top_banner

Starsze wiadomości, rok 2016

str. 6


Wyszanów 2016
10.7.2016

 

 


Tegoroczna, piąta już edycja Biegu rzeką Prosną wystartowała dziś punktualnie o 12:00 z zapory w Kowalówce. Imprezie towarzyszą liczne koncerty i wydarzenia. Były też akcenty z terenu naszej gminy, jak choćby występ Orkiestry z Dzietrzkowic w nurcie rzeki i stoisko Stowarzyszenia Gospodyń.
Zapraszam do obszernej galerii z biegu Prosną.


Lato i wakacje 2016
8.7.2016

 

 


Trwa czas wakacyjny, czas urlopów i wypoczynku, niedługo zaczną się też żniwa, zapraszam więc do współtworzenia startującej galerii letnio-wakacyjnej 2016.
W ubiegłym tygodniu zakończyło się także malowanie kościoła parafialnego, kilka fotografii z mszy polowej przy plebanii znajdziecie w galerii kościelnej.


Zaproszenie na V edycję wakacyjnych rajdów rowerowych
28.6.2016

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń wraz z OSP zaprasza na kolejną, piątą już edycję wakacyjnych rajdów rowerowych. W tym roku zaplanowano 3 etapy, pierwszy odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 15:00. Start i meta na boisku sportowym. Tu znajdziesz więcej szczegółów i mapy trasy kolejnych etapów.
Tak wyglądała IV edycja rajdów w roku ubiegłym.


Festyn szkolny - relacja
6.6.2016

 

 


Niestety czas nie pozwolił mi na dłuższy pobyt na festynie szkolnym. Jak widać na zdjęciach należy go zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda, frekwencja, atrakcje i dobra zabawa, a wszystko skumulowane na boisku sportowym przy szkole.
Zapraszam do galerii z festynu z także do nadsyłania własnych fotografii.


Festyn szkolny
4.6.2016

 

 


Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Wójcinie zapraszają na festyn szkolny który odbędzie się już jutro tj. w niedzielę 5 czerwca na boisku sportowym. Rozpoczęcie festynu zaplanowano na godz. 15:00. W programie min. występy dzieci szkonych, pokaz Koła Tanecznego z Byczyny, występ marżonetek z OSP Łubnice, konkursy dla dzieci i rodziców oraz inne atrakcje. Wieczorem odbędzie sie zabawa taneczna z zespołem Alvin.


Na skróty
3.6.2016

 

 


No i mamy czerwiec, tak więc już prawie połowa tego roku za nami. Zaczynam budowę skrótu wydarzeń.
Rok 2016 w skrócie.


Niedziela w wieruszowskiem
30.5.2016

 

 

Na poparcie poprzedniego wpisu dodaję kolejną galerię zdjęć z imprez w Wieruszowie i Sokolnikach, gdzie odbywały się równocześnie duże imprezy i obie trwały przez dwa dni. Z samych zdjęć wynika iż nasza "delegacja" brała aktywny udział w próbie bicia rekordu Polski w tańcu grupowym, tzw. "belgijki".
Zapraszam do galerii z tej ostatniej niedzieli.


Zlot motocyklowy w Byczynie
28.5.2016

 

 

Trochę przypadkiem trafiłem na kolejną edycję zlotu motocyklowego do Byczyny. Jak widać majowe weekendy obfitują w ciekawe i różnorodne wydarzenia wokół nas. Zapraszam do galerii z Byczyny.


Parafiada
28.5.2016

 

 

Z "lekkim poślizgiem" prezentuję relację z wydarzenia jakie odbyło się w Zespole Szkół w Wójcinie 20 maja 2016 r. pn. "I Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej". Parafiada to wydarzenie oparte na triadzie: stadion-teatr-świątynia. W imprezie wzięło udział 11 drużyn z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Radostowa, Pichlic, Czastar, Walichnów, Starego Ochędzyna i dwie drużyny wystawione przez samych organizatorów. Po więcej informacji i zdjęcia odsyłam do strony Szkoły.


Planowana budowa chlewni
27.5.2016

 

 

16 maja na stronie UG ukazało się obwieszczenie o planowanej budowie dwóch dużych chlewni zlokalizowanych na terenie działki nr. 1826/1 w Wójcinie. Działka ta leży w pobliżu lasu pod Chróścinem, 2 km od centrum wsi. "Myślę, że jest to dobry temat na interwencję i większość mieszkańców Wójcina będzie tym faktem zainteresowana" pisze jedna z zaniepokojonych mieszkanek w nadesłanym mailu.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Urzędu Gminy Łubnice.


Boże Ciało
26.5.2016

 

 

Uroczystość Bożego Ciała i procesja w tym roku przeszła ulicą Świerczewskiego.
Zapraszam do galerii obrazów z przebiegu Bożego Ciała


Film o młynie
23.5.2016

 

 

Za sprawą pana Ryszarda Zycha powstał ciekawy materiał filmowy z młynem wójcińskim w roli głównej.
Całość dziś opublikowała gazeta Łącznik.
Polecam także galerię obrazów zwiazanych z rzeką Prosną


Wygrany mecz z Walichnowami
22.5.2016

 

 

Dziś przed południem rozpoczął się mecz pomiędzy LKS "Zryw" a "Centrą" Walichnowy. Wynik końcowy 5:2 dla Zrywu.
Obrzerną relację fotograficzną znajdziecie w gazecie Łącznik.


Pierwsza komunia
15.5.2016

 

 

Na niedzielnej mszy św. o godzinie 11:00, rozpoczęła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 7 dzieci z naszej parafii.
Pierwsze zdjęcia znajdziecie w galerii komunijnej.


Trwa kolejny konkurs Nivea
13.5.2016

 

 

Do 30 czerwca potrwa kolejna edycja konkursu firmy Nivea. Celem i nagrodą w niej jest budowa 40 podwórek dla dzieci. Najbliżej nas startują sąsiednie Dzietrzkowice. W wyścigu znajdziemy także min. Lututów, Mokrsko, Skomlin, Byczynę, Borki, Proślice, Polanowice i Gołkowice. Wszystkim startującym życzymy oczywiście wygranej!
Więcej informacji znajdziecie na stronie firmowej.


Niedzielny odpust na Goli, środowe spotkanie z pisarzem.
8.5.2016

  

 

 

Dziś o godz. 11 odbyła się uroczysta msza odpustowa w kościele na Goli. Tu znajdziesz zdjęcia z odpustu.
W środę 4 maja w wójcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarzem, panem Pawłem Wakułą. Więcej czytaj w aktualnościach biblioteki.
Zdjęcia ze spotkania znajdziesz w tej galerii.


Majowe galerie fotograficzne
2.5.2016

    

 

 

Niedzielne derby Zrywu z Hetmanem zakończyły się remisem 1:1.
Na relację zapraszam do galerii LKS-u
W grodzie nad zalewem Biskupice-Brzózki w sobotę i niedzielę trwał coroczny już turniej rycerski.
Tradycyjnie zapraszam po kilka obrazówi z zakończenia turnieju.
W poniedziałek 2 maja strażacy z OSP Wójcin i OSP Gola wspólnie świętowali w uroczystość patrona strażaków - św. Floriana. Całość rozpoczęła się przemarszem na mszę świętą, którą odprawił ks. Józef Kaczmarek.
Zapraszam do galerii z Floriana w OSP.


Dalsze prace remontowe na cmentarzu
26.4.2016

 

 

Trwa kolejny etap prac remontowych na cmentarzu parafialnym w Andrzejowie.
Kilka fotografii z postępu prac znajdziesz w tej galerii


Nowy film z lotu ptaka
10.4.2016

 

 

Do coraz bogatszej galerii filmowej dołączyłem dziś nowy film z lotu quadrokoptera, wszystko dzięki uprzejmości pana Wiesława Tasarza. Materiał został nagrany w ubiegłym roku, ale niewiele odbiega od stanu dzisiejszego. Bardzo dziękuję za dostarczony film.
Całość do obejrzenia na kanale Youtube.


Mamy wiosnę!
4.4.2016

 

 

Ta kalendarzowa, astronomiczna trwa już od 21 marca, dziś do Wójcina dotarła ta ważniejsza, pogodowa. Temperatura na naszych termometrach przekroczyła 20 stopni, więc jest!
Jak zwykle zapraszam do współtworzenia powstającej galerii wiosennej.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej