top_banner
Informacje - Biblioteka Wójcin

Informator Biblioteki Publicznej w Wójcinie

str. 4


Konkurs czytelniczy
18.12.2017

W Filii Bibliotecznej w Wójcinie, w poniedziałek 18 grudnia 2017 roku, odbył się Konkurs Czytelniczy, współorganizowany z biblioteką Szkoły Podstawowej w Wójcinie, pod hasłem: „I ty zostań mistrzem pięknego czytania”.
Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie klas trzecich SP w Wójcinie. Każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać fragment książki „Mikołajek” Rene Goscinnego.
Mistrzami tegorocznej edycji konkursu zostali: Kacper Woźniak, Adam Zych, Weronika Musiewicz.
Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Ciećka, Marlena Piekielna, Wiktoria Duszyńska.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
( na zdjęciu - prawa strona to następne zdjęcie - lewa poprzednie )

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Noc Bobliotek
3.06.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach - Filia Wójcin dołączyła do III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W sobotę, 3 czerwca biblioteka w Wójcinie wystartowała o godzinie 18:00, wówczas to rozpoczęły się warsztaty literacko-plastyczne dla chętnych uczniów klas IV-IV Szkoły Podstawowej.
Na początku uczestnicy wysłuchali fragmentu książki Bolesława Leśmiana „Przygody Sindbada Żeglarza”, by na jego podstawie wykonać podwodne królestwo. Powstały przepiękne, kolorowe prace przedstawiające morskie głębiny i samą łódź Sindbada Żeglarza. Uczniowie pracowali bardzo solidnie przez trzy godziny. Po godzinie 21 odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum. Na podstawie przeczytanego fragmentu książki Ryszarda Kapuścińskiego „Heban”, gimnazjaliści wykonali niezwykle barwne afrykańskie maski. Prace wszystkich uczestników warsztatów można przez najbliższy tydzień oglądać na wystawie w wójcińskiej bibliotece. Zajęcia podczas Nocy Bibliotek prowadziła zaprzyjaźniona z naszą biblioteką pani Natalia Talarek-Oswald z Częstochowy. Dziękujemy bardzo uczniom, którzy wzięli udział w warsztatach oraz nauczycielkom Gimnazjum w Łubnicach: pani Karolinie Hadryś-Piekielnej i pani Jolancie Pazek za pomoc w organizacji Nocy Bibliotek.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
( na zdjęciu - prawa strona to następne zdjęcie - lewa poprzednie )

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


„Z książką na walizkach” - Krystyna Ryrych.
10.05.2017

Po raz piąty ”Walizki” zagościły w bibliotece w Wójcinie, dnia 10 maja 2017 roku.
Na kolejne łódzkie spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami, uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej, przybyła krakowska pisarka Pani Krystyna Ryrych.
Autorka powieści dla młodzieży, w których porusza wiele aktualnych problemów współczesnego świata i z których płynie niezwykła mądrość dla młodego, czasem zbuntowanego czytelnika.
Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym ogłoszonym przez Wydawnictwo Literatura, który polegał na wykonaniu ilustracji do książki Krystyny Ryrych „Koniec świata nr 13”. Na konkurs wpłynęło pięć prac, zwycięzcą został Jakub Panek z klasy VIa.
Nagrody dla zwycięzcy i wyróżnionych ufundowało Wydawnictwo Literatura, nagrody dla pozostałych uczestników Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach.
Na zakończenie wszyscy właściciele książek Krystyny Ryrych otrzymali imienną dedykację, czasem wzbogaconą własnoręczną ilustracją autorki.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


Spotkanie z Australią autorstwa Elżbiety Bednarczyk.
17.11.2016

17 listopada odbyło się spotkanie z poetką, pisarką i tancerką panią Elżbietą Bednarczyk, mieszkającą od 27 lat w Australii. Spotkanie to miało dwie odsłony, pierwsza dla przedszkolaków i klas I–III naszej szkoły podstawowej, którego głównym tematem były przesłania i morały płynące z bajki „Kłótnia w tornistrze”. Druga to odsłona przeznaczona dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej która miała charakter poetycko–recytatorski.
Na każdym ze spotkań dzieci i młodzież mieli okazję zapoznać się z przyrodą, klimatem, sposobem spędzania wolnego czasu i relacjach między ludźmi w Australii, na podstawie opowiadań pani Elżbiety. Komentarze swoje wzbogacała pokazem slajdów z tego uroczego kraju. Ciekawym akcentem były też tańce wykonane przez autorkę do przepięknej muzyki klasycznej: taniec cygański i taniec flamenco. Niektórzy uczniowie próbowali także swoich sił we wspólnym tańcu z tancerką.
Tekst i zdjęcia - D. Wejner

Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc

Więcej zdjęć


 cdn ...

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2017.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej