top_banner

Starsze wiadomości, rok 2016

str. 7


Powstaje chodnik na Wieluńskiej
13.9.2016

 

 


Od początku września ruszyły prace przy budowie chodnika na ul. Wieluńskiej. Nareszcie! Stan prac i nie tylko w przeglądzie wydarzeń roku 2016.


Jubileusz 25 lecia Helvetii
11.9.2016

  

 

 

W sobotę, 10 września HM Helvetia świętowała 25 lat istnienia. Zapytacie co to ma wspólnego z Wójciniem? Trochę ma, tam pracuje sporo ludzi z naszej wsi... ale ja chciałbym poświęcić tą galerię głównie koncertowi Marcina Wyrostka, który głośno wypowiada się o swoich związkach rodzinnych z naszym Wójcinem i Andrzejowem. Dziękując za wspaniały koncert powstała niniejsza fotogaleria.
Galeria z 25 lecia Helvetii.


Mixer w Łodzi i dożynki powiatowe w Czastarach - relacje
9.9.2016

  

 

 


Równocześnie z parafialnymi, w niedzielę 28 sierpnia, odbyły się dożynki gminno-powiatowe w Czastarach, na których nie zabrakło także naszej delegacji. Natomiast w dniu 4 września członkinie Stowarzyszenia Gospodyń uczestniczyły w największej imprezie promującej województwo łódzkie tj. Mikser Łódzki 2016.
Więcej o wydarzeniach w aktualnościach Stowarzyszenia
A na fotorelację zapraszam do galerii zdjęciowej.


Rajd rowerowy dla dzieci
8.9.2016

  

 

 

 

Stowarzyszenie Gospodyń i OSP zapraszają najmłodszych na pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 18 września. Start zaplanowano na godz. 15:00 przy Szkole Podstawowej w Wójcinie. Zakończenie wraz z atrakcjami dla dzieci i poczęstunkiem przy placu zabaw na Makowszczyźnie.
Tu więcej informacji i regulamin I Rodzinnego Rajdu Rowerowego.


Dożynki parafialne
28.8.2016

 

 


W niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęły się tegoroczne dożynki parafialne. Uroczystą sumę przy plebanii odprawił ks. Józef Kaczmarek. Po mszy dziękczynnej z udziałem orkiestry OSP Dzietrzkowice odbyła się biesiada dożynkowa na ogrodach proboszczowskich.
Zapraszam do galerii z tegorocznych dożynek


Ciąg dalszy galerii lotniczej
23.8.2016

 

 


Kolejna ciekawa porcja widoków "z lotu ptaka" dzięki uprzejmości niestrudzonego lotnika, pana Wiesława Tasarza.
Więcej w galerii pn. ptasim okiem, polecam!


Wójcin w gminie Paradyż
22.8.2016

 

 


Rozszerza się galeria poświęcona innym miejscowościom w Polsce noszącą taką samą nazwę jak nasz Wójcin. Jeśli ktoś miał okazję odwiedzać jeszcze inne miejscowości, albo posiada ich fotografie gorąco zachęcam do ich nadesłania i wzbogacenia galerii.
Więcej w ciekawostkach.


Pierwszy wygrany mecz Zrywu
15.8.2016

 

 


W sobotę 13 sierpnia Zryw Wójcin rozegrał na własnym boisku pierwszy mecz w rundzie jesiennej z GKS Czastary, zakończony wynikiem 2:1.
Relację i fotogalerię znajdziecie na tugazeta.pl.


Relacja z drugiego etapu rajdu
7.8.2016

  

 

 


W niedzielne popołudnie 7 sierpnia o 15:00 ruszył drugi etap tegorocznego rajdu rowerowego. Wystartowało w nim 47 uczestników. Celem był Wieruszów, do którego jechaliśmy mijając po drodze: Andrzejów, Kol. Chotynin, Bolesławiec, Mieleszyn, Mieleszynek i Klatkę. Po krótkiej przerwie na wieruszowskim rynku wróciliśmy tą samą trasą do Wójcina, by na boisku sportowym w Wójcinie zakończyć naszą wycieczkę wspólnym poczęstunkiem.
Zapraszam do obszernej galerii z przebiegu drugiego etapu.


Niedługo start rozgrywek piłkarskich
4.8.2016

 

 


Za niecałe dwa tygodnie startują rozgrywki piłkarskie w nowym sezonie jesienno-wiosennym 2016/2017.
Terminarz rozgrywek w dziale sportowym.


Pracowita niedziela OSP
1.8.2016

 

 


Niedziela 31 lipca była pracowita dla naszej OSP. Wraz z okolicznymi jednostkami uczestniczyła w dwóch zdarzeniach na terenie wsi.
Pierwsza to gaszenie pożaru samochodu osobowego z instalacją LPG,
więcej >> w "tugazeta.pl".
Druga, to ratowanie życia podczas wypadku w jednym z gospodarstw,
więcej >> także w "tugazeta.pl".


Nowa galeria zdjęciowa
30.7.2016

 

 


Kolekcja fotografii i filmów "z lotu ptaka" się rozrasta, dlatego też powstaje specjalny dział temu poświęcony, a zatytułowany "ptasim okiem"
W tym miejscu chciałbym podziękować panu Wiesławowi Tasarzowi za przekazane ciekawe zdjęcia do tej galerii.
Zmiany dotyczą także niektórych galerii pn. okolice Wójcina, polecam szczególnie galerię Byczyny i Chróścina.


Zaplanowano trasę drugiego etapu
30.7.2016

 

 


Zaplanowano trasę drugiego etapu rajdu rowerowego startującego w następną niedzielę 7 sierpnia o godz. 15:00. Tym razem celem będzie Wieruszów, a trasa poprowadzi przez Bolesławiec, Mieleszyn do Wieruszowa by wrócić przez Opatów do Wójcina. Długość trasy to ok. 39 km, tak więc czeka nas dość długi odcinek, ale damy radę! Jak zawsze zaprasza do udziału Stowarzyszenie Gospodyń i OSP Wójcin.
Tu więcej informacji i mapki trasy rajdu.


Żniwa widziane z góry
24.7.2016

 

 


Kolejny film "z lotu ptaka" zawdzięczamy wójcińskiej firmie - zafilmowani.pl
Tu link do blogu firmowego, a tu do filmu na vimeo.com


Relacja z pierwszego etapu rajdu
21.7.2016

 

 


W niedzielę 17 lipca odbył się pierwszy z tegorocznej edycji rajdów rowerowych. Wystartowało w nim 46 uczestników. Następny start w niedzielę 7 sierpnia (uwaga zmniana terminu) - już dziś zapraszamy do udziału.
Tu znajdziecie zdjęcia z pierwszego etapu
A tu krótką relację z jego przebiegu.


Kulinarna Byczyna 2016
20.7.2016

  

 

 


Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” uczestniczyły w XI Konkursie Kulinarnym na „Najlepszą Potrawę Domową”. Odbył on się w Byczynie w sobotę 16 lipca. Mottem przewodnim tegorocznego Konkursu były warzywa i owoce z naszych ogródków.
Zdjęcia w galerii z gotowania w Byczynie, a szersza relacja w aktualnościach Stowarzyszenia.
Polecam też relację z Radia ZW.


Wyszanów 2016
10.7.2016

 

 


Tegoroczna, piąta już edycja Biegu rzeką Prosną wystartowała dziś punktualnie o 12:00 z zapory w Kowalówce. Imprezie towarzyszą liczne koncerty i wydarzenia. Były też akcenty z terenu naszej gminy, jak choćby występ Orkiestry z Dzietrzkowic w nurcie rzeki i stoisko Stowarzyszenia Gospodyń.
Zapraszam do obszernej galerii z biegu Prosną.


Lato i wakacje 2016
8.7.2016

 

 


Trwa czas wakacyjny, czas urlopów i wypoczynku, niedługo zaczną się też żniwa, zapraszam więc do współtworzenia startującej galerii letnio-wakacyjnej 2016.
W ubiegłym tygodniu zakończyło się także malowanie kościoła parafialnego, kilka fotografii z mszy polowej przy plebanii znajdziecie w galerii kościelnej.


Zaproszenie na V edycję wakacyjnych rajdów rowerowych
28.6.2016

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń wraz z OSP zaprasza na kolejną, piątą już edycję wakacyjnych rajdów rowerowych. W tym roku zaplanowano 3 etapy, pierwszy odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 15:00. Start i meta na boisku sportowym. Tu znajdziesz więcej szczegółów i mapy trasy kolejnych etapów.
Tak wyglądała IV edycja rajdów w roku ubiegłym.


Festyn szkolny - relacja
6.6.2016

 

 


Niestety czas nie pozwolił mi na dłuższy pobyt na festynie szkolnym. Jak widać na zdjęciach należy go zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda, frekwencja, atrakcje i dobra zabawa, a wszystko skumulowane na boisku sportowym przy szkole.
Zapraszam do galerii z festynu z także do nadsyłania własnych fotografii.


Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2019.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej