top_banner

Starsze wiadomości, 2016

str. 6


Film o młynie
23.5.2016

 

 

Za sprawą pana Ryszarda Zycha powstał ciekawy materiał filmowy z młynem wójcińskim w roli głównej.
Całość dziś opublikowała gazeta Łącznik.
Polecam także galerię obrazów zwiazanych z rzeką Prosną


Wygrany mecz z Walichnowami
22.5.2016

 

 

Dziś przed południem rozpoczął się mecz pomiędzy LKS "Zryw" a "Centrą" Walichnowy. Wynik końcowy 5:2 dla Zrywu.
Obrzerną relację fotograficzną znajdziecie w gazecie Łącznik.


Pierwsza komunia
15.5.2016

 

 

Na niedzielnej mszy św. o godzinie 11:00, rozpoczęła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 7 dzieci z naszej parafii.
Pierwsze zdjęcia znajdziecie w galerii komunijnej.


Trwa kolejny konkurs Nivea
13.5.2016

 

 

Do 30 czerwca potrwa kolejna edycja konkursu firmy Nivea. Celem i nagrodą w niej jest budowa 40 podwórek dla dzieci. Najbliżej nas startują sąsiednie Dzietrzkowice. W wyścigu znajdziemy także min. Lututów, Mokrsko, Skomlin, Byczynę, Borki, Proślice, Polanowice i Gołkowice. Wszystkim startującym życzymy oczywiście wygranej!
Więcej informacji znajdziecie na stronie firmowej.


Niedzielny odpust na Goli, środowe spotkanie z pisarzem.
8.5.2016

  

 

 

Dziś o godz. 11 odbyła się uroczysta msza odpustowa w kościele na Goli. Tu znajdziesz zdjęcia z odpustu.
W środę 4 maja w wójcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarzem, panem Pawłem Wakułą. Więcej czytaj w aktualnościach biblioteki.
Zdjęcia ze spotkania znajdziesz w tej galerii.


Majowe galerie fotograficzne
2.5.2016

    

 

 

Niedzielne derby Zrywu z Hetmanem zakończyły się remisem 1:1.
Na relację zapraszam do galerii LKS-u
W grodzie nad zalewem Biskupice-Brzózki w sobotę i niedzielę trwał coroczny już turniej rycerski.
Tradycyjnie zapraszam po kilka obrazówi z zakończenia turnieju.
W poniedziałek 2 maja strażacy z OSP Wójcin i OSP Gola wspólnie świętowali w uroczystość patrona strażaków - św. Floriana. Całość rozpoczęła się przemarszem na mszę świętą, którą odprawił ks. Józef Kaczmarek.
Zapraszam do galerii z Floriana w OSP.


Dalsze prace remontowe na cmentarzu
26.4.2016

 

 

Trwa kolejny etap prac remontowych na cmentarzu parafialnym w Andrzejowie.
Kilka fotografii z postępu prac znajdziesz w tej galerii


Nowy film z lotu ptaka
10.4.2016

 

 

Do coraz bogatszej galerii filmowej dołączyłem dziś nowy film z lotu quadrokoptera, wszystko dzięki uprzejmości pana Wiesława Tasarza. Materiał został nagrany w ubiegłym roku, ale niewiele odbiega od stanu dzisiejszego. Bardzo dziękuję za dostarczony film.
Całość do obejrzenia na kanale Youtube.


Mamy wiosnę!
4.4.2016

 

 

Ta kalendarzowa, astronomiczna trwa już od 21 marca, dziś do Wójcina dotarła ta ważniejsza, pogodowa. Temperatura na naszych termometrach przekroczyła 20 stopni, więc jest!
Jak zwykle zapraszam do współtworzenia powstającej galerii wiosennej.


Zbiórka gabarytów w piątek
29.3.2016

 

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych dla Wójcina i Andrzejowa odbędzie się już w najbliższy piątek 1 kwietnia. Odpady te będą odbierane sprzed posesji od godziny 6 rano.
Tu przeczytasz więcej. Informację podaję za UG Łubnice.


Galeria wielkanocna
28.3.2016

    

 

 

Tradycyjnie nadszedł czas na fotogalerię z widokami świąt wielkanocnych. Czas świąteczny spędzaliśmy różnie: biesiadnie, rodzinnie, aktywnie ... Pogoda na szczęście dopisała! Zachęcam do nadsyłania własnych fotografii do uzupełnienia powstającej właśnie galerii wielkanocnej 2016. Wszystkim życzę udanego i radosnego Dyngusa!


Życzenia wielkanocne
25.3.2016

 

 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na światecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju przy rodzinnym stole!


41 opolski jarmark wielkanocny w Bierkowicach
22.3.2016

 

 

W niedzielę 20 marca członkinie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyły w 41 Jarmarku Wielkanocnym w Bierkowicach zorganizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej. Panie serwowały odwiedzającym plendze kartoflane i ciastka ze skwarek, nasze produkty tradycyjne i regionalne.
Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia.
A relacja fotograficzna w tej galerii.


Wiosna
21.3.2016

 

 

Czas zakończyć galerię zimy 2015/16, a zacząć już wiosenną! Pogoda niestety jeszcze nie całkiem wiosenna. Na razie też brak fotografii z tegorocznej wiosny, więc przypominam jak wyglądała ta w roku ubiegłym. Cały czas zachęcam do nadsyłania własnych fotografii.


Aerobik
7.3.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin n. Prosną" zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny aerobik do Centrum Kultury Wsi w każdy wtorek o godz. 19:00. Pierwsze ćwiczenia już jutro!


Dzień Kobiet
6.3.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń to głównie kobiety. Z okazji ich święta zorganizowano imprezy, które miały uświetnić Święto Kobiet. W sobotni wieczór uczestniczyliśmy w seansie filmowym, po którym odbyła się uroczysta kolacja w gospodarstwie agroturystycznym "Na Nowinach". Na panie czekali tam również druhowie strażacy OSP z życzeniami i kwiatami!
Kilka fotografii z tego wydarzenia znajdziecie w tej okolicznościowej galerii.


Interwencja w sprawie drogi do Żdżar
24.2.2016

 

 

Dziś w wydaniu elektronicznym "Gazety Łącznik" ukazały się zdjęcia nadesłane przez mieszkankę a przedstawiające stan drogi relacji Wójcin-Żdżary. Zapisuję je jako kontynuację działu "Intewencja". Tu całośc materiału z Łącznika . Przy okazji zadam też pytanie: co się stało z zapowiadamym jeszcze w roku ubiegłym remontem tego odcinka?


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP
21.2.2016

 

 

W sobotę 20 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Wójcin, na którym podsumowano działalnośc za rok ubiegły, nakreślono plan na bieżący rok i wybrano nowe władze na kolejną czteroletnią kadencję. Na relację zapraszam do Tygodnika Powiatowego . Dla dociekliwych jest też sprawozdanie na stronie OSP Wójcin.


Stare gazety
17.2.2016

 

 

Stare gazety to kopalnia informacji. Można w nich znaleźć wiele cennych danych i opisów wydarzeń. Te dziś przedstawione w galerii "Stare dzieje" znalazłem przeszukując internetowe archiwum cyfrowe "Polona" . Polecam je szczególnie osobom zainteresowanych wydarzeniami historycznymi.


Nowy dział tematyczny
14.2.2016

 

 

Powstał nowy dział pt. "Interwencja", w nim wszyscy mieszkańcy Wójcina lub Andrzejowa mogą zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia. Wystarczy przesłać opis lub fotografię sytuacji, zdarzenia, problemu, itp.
Link znajdziesz w "Menu - Top", pod hasłem >> interwencja.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej