top_banner

Starsze wiadomości, rok 2017

str. 5


Opłatek pszczelarzy
9.12.2017

 

 


W piątek, 8 grudnia w Gospodarstwie Agroturystycznym "Na Nowinach", odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy "Dolina Górnej Prosny" z Wójcina. Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd, tradycyjnego łamania opłatkiem i składania życzeń. Później była kolacja przy bogato zastawionym stole wigilijnym, rozmowy i wykłady na tematy zwiazane z współczesnym pszczelarstwem.
Galeria ze spotkania.


Zima coraz bliżej
1.12.2017

 

 


Pierwsze widoki ze śniegiem tej jesieni mamy już za sobą ...
Galeria jesienna dobiega końca.


VII spotkanie z okazji "Dnia Seniora"
23.10.2017

    

 

 

 

W niedzielę, 22 października odbyło się kolejne, VII już spotkanie z Seniorami. Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Wójcinie. Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" chce w ten sposób docenić to pokolenie, któremu należy się wielki szacunek i miłość. Spotkanie uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie oraz zespołu "Dworzanki" z Mokrska.
Była okazja porozmawiać, pośpiewać i mile spędzić czas. Współorganizatorem była : OSP Wójcin oraz Zespół Szkół w Wójcinie.
Na fotorelację zapraszam >> do galerii


Kolejna pora roku
13.10.2017

 

 


Jesień idzie, nie ma na to rady ...
Powstająca galeria jesienna.


Ostrzeżenie pogodowe
04.10.2017

 

 

Uwaga, może być groźnie! Wydano liczne ostrzeżenia pogodowe dla terenu Polski. Już jutro (czwartek) nastąpi załamanie pogodowe i pogoda da się we znaki mieszkańcom głównie polskiego wybrzeża. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego, najwyższego stopnia w związku z przewidywanym gwałtownym pogorszeniem warunków pogodowych na obszarze Polski. Spodziewane są porywiste wiatry (w porywach >100 km/godz. na naszym terenie) i intensywne opady deszczu.


Dzień ziemniaka w Kościerzynie
19.9.2017

  

 

 


W niedzielę, 17 września w Kościerzynie k/Sieradza, odbyły się tegoroczne targi pod nazwą „Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Targi zostałały zorganizowanane przez Łódzki Ośrodkek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Udział w nich wzięły również Stowarzyszenia, KGW i zespoły z naszej Gminy. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia.
Polecam też relację na stronie radiozw.com.pl, lub na portalu tugazeta.pl


Wycieczka w wałbrzyskie i końcówka tegorocznego lata
18.9.2017

  

 

 


W sobotę, 9 września członkowie Stowarzyszenia wyjechali na jednodniową wycieczkę po Ziemi Wałbrzyskiej. Zwiedzali tam min.: Zamek Książ, Szczawno-Zdrój, jak i sam Wałbrzych. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia. Fotorelacja w galerii zdjęciowej
Tegoroczne lato dobiega końca. Trwa już ostatni letni tydzień, w naszych lasach pojawiły się większe ilości grzybów, oraz grzybiarzy. Już niedługo czas rozpocząć nową galerię - jesienną.
Przypominam o kończącej się galerii letnio-wakacyjnej 2017.


Zaproszenie na spotkanie z genealogiem
1.9.2017

  

 

 


Zapraszamy na warsztaty genealogiczne, które poprowadzi pan Piotr Glądała, twórca strony gladala.com Warszaty pod tytułem "Genealogia rodzin wieluńskich" odbędą się w piątek, 22 września od godz. 15:00 w dużej sali Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Tutaj czytaj więcej.


Od dnia 31 sierpnia obowiązują nowe nazwy ulic
1.9.2017

 

 

Z dniem 31 sierpnia 2017 roku wchodzi w życie uchwała Rady Gminy Łubnice z dnia 28 lipca o zmianie nazw ulic w Andrzejowie, Wójcinie i Dzietrzkowicach.
Tu czytaj całość (*pdf). Informację podaję za UG Łubnice.


Dożynki - foto relacja
20.8.2017

    

 

 


Tegoroczne dożynki należy zaliczyć do udanych. Przebieg uroczystości możecie sami prześledzić i ocenić na obszernym materiale zdjęciowym. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowania i oprawę należą się wielkie podziękowania.
Tu zobaczysz całą galerię z dożynek gminno-parafialnych 2017.


Zaproszenie na dożynki
8.8.2017

 

 


Zapraszamy na tegoroczne dożynki gminno-parafialne, które odbędą się w dniach 19-20 sierpnia (sobota-niedziela) w Wójcinie.
W programie znajdziecie min. zabawę taneczną przy muzyce zespołu Alvin (w sobotę od godz. 19 i w niedzielę od godz. 21:30).
Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę o 11:30 przemarszem korowodu dożynkowego z boiska sportowego do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza św. o godz. 12:00.
Po mszy ponownie przemarsz na boisko sportowe, gdzie zaplanowano okolicznościowe przemówienia, konkursy, występy licznych wykonawców i inne atrakcje. Około godz. 20:00 występ Mariusza Kalagi, całość zakończy zabawa taneczna. Zapraszamy więc już dziś na święto dożynkowe do Wójcina.


Upalne lato i decyzja w sprawie ulic
1.8.2017

  

 

 


Jako że tegoroczne lato dopisało temperaturami powyżej 30 stopni (i dobrze) dla ochłody polecam galerię zimową.
Wytrwałości i udanych wakacji życząc!
Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Łubnice zapadły ostateczne decyzje odnośnie zmiany nazewnictwa niektórych ulic w Wójcine.
Wyniki czytaj tutaj, lub też w atrykule "Gazety Łącznik" z 29.07.2017 r.


XII konkurs kulinarny w Byczynie
11.7.2017

  

 

 


W niedzielę, 9 lipca członkowie Stowarzyszenia Gospodyń Wójcin nad Prosną uczestniczyli w XII Konkursie kulinarnym na "Najlepszą potrawę domową" który odbywał się w Byczynie, w ramach imprezy "Dni Byczyny 2017". Stowarzyszenie zajęło w nim 4 miejsce.
Czytaj więcej , a tu galeria z konkursu gotowania


Ciąg dalszy chodnika i galeria letnio-wakacyjna
30.6.2017

  

 

 


Trwają dalsze prace przy budowie chodnika na ul. Wieluńskiej. Rozpoczęły się wakacje szkolne więc czas najwyższy na początek galerii letnio-wakacyjnej.
Jak zawsze gorąco zapraszam do nadsyłania własnych fotografii ...
Tu zobaczysz tegoroczną galerię letnio-wakacyjną


Boże Ciało
15.6.2017

  

 

 

Tegoroczna uroczystość i procesja Bożego Ciała przebiegała ulicami: Świerczewskiego, Plac Tysiąclecia, Wojska Polskiego i 22 Lipca.
Zapraszam do obszernej galerii.
Jeszcze więcej zdjęć autorstwa G. Zimoch zobaczysz na facebooku OSP Wójcin


Akcja "Noc bibliotek"
5.6.2017

 

 


Filia biblioteki w Wójcinie dołączyła do III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Akcja ruszyła w sobotę 3 czerwca warsztatami literacko-plastycznymi w której uczestniczyli uczniowie klas IV-IV Szkoły Podstawowej. Po godz. 21 zmienili ich gimnazjaliści.
Więcej w informatorze Biblioteki
Fotorelację znajdziesz w tej Galerii.


III Triatlon w Bolesławcu
3.6.2017

  

 

 

Tower Triathlon to wyścig na trzech dystansach: sprinterskie pływanie 750 m, 20 km rowerem oraz 5 km biegu. Tegoroczna impreza to już kolejna trzecia jego edycja, która zgromadziła ponad 70 uczestników.
Zapraszam na relację z tegorocznego Triathlonu.


Mecz z Galewicami
28.5.2017

 

 


Dzisiejszy zacięty pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami "Zrywu" Wójcin i "Orła" Galewice to goście zaliczają do udanych zdobywając 3 punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
Relacja z meczu w galerii piłkarskiej.


Zmiany nazw ulic - konsultacje
24.5.2017

 

 


Ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu, lub innego ustroju totalitarnego wymusza zmianę nazw niektórych ulic.
W Wójcine jest takich pięć: 22 Lipca (za kościołem), F. Dzierżyńskiego (Makowszczyzna), H. Sawickiej (Ladomierz), K. Świerczewskiego (koło remizy), A. Zawadzkiego (Folwark).
Władze Urzędu Gminy w podjętej niedawno uchwale ogłosiły konsultacje na temat ich nowego nazewnictwa. Będą więc ankiety pisemne dostarczone przez sołtysów dla mieszkańców tych ulic, równocześnie trwa akcja internetowa w której każdy może proponować ich nowe nazwy.
Więcej czytaj tutaj.


Pierwsza komunia św.
21.5.2017

 

 


Tradycyjnie w trzecią niedzielę maja odbyła się uroczystość pierwszokomunijna. W tym roku przystąpiło do niej 15 dzieci.
Zapraszam do galerii.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2019.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej