznaczeń, członkowie OSP wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek do Centrum Kultury Wsi.
Relacja fotograficzna z "Floriana" 2017.


Zima nie chce odejść
28.4.2017

 

 


Pogoda nie może się zdecydować, jest raz wiosennie, a raz zimowo ...
Widoki z tegorocznej wiosny w galerii zdjęciowej.


Derby dla Żdżar
23.4.2017

 

 


Dzisiejsze derby pomędzy drużynami "Zrywu" i "Hetmana" wygrane przez sasiadów ze Żdżar. Wynik końcowy to 2:4.
Relacja ze spotkania w galerii piłkarskiej.


Wielkanoc
16-17.4.2017

    

 

 

Tradycyjnie nadszedł czas na fotogalerię z widokami świąt wielkanocnych. Zachęcam do nadsyłania własnych fotografii do uzupełnienia powstającej galerii wielkanocnej.
Wszystkim życzę raz jeszcze udanego, radosnego i smacznego świętowania!


Życzenia wielkanocne
15.4.2017

 

 

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy.
Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego lanego poniedziałku!


Jarmark wielkanocny w Bierkowicach
13.4.2017

 

 


W niedzielę 9 kwietnia członkowie Stowarzyszenia brali udział w Jarmarku wielkanocnym zorganizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia. A zdjęcia znajdziesz, jak zawsze w  galerii.


Wiosna
2.4.2017

  

 

 


Czas już najwyższy rozpocząć galerię wiosenną. Przy okazji poszukiwania wiosny, proponuję obejrzenie dzisiejszych zdjęć Goli i Wójcina widzianych z różnej perspektywy. Zapraszam do galerii wiosennej 2017. Jak zawsze zachęcam do nadsyłania własnych fotografii do powstających galerii.


Zryw zremisował z Czastarami
19.3.2017

 

 


Piłkarze właśnie rozpoczęli rozgrywki rundy wiosennej. "Zryw" Wójcin zremisował w swoim pierwszym meczu z GKS Czastary 2:2.
Relację ze spotkania znajdziecie na tugazeta.pl.


Kolejne warsztaty kulinarne w CKW
16.3.2017

  

 

 


W sobotę, 11 marca w sali CKW odbyły się kolejne warsztaty kulinarne pt. "Lecznicza moc jedzenia". Organizatorem było Stowarzyszenie Gospodyń, a prowadzącą Pani Agata Wancel. Uczestnicy warsztatów mieli okazję skosztować pasty jajecznej, jajecznicy bez jaj oraz kopytek z sezamem. Do picia przygotowane zostało mleko z kaszy jaglanej. Czytaj więcej.
Tu znajdziesz obszerną galerię zdjeciową z przebiegu tych warsztatów.


Poszukiwanie wiosny
14.3.2017

 

 


Tegoroczna zima nadal nie ustępuje, ale małymi kroczkami nadchodzi już wiosna. Trzeba cierpliwie czekać na tegoroczne wiosenne widoki przy okazji zwiedzając okolicę. Zapraszam do galerii okolicy Wójcina w poszukiwaniu wiosny.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2019.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej