top_banner

Starsze wiadomości, rok 2016

str. 7


Galeria wielkanocna
28.3.2016

    

 

 

Tradycyjnie nadszedł czas na fotogalerię z widokami świąt wielkanocnych. Czas świąteczny spędzaliśmy różnie: biesiadnie, rodzinnie, aktywnie ... Pogoda na szczęście dopisała! Zachęcam do nadsyłania własnych fotografii do uzupełnienia powstającej właśnie galerii wielkanocnej 2016. Wszystkim życzę udanego i radosnego Dyngusa!


Zbiórka gabarytów w piątek
27.3.2016

 

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych dla Wójcina i Andrzejowa odbędzie się już w najbliższy piątek 1 kwietnia. Odpady te będą odbierane sprzed posesji od godziny 6 rano.
Tu przeczytasz więcej. Informację podaję za UG Łubnice.


Życzenia wielkanocne
25.3.2016

 

 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na światecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju przy rodzinnym stole!


41 opolski jarmark wielkanocny w Bierkowicach
22.3.2016

 

 

W niedzielę 20 marca członkinie Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" uczestniczyły w 41 Jarmarku Wielkanocnym w Bierkowicach zorganizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej. Panie serwowały odwiedzającym plendze kartoflane i ciastka ze skwarek, nasze produkty tradycyjne i regionalne.
Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia.
A relacja fotograficzna w tej galerii.


Wiosna
21.3.2016

 

 

Czas zakończyć galerię zimy 2015/16, a zacząć już wiosenną! Pogoda niestety jeszcze nie całkiem wiosenna. Na razie też brak fotografii z tegorocznej wiosny, więc przypominam jak wyglądała ta w roku ubiegłym. Cały czas zachęcam do nadsyłania własnych fotografii.


Aerobik
7.3.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin n. Prosną" zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny aerobik do Centrum Kultury Wsi w każdy wtorek o godz. 19:00. Pierwsze ćwiczenia już jutro!


Dzień Kobiet
6.3.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń to głównie kobiety. Z okazji ich święta zorganizowano imprezy, które miały uświetnić Święto Kobiet. W sobotni wieczór uczestniczyliśmy w seansie filmowym, po którym odbyła się uroczysta kolacja w gospodarstwie agroturystycznym "Na Nowinach". Na panie czekali tam również druhowie strażacy OSP z życzeniami i kwiatami!
Kilka fotografii z tego wydarzenia znajdziecie w tej okolicznościowej galerii.


Interwencja w sprawie drogi do Żdżar
24.2.2016

 

 

Dziś w wydaniu elektronicznym "Gazety Łącznik" ukazały się zdjęcia nadesłane przez mieszkankę a przedstawiające stan drogi relacji Wójcin-Żdżary. Zapisuję je jako kontynuację działu "Intewencja". Tu całośc materiału z Łącznika . Przy okazji zadam też pytanie: co się stało z zapowiadamym jeszcze w roku ubiegłym remontem tego odcinka?


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP
21.2.2016

 

 

W sobotę 20 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Wójcin, na którym podsumowano działalnośc za rok ubiegły, nakreślono plan na bieżący rok i wybrano nowe władze na kolejną czteroletnią kadencję. Na relację zapraszam do Tygodnika Powiatowego . Dla dociekliwych jest też sprawozdanie na stronie OSP Wójcin.


Stare gazety
17.2.2016

 

 

Stare gazety to kopalnia informacji. Można w nich znaleźć wiele cennych danych i opisów wydarzeń. Te dziś przedstawione w galerii "Stare dzieje" znalazłem przeszukując internetowe archiwum cyfrowe "Polona" . Polecam je szczególnie osobom zainteresowanych wydarzeniami historycznymi.


Nowy dział tematyczny
14.2.2016

 

 

Powstał nowy dział pt. "Interwencja", w nim wszyscy mieszkańcy Wójcina lub Andrzejowa mogą zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia. Wystarczy przesłać opis lub fotografię sytuacji, zdarzenia, problemu, itp.
Link znajdziesz w "Menu - Top", pod hasłem >> interwencja.


Karnawał 2016
7.2.2016

    

 

 

Krótki karnawał, krótka relacja. W ostatnią sobotę karnawału, tj. 6 lutego w CKW Wójcin - Andrzejów, odbyła się huczna zabawa walentynkowa. Wspólnie bawiło się na niej ponad 100 osób.
Fotogaleria >> z tegorocznego balu walentynkowego.


Wydarzenia, książki, informacje
1.2.2016

    

 

 

22 stycznia w wójcińskim CKW odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na relację fotograficzną zapraszam do strony >> Szkoły i Przedszkola w Wójcinie. Znajdziecie tam też relację ze szkolnego balu karnawałowego, który odbył się w niedzielę 31 stycznia. Polecam też relację z tego balu w Tygodniku Powiatowym, albo na portalu Tugazeta.pl
Pod koniec ubiegłego roku zostały wydane trzy nowe pozycje książkowe o Wójcinie autorstwa niezmordowanego Ryszarda Mączki z Wrocławia. Niedługo wszystkie te pozycje powinny być dostępne w naszej Bibliotece. Więcej informacji w >> Galerii książkowej.
Znacząco powiększyła się galeria >> Stare Dzieje, za sprawą pani Bogny Kokot z Donaborowa, której przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za udostępnienie swojego archiwum fotograficznego.


Zima dalej mroźna
20.1.2016

 

 

Temperatury poniżej 13 stopni dają się odczuć. Oj, chyba odwykliśmy od mrozów! Zapisuję ciąg dalszy galerii zimowej >> Zima 2016.


Lotnik kryj się!
17.1.2016

 

 

W niedzielne popołudnie, 17 stycznia można było zobaczyć nad Wójciniem dwójkę lotników na motolotniach. Przylecieli z pobliskiej Byczyny w odwiedziny i zrobili sobie tu krótką przerwę. Na pamiątkę tych odwiedzin powstała galeria zdjęciowa. Przy okazji gratuluję im ciekawej pasji i życzę wysokich i udanych lotów!
Zapraszam do galerii .


Spotkanie noworoczne
10.1.2016

 

 

W sobotni wieczór, 9 stycznia w świetlicy CKW, odbyło się spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną". Tradycyjnie była to okazja do podsumowania wydarzeń minionego roku, omówienia planów na rok bieżący i oczywiście wspólnego spotkania przy stole.
Zapraszam do galerii.


Zaproszenie na Bal walentynkowy
5.1.2016

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zaprasza na Bal walentynkowy, który odbędzie się w sobotę 6 lutego od godz. 19:00 w Centrum kultury Wsi Wójcin Andrzejów. Organizatorzy zapewniają gorące posiłki, zimne przekąski, kawę, herbatę i ciasto a najważniejsze dobrą zabawę i atrakcje! Gra zespół Everino. Cena biletu to 120 zł/parę.
Zapisy u pań: Stasiak Helena - 661 335 353, Juszczak Aldona - 606 913 338.
Zapraszamy serdecznie na zakończenie karnawału do Wójcina!
A tak bawiliśmy się w poprzednim roku.


Relacja sylwestrowa
3.1.2016

    

 

 

W Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów, odbyła się udana zabawa sylwestrowa zorganizowana przez druhny i druhów z OSP. Zapraszam za obszerną fotorelację autorstwa Natalii Pawlik.
Galeria sylwestrowa


Zima 2016 jednak mroźna
3.1.2016

 

 

Choć brakuje śniegu, to temperatura poniżej 13 stopni daje się nieźle we znaki. Najprawdopodobniej tak potrwa jeszcze kilka dni, a trochę żartowaliśmy z niej, teraz mamy za swoje.
Historię tej zimy zapisuję tu. Ciągle trwa przerwa świąteczna więc, czekam i na Wasze zimowo-świąteczne fotografie!


Podsumowanie roku 2015
1.1.2016

 

 

Tradycyjnie już pod koniec roku, staram się podsumować to, co udało się zrobić w ciągu ostatnich 12 miesięcy na stronie wojcin.pl. Zapraszam, więc do podsumownia roku 2015. Oczywiście przy tej okazji życząc wszystkim odwiedzającym, szczęśliwego, udanego i zdrowego nowego 2016 roku! Podsumowanie.
A tu wszystkie wydarzenia mijającego roku w fotograficznym skrócie.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej