top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 14
(2019-18)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galeria 1930-2018


07-08.09.2019 - Wycieczka Zamość - Sandomierz

    

 

 

W sobotni, bardzo wczesny poranek, 7 września Stowarzyszenie rozpoczęło tegoroczną wycieczkę autokarową. Miejscami docelowymi był Zamość i Sandomierz. Po drodze zatrzymaliśmy się w niewielkiej Radecznicy, by odwiedzić Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Resztę popołudnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytki Zamościa. Następnego dnia, udaliśmy się do Sandomierza. Dziękujemy uczestnikom oraz obsłudze za tą dwudniową wyprawę i aktywnie spędzony czas. Trudno jest opisać wszystkie miejsca i atrakcje rozplanowane na dwa pogodne dni wycieczki. Większość odwiedzonych miejsc można zobaczyć w obszernej galerii.


25.08.2019 - Dożynki parafialne

    

 

 

Podobnie jak w Galewicach, w niedzielę, 25 września odbyły się dożynki parafialne w Wójcinie. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym uczestnicy przemaszerowali w okolice Centrum Kultury Wsi na biesiadę dożynkową. W przygotowanie całej uroczystości zaangażowani byli mieszkańcy ulic: Wieluńskiej, Orzeszkowej, Kochanowskiego, Chopina i Goli. Członkowie Stowarzyszenia wraz z sołtysem oraz druhami z OSP pomagali w przygotowaniu poczęstunku dla mieszkańców obok kompleksu "Różanka".
Galeria dożynkowa.


25.08.2019 - Dożynki powiatowe w Galewicach

    

 

 

W niedzielę, 25 września, pomimo równocześnie trwających dożynek parafialnych delegacja Stowarzyszenia uczestniczyła w dożynkach powiatowych w Galewicach, gdzie wystawiła swoje stoisko z produktami regionalnymi.
Więcej fotografii.
Relacja Radio Ziemi Wieluńskiej


20.07.2019 - XIV Konkurs kulinarny w Byczynie

    

 

 

W sobotę, 20 lipca na zaproszenie organizatorów z Byczyny panie ze Stowarzyszenia uczestniczyły w XIV edycji konkursu na "Najlepsza Potrawę Domową". Pięcioosobowa drużyna Stowarzyszenia przygotowała następujące dania konkursowe:
kategoria I - zupa krem z bobu,
kategoria II - pieczeń z dzika z suszoną śliwką i kluskami tartymi łyżką kładzionymi, czerwoną duszoną kapustą oraz pieczone faszerowane jabłka,
kategoria III - deser domowy, budyń z owocami sezonowymi.
Cała byczyńska impreza konkursowa była bardzo udana. Potrawy konkursowe bardzo smaczne i pięknie podane. Wszyscy startujący w niej uczestnicy reprezentowali wysoki poziom, co podkreślili członkowie komisji konkursowej. Ekipa Stowarzyszenia zdobyła V miejsce w konkursie, otrzymując pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową.
Galeria fotograficzna.
Relacja Nowa Trybuna Opolska


09.06.2019 - Piknik rodzinny w szkole

    

 

 


W niedzielę, 9 czerwca odbył się kolejny Piknik Rodzinny na terenie Zespołu Szkół w Wójcinie. Impreza, jak i w latach ubiegłych została przygotowana przez Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów szkoły i przedszkola. Nie zabrakło na nim także stoiska naszego Stowarzyszenia.
Galeria fotograficzna.


18-19.05.2019 - Otwarcie "Różanki"

    

 

 


W dniach 18-19 maja odbyło się otwarcie plenerowego kompleksu "Różanka". W dwudniowym programie przewidziano min. koncert wirtuoza akordeonu - Marcina Wyrostka, który odbył się w sobotę 18 maja w sali Centrum Kultury Wsi. Po koncercie była plenerowa zabawa taneczna, na której grał DJ Damian. Następnego dnia, w niedzielę 19 maja od godz. 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu "Różanka" i wydarzenia towarzyszące, takie jak prezentacja produktów regionalnych, występy dzieci szkolnych i przedszkolnych. Całość zakończyła, jak i dzień wcześniej, zabawa taneczna.
Obszerna galeria fotograficzna.
Tekst podziękowania za pomoc w realizacji projektu (plik PDF).


01-08.12.2018 - "Szlachetna Paczka"

    

 

 


Stowarzyszenie Gospodyń zgłosiło swój udziału w tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. W Wójcinie przystępuje do niej kolejny raz Szkoła Podstawowa i OSP Wójcin. W dniach 1-go i 2-go grudnia 2018 r. po mszach świętych, przed kościołem grupa składająca się z przedstawicieli Szkoły, OSP i Stowarzyszenia zbierała do puszek datki na ten szlachetny cel. Finał i podsumowanie odbyło się w sobotę 8-go grudnia w Sokolnikach.

Obszerny tekst podziękowania za akcję.
Więcej fotografii z finału w Sokolnikach.


18.11.2018 - VIII Dzień Seniora

    

 

 


W niedzielę 18 listopada Stowarzyszenie Gospodyń wraz z uczniami i nauczycielami naszej Szkoły oraz Strażakami miało przyjemność zorganizować kolejne spotkanie dla Seniorów. Przy zastawionych stołach była okazja porozmawiać, pośpiewać i wspólnie spędzić czas niedzielnego popołudnia.

Tekst i foto: A. Głąb
Więcej fotografii znajdziesz w galerii.


Mixer Regionalny w Łodzi.
21.09.2018

    

 

 

Z lekkim poślizgiem prezentuję informację na temat tegorocznych Targów Regionalnych w Łodzi w dniach 8-9.09.2018.
Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się kolejna edycja "Mixera". Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Łódzkie na weekend”, czyli prezentacja najważniejszych i najciekawszych przedsięwzięć z regionu łódzkiego. Swoje wyroby prezentowali min.: lokalni wytwórcy, artyści, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń ... Jak co roku i my braliśmy także udział w tej okazałej imprezie, promując wieś, gminę i powiat.
Po więcej fotografii odsyłam do galerii Stowarzyszenia.


Ciąg dalszy prac budowlanych, ogłoszenie ofertowe na wykonanie konstrukcji wiaty.
16.08.2018

    

 

 

Dokładny opis planowanej inwestycji projektu kompleksu "Różanka" w > w pliku pdf

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną", w związku z podpisaną umową z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego na realizację projektu pn. Budowa Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego "Różanka" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020 zwraca się z prośbą o przygotowanie ofert zgodnie z załączoną specyfikacją :

Widok > zadaszenia wiaty nr. 1
Widok > zadaszenia wiaty nr. 2
Szczegółowy opis zamówienia na > budowę wiaty
Tutaj formularz zgłoszenia oferty > budowy wiaty (plik programu Excel)


 cdn ...

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2019.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej