top_banner

Starsze wiadomości, rok 2018-17

str. 7


Spotkanie noworoczne
6.02.2018

 

 


W niedzielne popołudnie, 4 lutego w CKW odbyło się spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Gospodyń. Była więc okazja podsumować cały miniony 2017 rok, jak i zaplanować i przedyskutować wstępne zamierzenia i plany na ten obecny. Więcej informacji.
Tu znajdziesz całą galerię ze spotkania noworocznego.


Kartka z kalendarza
19.1.2018

 

 

Wnikliwi badacze zapewnie dobrze wiedzą o tej pamiętnej dacie w historii Wójcina. W nocy z 18-19 stycznia 1945 roku do Wójcina weszły wojska radzieckie. Dziś mijają 73 lata od tej daty. Zakończył się tym samym okres okupacji niemieckiej dla naszego terenu. Niestety zmieniła się tylko nazwa okupanta. W tym samym dniu Gen. Leopold Okulicki rozwiązał organizację AK. Dokładnie w dwa lata później w 1947 r. obyły się sfałszowane przez komunistów wybory do Sejmu.
Po szczegóły tamtego okresu odsyłam do działu historycznego.


Zaproszenie na Walentynki
8.1.2018

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" zaprasza na Bal walentynkowy, który odbędzie się w sobotę, 10 lutego w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Początek godzina 19:00.
Organizatorzy jak zawsze zapewniają wiele smacznych potraw, a najważniejsze dobrą zabawę i liczne atrakcje! W tym roku rozrywkę przy muzycznych hitach gwarantuje - DJ Przemek. Cena biletu to 150 zł/parę. Zapisy pod nr tel. kom. (Helena) 697 636 855, (Aldona) 606 913 338.
Zapraszamy na zakończenie karnawału do Wójcina!
Dla przypomnienia, tak bawiliśmy się w ubiegłym roku.


Podsumowanie roku 2017
4.1.2018

 

 

Tradycyjnie na początku nowego roku, staram się podsumować to, co udało się zrobić w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Zainteresowanym szczegółami podaję podsumowanie za 2017 rok.


Galeria świąteczno-zimowa
26.12.2017

  

 

 


Tegoroczne święta upłynęły nam w mało zimowej aurze. Ostatnie lata zdążyły już nas do tego przyzwyczaić. Czas rozpocząć galerię >> Zimową 2017/2018. Zapraszam.


Życzenia świąteczno-noworoczne
21.12.2017

 

 


Najlepsze życzenia, spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku składa administrator. Czas upływa zdecydowanie za szybko, znów za kilka dni będziemy starsi! Wszystkiego dobrego. Niech ten Nowy 2018 będzie dla Was wyjątkowy.


Konkurs czytelniczy
21.12.2017

 

 


W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku w wójcińskiej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy. Współorganizowali go Biblioteka i Szkoła Podstawowa w Wójcinie. Hasło konkursu: „I ty zostań mistrzem pięknego czytania”.
Więcej w informatorze biblioteki, zdjęcia z konkursu w galerii.


Nowa firma usługowa
17.12.2017

 

 


Od jakiegoś czasu działa w Wójcinie nowa firma usługowa "Auto-Odnowa" Jakuba Łuczaka. Mieści się przy ul. Strażackiej 32, (dawniej Świerczewskiego) i świadczy usługi w zakresie: prania tapicerki samochodów, czyszczenia i impregnacji tapicerki skórzanej, mycia detali oraz aplikacji woskami, czyszczenia wnętrz, korekty lakieru, polerowania reflektorów, ozonowanie wnętrz itp.
Wiecej informacji znjdziesz w dziale dla firm.


Spotkanie wigilijne i jasełka
16.12.2017

    

 

 


Kolejne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń odbyło się w piątek, 15 grudnia w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli zobaczyć Jasełka przygotowane przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Wysłuchano także koncertu Chóru "Lutnia". Spotkanie stało się też okazją do wspólniego śpiewania kolęd i pastorałek. Podczas spotkania na stołach zagościły tradycyjne wigilijne potrawy. Wszyscy połamali się opłakiem i złożyli sobie serdeczne życzenia "Radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia".
Zapraszam do galerii ze spotkania wigilijnego i jasełek.


Opłatek pszczelarzy
9.12.2017

 

 


W piątek, 8 grudnia w Gospodarstwie Agroturystycznym "Na Nowinach", odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy "Dolina Górnej Prosny" z Wójcina. Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd, tradycyjnego łamania opłatkiem i składania życzeń. Później była kolacja przy bogato zastawionym stole wigilijnym, rozmowy i wykłady na tematy zwiazane z współczesnym pszczelarstwem.
Galeria ze spotkania.


Zima coraz bliżej
1.12.2017

 

 


Pierwsze widoki ze śniegiem tej jesieni mamy już za sobą ...
Galeria jesienna dobiega końca.


VII spotkanie z okazji "Dnia Seniora"
23.10.2017

    

 

 

 

W niedzielę, 22 października odbyło się kolejne, VII już spotkanie z Seniorami. Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Wójcinie. Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną" chce w ten sposób docenić to pokolenie, któremu należy się wielki szacunek i miłość. Spotkanie uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie oraz zespołu "Dworzanki" z Mokrska.
Była okazja porozmawiać, pośpiewać i mile spędzić czas. Współorganizatorem była : OSP Wójcin oraz Zespół Szkół w Wójcinie.
Na fotorelację zapraszam >> do galerii


Kolejna pora roku
13.10.2017

 

 


Jesień idzie, nie ma na to rady ...
Powstająca galeria jesienna.


Ostrzeżenie pogodowe
04.10.2017

 

 

Uwaga, może być groźnie! Wydano liczne ostrzeżenia pogodowe dla terenu Polski. Już jutro (czwartek) nastąpi załamanie pogodowe i pogoda da się we znaki mieszkańcom głównie polskiego wybrzeża. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego, najwyższego stopnia w związku z przewidywanym gwałtownym pogorszeniem warunków pogodowych na obszarze Polski. Spodziewane są porywiste wiatry (w porywach >100 km/godz. na naszym terenie) i intensywne opady deszczu.


Dzień ziemniaka w Kościerzynie
19.9.2017

  

 

 


W niedzielę, 17 września w Kościerzynie k/Sieradza, odbyły się tegoroczne targi pod nazwą „Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Targi zostałały zorganizowanane przez Łódzki Ośrodkek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Udział w nich wzięły również Stowarzyszenia, KGW i zespoły z naszej Gminy. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia.
Polecam też relację na stronie radiozw.com.pl, lub na portalu tugazeta.pl


Wycieczka w wałbrzyskie i końcówka tegorocznego lata
18.9.2017

  

 

 


W sobotę, 9 września członkowie Stowarzyszenia wyjechali na jednodniową wycieczkę po Ziemi Wałbrzyskiej. Zwiedzali tam min.: Zamek Książ, Szczawno-Zdrój, jak i sam Wałbrzych. Więcej w aktualnościach Stowarzyszenia. Fotorelacja w galerii zdjęciowej
Tegoroczne lato dobiega końca. Trwa już ostatni letni tydzień, w naszych lasach pojawiły się większe ilości grzybów, oraz grzybiarzy. Już niedługo czas rozpocząć nową galerię - jesienną.
Przypominam o kończącej się galerii letnio-wakacyjnej 2017.


Zaproszenie na spotkanie z genealogiem
1.9.2017

  

 

 


Zapraszamy na warsztaty genealogiczne, które poprowadzi pan Piotr Glądała, twórca strony gladala.com Warszaty pod tytułem "Genealogia rodzin wieluńskich" odbędą się w piątek, 22 września od godz. 15:00 w dużej sali Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów. Tutaj czytaj więcej.


Od dnia 31 sierpnia obowiązują nowe nazwy ulic
1.9.2017

 

 

Z dniem 31 sierpnia 2017 roku wchodzi w życie uchwała Rady Gminy Łubnice z dnia 28 lipca o zmianie nazw ulic w Andrzejowie, Wójcinie i Dzietrzkowicach.
Tu czytaj całość (*pdf). Informację podaję za UG Łubnice.


Dożynki - foto relacja
20.8.2017

    

 

 


Tegoroczne dożynki należy zaliczyć do udanych. Przebieg uroczystości możecie sami prześledzić i ocenić na obszernym materiale zdjęciowym. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowania i oprawę należą się wielkie podziękowania.
Tu zobaczysz całą galerię z dożynek gminno-parafialnych 2017.


Zaproszenie na dożynki
8.8.2017

 

 


Zapraszamy na tegoroczne dożynki gminno-parafialne, które odbędą się w dniach 19-20 sierpnia (sobota-niedziela) w Wójcinie.
W programie znajdziecie min. zabawę taneczną przy muzyce zespołu Alvin (w sobotę od godz. 19 i w niedzielę od godz. 21:30).
Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę o 11:30 przemarszem korowodu dożynkowego z boiska sportowego do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza św. o godz. 12:00.
Po mszy ponownie przemarsz na boisko sportowe, gdzie zaplanowano okolicznościowe przemówienia, konkursy, występy licznych wykonawców i inne atrakcje. Około godz. 20:00 występ Mariusza Kalagi, całość zakończy zabawa taneczna. Zapraszamy więc już dziś na święto dożynkowe do Wójcina.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2020.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej